The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

نشانه ها و علائم حاملگی با دستگاه ای یو دی

 برای پاسخ دادن به پرسش امکان بارداری با آی یو دی چقدر است ابتدا باید توضیحاتی را درمورد این وسیله جلوگیری از بارداری خدمت شما ارائه کنیم. استفاده از دستگاه IUD تا نود درصد در پیشگیری از بارداری موثر است. این به این معناست که کمتر از یک نفر در هر صد نفر ممکن است در زمان استفاده از دستگاه باردار شوند و همه انواع ای یو دی اعم از هورمونی ، غیر هورمونی و ... از این نظر با هم فرقی ندارند. اما با وجود این امکان علائم حاملگی با دستگاه چیست و چگونه می توان آن را تشخیص داد؟

اگر علائم حاملگی با دستگاه را مشاهده کردید، باید به متخصص یا مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنید. 

درصد احتمال بارداری با آی یو دی

شما با وجود دستگاه ای یو دی می توانید باردار شوید ولی این مساله شایع نیست. در تعداد اندکی از خانمها _ بین دو تا ده درصد _ وقتی IUD داخل رحمشان گذاشته می شود،  می تواند به طور ناگهانی یا به طور کامل از رحم خارج شود.

اگر این اتفاق رخ دهد شما باردار می شوید. ولی حتی ممکن است متوجه خروج و یا حرکت دستگاه هم نشوید.

در بعضی موارد، حاملگی به این علت اتفاق می افتد که هنوز IUD شروع به کار نکرده است.

 IUD  مسی، Paragard، بلافاصله در برابر بارداری محافظت می کند.

اما IUD هورمونی مانند Mirena و Skyla هفت روز طول می کشد تا سطح هورمون در خون را افزایش دهد و تاثیر خود را در پیشگیری از بارداری بگذارد. اگر شما در این مدت رابطه جنسی داشته باشید و همزمان از کاندوم یا سایر روشهای پیشگیری از بارداری استفاده نکنید، ممکن است که باردار شوید.

 

علائم حاملگی با دستگاه ای یو دی

علایم حاملگی با دستگاه ای یو دی  تفاوتی با بارداری طبیعی ندارد. یعنی اگر با وجود دستگاه ای یو دی در رحم تان باردار شوید، علائم بارداری معمولی را مشاهده می کنید. از جمله:

 • تاخیر در قاعدگی
 • تهوع، احتمالا استفراغ
 • درد و حساسیت سینه ها
 • خستگی
 • گرفتگی خفیف
 • لکه بینی ملایم

بعضی از این علائم مانند گرفتگی، لکه بینی و تاخیر در قاعدگی می تواند شبیه عوارض جانبی ناشی از IUD باشد.

اگر علائم بارداری با دستگاه  را مشاهده می کنید و نمی دانید که علائم حاملگی است یا خیر، حتما به متخصص یا مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنید. چرا که علائم حاملگی با دستگاه ای یو دی ممکن است ناشی از حاملگی خارج رحمی باشد.

 

علائم حاملگی خارج رحمی عبارتند از:

 • دردهای شدید در شکم، لگن، شانه یا گردن
 • درد شدید در یک طرف شکم
 • لکه بینی یا خونریزی
 • سرگیجه
 • غش
 • احساس فشار در مقعد

 

تشخیص علائم حاملگی با دستگاه

اگر به حاملگی با دستگاه شک دارید، امکان حاملگی با ای یو دی را در خود بررسی و در نخستین روز تاخیر در قاعدگی تان از بی بی چک برای تشخیص حاملگی استفاده کنید.

اگر دستگاه باعث شده است که دوره های قاعدگی شما نامنظم یا قطع شود، از زمانی که به بارداری شک می کنید باید یک تا دو هفته صبر کنید و بعد از بی بی چک استفاده کنید.

معمولا تشخیص بارداری با بی بی چک تا 90 درصد قابل اطمینان است.

در بیشتر موارد، یک نتیجه منفی بدین معنی است که شما باردار نیستید.

اگر نتیجه مثبت است به مراکز بهداشتی و درمانی یا متخصص مراجعه کنید. آنها نتایج را با آزمایش ادرار یا خون تایید و در مورد مراحل بعدی راهنمایی تان می کنند.

 

خارج کردن آی یو دی پس از بارداری

 پزشک در ابتدا از شما می خواهد که برای تایید قطعی بارداری تان آزمایش خون بدهید.

 آزمایش بتا برای سنجش میزان هورمون گنادوتروپین انسانی در خون تان است. این هورمون فقط وقتی که باردار می شوید از طریق جفت تولید می شود.

سپس متخصص لگن شما را بررسی می کند. اگر نخ IUD قابل مشاهده باشد، آن را  برمی دارد. اما اگر نخ IUD قابل مشاهده نیست، باید با کمک سونوگرافی دستگاه را پیدا کنند و سپس آن را بردارند.

دستورالعمل های کنونی نشان می دهد که IUD باید قبل از پایان سه ماهه اول حذف شود. برداشتن دستگاه بعد از سه ماهگی ممکن است عوارضی را برای جنین و مادر ایجاد کند.

سونوگرافی به پزشک کمک می کند تا تشخیص دهد که حاملگی طبیعی یا خارج رحمی است.

اگر بارداری خارج از رحم باشد، پزشک برای حذف جنین دارو یا جراحی را توصیه می کند. درمان دقیق بستگی به محل جنین و پیشرفت کلی بارداری دارد.

 

عوارض حاملگی با دستگاه ای یو دی

بارداری در زمانی که دستگاه ای یو دی در داخل رحم شماست، احتمال بارداری خارج رحمی را افزایش می دهد. حاملگی های خارج از رحم گاهی در لوله های فالوپی تشکیل می شوند.

اگر بارداری خاتمه پیدا نکند ممکن است پارگی لوله های رحمی اتفاق بایفتد که بسیار خطرناک است.

خطرات دیگر مرتبط با حاملگی با دستگاه عبارتند از:

 • سقط جنین که زمانی رخ می دهد که بارداری در 20 هفته اول به پایان می رسد
 • زایمان زودرس یا تولد جنین قبل از هفته 37 بارداری
 • پارگی زودرس کیسه آب
 • دکولمان و کنده شدن جفت زودتر از موعود که باعث خونریزی می شود
 • عفونت لگن
 • وزن کم هنگام تولد
 • مشکلات ناشی از ترشح هورمون از دستگاه بر جنین

 اگر علائم حاملگی با دستگاه را مشاهده کردید، بلافاصله به مراکز بهداشتی و درمانی یا متخصص مراجعه کنید. چرا که علائم بارداری با دستگاه ممکن است نشان دهنده ی حاملگی خارج رحمی باشد و یک اورژانس پزشکی محسوب می شود.

 

مطالعه بیشتر:

1- مزایا و عوارض جانبی استفاده از آی یو دی (IUD)

2- آی یو دی های هورمونی چیست و چه مزایا و خطراتی دارد؟

3- آی یو دی مسی یا غیر هورمونی چه مزایا و خطراتی دارد؟

 

منبع: نی نی +