The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

نشانه ها و علائم بارداری یک هفته بعد از لقاح چیست؟

شناخت علائم بارداری قبل از پریود (signs of pregnancy) می‌توانند به بانویی که حامله شده، برای اداره دوران بارداری کمک کند. شروع اولین علائم بارداری در خانم‌ها متفاوت است، اما ممکن است علائم بارداری یک هفته بعد از لقاح نیز بروز کنند و شما با کمی دقت و تمرکز بر روی نشانه ها می توانید آنها را تشخیص دهید.

علائم بارداری یک هفته بعد از لقاح

 بهترین و نیز مطمعن ترین روش برای تشخیص بارداری این است که شما تا یک هفته بعد از موعد مقرر قاعدگیتان صبر کنید و سپس با استفاده از بی بی چک و یا آزمایش خون ببینید که باردار هستید یا نه. اما صبر کردن به مدت حدود 2 هفته از زمان تخمک گذاری تا زمان مناسب برای آزمایش حاملگی کار چندان ساده ای نیست، خصوصا برای زوج هایی که مدت هاست برای باردار شدن تلاش می کنند. در این میان اطلاع از علائم بارداری یک هفته بعد از لقاح به شما کمک می کند تا در همان هفته های ابتدایی متوجه شوید که آیا ممکن است این ماه جواب تست بارداریتان مثبت شود یا نه؟ در حقیقت اطلاع از علائم بارداری قبل از پریود در هفته اول بعد از لقاح به شما کمک می کند تا از استرس خود درمورد این که باردار هستید یا نه کم کنید.

لقاح فرآیندی است که طی آن اسپرم با تخمک ترکیب شده و سلول تخم را بوجود می آورد. براثر نزدیکی مایع منی به داخل واژن ریخته شده و اسپرم ها به طرف رحم حرکت می کنند. در این میان تعداد کمی از آنها وارد حفره رحم شده و فقط چند عدد می توانند به درون لوله های رحمی برسند. اگر رسیدن اسپرم ها به درون لوله های رحمی با زمان تخمک گذاری مطابق باشد، تخمک پس از آزادسازی از خود مواد شمیایی جذب کننده ترشح می کند که سبب می شود اسپرم ها به سمت او کشیده شوند. در محل آمپول لوله رحمی (عریض ترین بخش لوله های رحمی) معمولا تخمک و اسپرم به یکدیگر می رسند. در این زمان سر اسپرم به درون تخمک وارد می شود، هسته آنها با هم ترکیب شده و سلول تخم تشکیل خواهد شد. این فرآیند لقاح نام دارد. سلول تخم در هفته اول بعد از لقاح به سمت رحم حرکت کرده و در دیواره رحم لانه گزینی می کند. پس از انجام لانه گزینی، جزایر خونی موجود در جفت با عروق خونی اندومتر (درونی ترین لایه رحم) ارتباط برقرار کرده و این مساله سبب می شود که هورمون های تولید شده توسط جفت به درون خون مادر وارد شود. بدین ترتیب با ورود این هورمون ها، بدن مادر از باردار بودن مطلع شده و این مساله را با نشانه های بارداری در روزهای اولیه لقاح و یا همان اولين علائم بارداري بعد از لقاح بروز خواهد داد.

سرگیجه

یکی از عوارض ورود هورمون های جفتی به درون خون مادر این است که بدن مادر دچار نوسانات هورمونی می شود تا خود را برای بارداری و پرورش جنین مهیا کند. این تغییرات هورمونی و نیز شروع افزایش خون سبب می شود که مادر گاهی احساس سرگیجه و عدم تعادل داشته باشد. بنابراین اگر در روزهای بعد از تخمک گذاری و لانه گزینی احساس سرگیجه دارید این می تواند از نشانه های بارداری یک هفته بعد از لقاح باشد.

افزایش دمای پایه بدن

یکی از راه های پیدا کردن زمان تخمک گذاری اندازه گیری روزانه دمای پایه بدن است. اگر هر روز صبح قبل از بلند شدن از بستر دمای پایه بدنتان را اندازه بگیرید، خواهید دید که در زمان تخمک گذاری این دما نیم تا یک درجه افزایش خواهد یافت. اگر این دما بعد از افزایش در روزهای بعد کاهش نیابد، این مساله می تواند یکی از علائم بارداری یک هفته بعد از لقاح باشد.

تهوع

امروزه تقریبا همه می دانند که یکی از علائم بارداری در هفته اول بعد از لقاح داشتن حالت تهوع است. علت اصلی و اولیه تهوع بارداری ورود هورمون hCGβ به درون خون مادر است. این هورمون توسط سلول های سنسشیوتروفوبلاست جفت تولید شده و وارد خون مادر می شود. این مساله علاوه بروز حالت تهوع در مادر سبب حساسیت حس بویایی و چشایی او نیز می شود که خود از سایر نشانه های لقاح انجام شده هستند.

حساسیت و تورم پستان ها

یکی دیگر از اولین علائم بارداری بعد از لقاح چیست حساسیت پستان ها است. باردار شدن سبب می شود که بافت غدد و چربی پستان ها با سرعت شروع به تغییر کرده به این ترتیب که سلول ها به سرعت تکثیر می شوند تا همزمان با رشد جنین، غذای او برای تغذیه در محیط خارج از رحم نیز فراهم کنند. این تغییرات سبب می شود احساس هایی همانند درد، حساسیت در لمس، تورم و ... در سینه هایتان حس کنید. بنابراین اگر در همین هفته های ابتدایی احساس می کنید سینه هایتان درحال تغییر است این می تواند از جمله علائم بارداری یک هفته بعد از لقاح باشد، احتمالا خبر خوشی در راه است!

خستگی

از جمله مهمترین علائم بارداری یک هفته بعد از لقاح خستگی است. انرژی لازم برای تکثیر سلول های جنین، تمایز آنها، رساندن خون حاوی اکسیژن و مواد غذایی به توده سلولی در حال رشد توسط بدن شما تامین می شود. با تامین این انرژی بدن شما مداوم احساس خستگی خواهد کرد.

بسیاری از افراد گمان می کنند که علائم بارداری پسر در هفته اول بعد از لقاح با علائم بارداری دختر در هفته اول بعد از لقاح متفاوت است و به همین سبب به دنبال نشانه هایی می گردند تا جنسیت فرزندشان را در همین روزهای ابتدایی حدس بزنند. در این رابطه باید به شما بگوییم که گرچه جنسیت جنین در همان لحظه لقاح بر اساس به ارث بردن و یا نبردن کروموزوم Y تایین می گردد اما تا هفته ها و حتی ماه ها بعد از لقاح تفاوتی بین بارداری دختر و پسر وجود ندارد. شاید با توجه بسیار دقیق به نشانه ها بتوانید علائم بارداری یک هفته بعد از لقاح را تشخیص دهید، اما تشخیص جنسیت جنین در هفته های ابتدایی غیر ممکن است.

 

مطالعه بیشتر:

1- اولین نشانه های لقاح موفق تخمک و اسپرم چیست؟

2- علائم و نشانه های آمادگی بدن برای بارداری

3- 12 نشانه حاملگی در ماه اول را بشناسید