The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

روش های تشخیص زمان تخمک گذاری برای بارداری

برای موفقیت در بارداری و تعیین جنسیت جنین باید از زمان تخمک گذاری خود اطلاع داشته باشید. به همین دلیل به بانوان توصیه می‌شود که با توجه به سیکل قاعدگی خود، این زمان را به درستی محاسبه کنند.

تخمک گذاری چیست؟

 جنین های دختر در هنگام تولد با ذخیره تخمک‌های که برای یک عمر همراهشان خواهد بود تولد می‌شوند. آنها به تدریج استفاده می‌شوند و نمی‌توان جایگزینشان کرد. این تخمک‌ها در تخمدان‌ها ذخیره شده‌اند. در هر چرخه عادت ماهانه حداقل یک تخمک بالغ می‌شود. تخمک گذاری زمانی رخ می‌دهد که تخمک از کیسه های تخمدان رها می‌شود و به لوله های فالوپ می‌رود. در اینجا اگر تخمک برای باروری اسپرم را ملاقات کند، زندگی جدیدی را آغاز خواهد کرد.

 

تشخیص زمان تخمک گذاری برای بارداری

قانون عمومی این است که اکثر بانوان چرخه عادت ماهانه بیست و هشت روزه دارند و اکثراً حدود روز چهاردهم سیکل قاعدگی خود در اوج باروری خود هستند. باید توجه داشته باشید که تخمک آزاد شده بیش از بیست و چهار ساعت زنده نمی‌ماند. در حالی که مردان بیست و چهار ساعت در روز و هفت روز در هفته قدرت بارورکردن دارند، ولی بانوان فقط حدود پنج روز در چرخه عادت ماهانه خود بارور می‌شوند و در این زمان فقط در دوره زمانی بیست و چهار ساعته لقاح جنین انجام خواهد شد.

برای باردار شدن، یک زوج باید زمانی آمیزش جنسی کنند که بدن زن پذیرای اسپرم باشد. این دوره فقط طی تخمک گذاری رخ می‌دهد که تخمک رها می‌شود و واژن به ناحیه‌ا‌ی دوستدار اسپرم بدل می‌شود. این ماده‌ مخاطی لیز در داخل واژن رها می‌شود و به اسپرم برای شنا کردن و رسیدن به تخمک کمک می‌کند. وقتی اسپرم به دهانه رحم رسید، این ماده مخاطی به مدت پنج روز آنها را تغذیه می‌کند و اسپرم در انتظار تخمک می‌ماند.

حال چگونه باید بدانیم که تخمک گذاری می‌کنیم:

  • تشخیص زمان تخمک گذاری از روی ترشحات: نشانه خوبی از بارورترین دوره‌ چرخه شماست. همان طور که چرخه ماهانه شما پیشرفت می‌کند، میزان فزاینده‌ی استروژن در بافت و اندازه ترشحات مخاطی رحم ‌بازتاب خواهد داشت.
  • دمای بدن: دمای بدنتان را با دماسنج بررسی کنید. در پی تخمک گذاری، دمای بدن تا بیش از یک و شش دهم درجه افزایش می‌یابد. متخصصان می‌گویند که در دو یا سه روز پیش از افزایش دمای بدن، خانم‌ها در بارورترین حالت هستند. رها شدن تخمک تولید هورمون پروژسترون را تحریک می‌کند که باعث افزایش دمای پایه بدن خواهد شد.
  • لبه‌های متورم واژن: درست پیش از تخمک گذاری است و گفته می‌شود نشان دیگری از این رخداد است. تورم عموماً در جهتی است که از آن تخمک گذاری می‌کنید.

تشخیص زمان تخمک گذاری با درد تخمک گذاری

تقریباً 20% از بانوان دچار درد تخمک گذاری می‌شوند که آن را "میتل‌اشمز" می‌خوانند. این واژه‌ی آلمانی به معنای "درد میان دوره" ترجمه شده است و معمولاً در میانه‌ی چرخه عادت ماهانه احساس می‌شود. این درد به شکل دردهای ملایم یا تیرکشیدگی خودنمایی می‌کند. این درد توجه شما را به زمان تخمک گذاری جلب می‌کند. درد میان دوره طی تخمک گذاری زمانی رخ می‌دهد که تخمک از تخمدان رها شده است.

هورمون‌های شما در آماده‌سازی شرایط بدن برای تخمک گذاری، بارورسازی و جایگزینی تخمک در رحم به شدت مشغول به فعالیت هستند. پیش از روند تخمک گذاری استروژن به مقدار زیاد تولید می‌شود. این هورمون به رحم کمک می‌کند تا پس از عادت ماهانه، درونی ترین لایه خود (لایه اسفنجی اندومتر) را بازسازی کند. در هنگام تخمک گذاری، پروژسترون در آماده‌سازی برای دریافت تخمک بارورشده، لایه‌های رحمی را ضخیم و سرشار از مواد مغذی می‌کند.

ابزارهای تشخیص زمان تخمک گذاری

ابزارهای تشخیص تخمک گذاری موجود در بازار تخمک گذاری را تا سی و شش ساعت زودتر پیش‌بینی می‌کند، اما صددرصد دقیق نیستند. این آزمایش افزایش هورمون LH را تشخیص می‌دهد، اما مراقب باشید، چون هورمون LH بدون رها شدن تخمک نیز می‌تواند افزایش یابد.

آزمایش‌ آب دهان برای تشخیص زمان تخمک گذاری                              

این تست به شما اجازه می‌دهد تا میزان استروژن بدنتان را بررسی کنید. پیش از تخمک گذاری میزان استروژن و LH افزایش می‌یابد. با این روش می توان افزایش استروژن را تشخیص داد.

اسپرم می‌تواند تا شش روز در بدن زنده بماند، اما تخمک فقط می‌تواند دوازده تا بیست و چهار ساعت زنده بماند. به همین دلیل، بهترین زمان برای لقاح جنین آمیزش در هنگام تخمک گذاری یا پیش از آن توصیه می‌شود تا احتمال ملاقات اسپرم و تخمک افزایش یابد.

اگر برای بارداری برنامه‌ریزی می‌کنید، شما و شوهرتان باید مطمئن شوید که برای باروری آماده هستید. برای معاینه به پزشک مراجعه کنید. فشار خون، ادرار برای عفونت و اندازه‌ی قند خونتان را بررسی کنید. از دهانه رحم نمونه‌برداری کنید تا مطمئن شوید که سالم است. آزمایش خون بدهید و گروه خونی‌تان را مشخص کنید. همچنین بیماری‌هایی مانند دیابت را بررسی کنید.

 

مطالعه بیشتر:

1- تخمک گذاری چیست و چه نشانه ها و علائمی دارد؟

2- درد تخمک گذاری در زنان چیست و چرا ایجاد می شود؟

3- چگونه احتمال باردار شدن و تخمک گذاری خود را افزایش دهم؟

4- تاثیر انواع آمنوره بر روند تخمک گذاری چیست؟

5- محاسبه زمان تخمک گذاری چه تاثیری بر احتمال بارداری دارد؟