The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

علائم و نشانه های آمادگی بدن برای بارداری

از بهترین و حتی ساده ترین راهکار های باردار شدن سریع این است که نشانه های آمادگی بدن برای بارداری را بشناسید. با کسب اطلاعات کامل درمورد این علائم می توانید بهترین زمان اقدام به بارداری در سیکل های ماهانه را تشخیص دهید.

علائم آمادگی بدن برای بارداری

بارداری و تولید مثل بدون شک یکی از مهمترین مراحل زندگی زوجین است. باتوجه به اهمیت مراحل تکامل جنینی، بسیاری از بانوان تلاش می کنند که پیش از بارداری بدن خود را برای پرورش جنین مهیا کنند که بدون شک امری ستودنی است. اگر شما نیز به عنوان یک مادر آگاه و مسئول قصد دارید پیش از بارداری بدنتان را برای این واقعه شگفت انگیز آماده کنید و نیز در زمان های مناسب اقرام کرده تا دچار یاس و ناامیدی نشوید، برای انجام این کار ابتدا لازم است که شما نشانه های آمادگی بدن برای بارداری را بدانید. با کسب اطلاعات کامل درمورد نشانه های آمادگی بدن برای حاملگی می توانید بهترین و مناسب ترین زمان را برای باردار شدنتان انتخاب کنید.

دریافت این اطلاعات به طور ویژه به زوجینی که مدت هاست برای باردار شدن تلاش کرده اما موفق نمی شوند کمک خوهد کرد زیرا شاید یکی از علل عدم بارور شدن بانوان بعد از چند ماه تلاش این است که شما به طور دقیق علایم آمادگی بدن برای بارداری را نمی دانید، به این ترتیب در شرایط و زمان مناسب اقدام به بارداری نمی کنید. اطلاع از نشانه های آمادگی بدن برای بارداری علاوه بر این که کمک می کند تا هرچه سریع تر به نتیجه مطلوب دست یابید، سبب می شود پیش از ورود مسافر کوچکتان، بستر و شرایط مناسبی را برای رشد و تکامل او فراهم کنید. بعلاوه از آنجا که  به حداقل رساندن مشکلات جنینی سبب می شود که شما یک نوزاد سالم تر داشته باشید و کمتر با مشکلات و بیماری های نوزادی دست و پنجه نرم کنید، با آماده سازی بدنتان پیش از بارداری می توانید خود را از نعمت داشتن یک فرزند سالم بهره مند سازید.

برای اطلاع از نشانه های آمادگی بدن برای بارداری ادامه مطلب را مطالعه کنید.

 

به نظم عادت ماهانه خود توجه ویژه داشته باشید

یکی از مهمترین علائم آمادگی بدن برای بارداری منظم شدن سیکل های ماهانه است. درحقیقت چرخه قاعدگی شما نشانگر کیفیت عملکرد دستگاه تولید مثلی شما است. بر اساس منابع علمی تاخیر چند روز تا یک هفته در شروع خون ریزی های ماهانه به صورت گاه گاه اشکالی ندارد و نرمال تلقی می شود اما اگر دائما پریود شما نامنظم است، بیش از یک هفته جابجا می شود، در برخی ماه های سال رخ نمی دهد و ... تمامی این علائم نشانگر عملکرد نامناسب سیستم تولید مثلی شماست. در چنین شرایطی لازم است به یک متخصص زنان مراجعه کنید تا مشکل موجود شناسایی شده و برطرف گردد.

 

به ترشحات خود توجه کنید

یکی از راهکارهای بسیار کمک کننده برای باردار شدن سریع تر توجه به ترشحات واژن در طی سیکل های ماهانه است. از نشانه های آمادگی بدن برای بارداری این است که در روزهای نزدیک به تخمک گذاری در اثر تغییرات هورمونی ترشحات دهانه رحم که از واژن خارج می شود، بسیار رقیق  و شفاف می شود. علت رقیق شدن ترشحات این است که به اسپرم ها کمک کنند تا راحت تر شنا کرده و از مدخل دهانه رحم عبور کنند.

 

به مقدار خون ریزی خود توجه کنید

یکی از نشانه های آمادگی بدن برای بارداری متوسط بودن مقدار خون ریزی در سیکل های ماهانه است. در دوره هایی که خون ریزی شما بسیار زیاد است، لایه داخلی رحم بیش از حد نازک می شود و نمی تواند در طی فرآیند لانه گزینی پذیرای جنین باشد.

 

به وضعیت سلامت خود توجه ویژه داشته باشید

رشد و تکامل یک جنین سالم در گرو سلامتی مادر او است. پیش از اقدام به بارداری نزد متخصص بروید، یک آزمایش خون و ادرار کامل به همراه سونوگرافی از رحم، تخمدان ها و لگن انجام دهید. قبل از بارداری از وضعیت سلامت خود به طور کامل مطلع شوید.

 

تغییرات بافت پستان

از روی شکل سینه های خود نیز می توانید متوجه شوید آیا بدن شما برای پذیرایی از یک جنین آماده شده است یا نه؟ درواقع از دیگر علایم آمادگی بدن برای بارداری شکل پستان هاست. تغییرات هورمونی در هر ماه اگر به طور دقیق عمل کنند سبب خواهند شد که پستان های بانوان کمی متورم شده و در لمس سفت تر به نظر برسند.

 

دردهای لگنی

دست و پنجه نرم کردن با علائم PMS و یا همان سندرم پیش از قاعدگی که بخشی از آن دردها و انقباضات لگنی است کاملا عادی محسوب می شود. اما اگر دردهای شکمی شدید دارید ممکن است پای عارضه هایی همچون آندومتریوز، کیست های تخمدانی، انواع عفونت های لگنی و ... درمیان باشد. این بیماری ها به شدت توان باروری شما را تحت تاثیر قرار می دهند بنابراین لازم است هرچه سریع تر به پزشک مراجعه کنید تا علت دقیق دردها مشخص شده و در اسرع وقت درمان گردد.

درنهایت باید به شما بگوییم که باردار شدن بسیار ساده است. اگر چندین ماه برای حاملگی تلاش کرده و موفق نشده اید، احتمالا به نشانه های آمادگی بدن برای حاملگی توجه کافی نداشته اید تا بتوانید در صحیح ترین زمان ممکن اقدام کنید. با اطلاع از نشانه های آمادگی بدن برای بارداری زمان های طلایی بدن خود را بشناسید تا هرچه سریع تر از خبر خوش بارداریتان مطلع شوید.

 

مطالعه بیشتر:

1- در آمادگی های پیش از بارداری چه مواردی را باید رعایت کنیم؟

2- آمادگی ها و مراقبت های دوران بارداری

3- آمادگی برای بارداری

4- بارداری برای دومین بار و آمادگی برای فرزند دوم