The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آیا خطرناک ترین زمان بارداری فقط روز تخمک گذاری است؟

توان باروری بانوان در تمامی روز های یک ماه با هم برابر نیست، باردار شدن در برخی روزها به سادگی رخ می دهد ولی در بعضی از روزهای ماه اصلا امکان پذیر نیست، در حقیقت خطرناک ترین زمان بارداری همان روز تخمک گذاری و روزهای حوالی آن است.

خطرناک ترین زمان برای بارداری

تخمک گذاری پدیده ای است که در یکی از روزهای ماه در طی سیکل ها ماهانه بانوان رخ داده و امکان بارور شدن را فراهم می کند. اما آیا خطرناک ترین زمان حاملگی فقط روز تخمک گذاری است؟ آیا امکان تعیین خطرناک ترین زمان بارداری در یک سیکل ماهانه وجود دارد؟

گفته می شود که تخمک بعد از آزاد سازی تنها 24 ساعت مهلت بارور شدن دارد که اوج توان باروری آن در 12 ساعت اول است. بنابراین زمان پر خطر بارداری باید روزی باشد که اسپرم آماده خود را به تخمک رسیده و توان بارور سازی او را دارد.

در این میان دو مبحث بسیار مهم و قابل توجه وجود دارد. اول این که اسپرم ها پس از ورود به واژن، عبور از دهانه رحم و ورود به حفره رحمی، می توانند در شرایط مناسب حتی تا 6 روز زنده بمانند، دوم این که اسپرم به محض ورود به واژن قادر به بارور سازی تخمک نیست و باید طی فرآیندی به نام ظرفیت یابی آمادگی های لازم برای لقاح با تخمک را کسب می کنند که معمولا چند ساعت طول می کشد. به این ترتیب می توان نتیجه گرفت که پرخطرترین زمان بارداری یک تا دوز قبل از تخمک گذاری است. زیرا در طی مدت زمان یک تا دو روز، نه تنها بیشتر اسپرم های وارد شده به بدن زن زنده هستند، بلکه زمان کافی برای ظرفیت یابی و کسب توانایی های لازم برای لقاح را نیز داشته اند.

 

مهمترین نشانه های تخمک گذاری

برای پیدا کردن خطرناک ترین زمان بارداری، کافی است بتوانید روز دقیق تخمک گذاری خود را پیدا کنید. به این منظور برخی از مهمترین نشانه های تخمک گذاری را برای شما بیان می کنیم:

1- افزایش دمای پایه بدن

در یک سیکل ماهانه، بعد از اتمام دوره خون ریزی، هر روز دمای پایه بدن خود را با کمک یک دماسنج جیوه ای به روش رکتال اندازه گیری کنید. عدد ها را در یک جدول یاد داشت کنید، روزی که این دما، نیم تا یک درجه افزایش می یابد همان روز تخمک گذاری شماست.

2- شمارش روزها

اگر سیکل های ماهانه شما منظم باشد، برای مثال در افرادی که دوره های 28 روزه دارند، تخمک گذاری در روز 14 ام بعد از اولین روز قاعدگی رخ می دهد. باتوجه به این که معمولا فاز لوتئال منظم و 14 روز است، تخمک گذاری شما احتمالا در 14 روز پیش از شروع دوره بعدی خون ریزی رخ خواهد داد. بنابراین هرقدر سیکل های ماهانه شما طولانی تر باشد، مثلا در سیکل های 35 روزه، روز تخمک گذاری از روز پایان خون ریزی دور تر می شود و هرقدر سیکل های شما کوتاه تر باشد، مثلا در سیکل های 23 روزه، روز تخمک گذاری به روز پایان خون ریزی نزدیک تر شده و در سیکل های بسیار کوتاه ممکن است مصادف با سه روز بعد از تخمک گذاری باشد.

3- ترشحات واژن

یکی دیگر از راه های مناسب برای پیدا کردن خطرناک ترین زمان بارداری، توجه به کیفیت ترشحات واژن است. درحوالی روز تخمک گذاری یعنی همان زمان های پر خطر بارداری ترشحات واژن رقیق و شفاف می شوند، تا بتوانند شرایط لازم برای عبور اسپرم از سوراخ دهانه رحم را فراهم کنند. توجه کنید ترشحاتی که همانند سفیده تخم مرغ هستند، مربوط به روز تخمک گذاری بوده و نشان می دهد که تخمک گذاری انجام شده است. اگر در هنگامی که ترشحات رقیق و شفاف را مشاهده می کنید، سونوگرافی تخمدان انجام دهید، احتمالا فولیکول های بزرگ درمعرض آزاد سازی را مشاهده خواهید کرد.

پیدا کردن زمان دقیق تخمک گذاری به شما کمک خواهد کرد بدانید که نزدیکی کردن در چه روزهایی بیشتر احتمال دارد که شما باردار شوید. نکته بسیار مهم این است که گرچه در روزهای پیش از قاعدگی احتمال بارداری کم است اما هیچ یک از روزهای ماه از نظر خطرناک ترین زمان بارداری کاملا ایمن نیست. بنابراین به شما توصیه می کنیم، اگر به هردلیلی تصمیم به بچه دار شدن ندارید، از یک روش جلوگیری از بارداری مطمعن و مناسب استفاده کنید.

 

مطالعه بیشتر:

1- علائم تخمک بارور شده چیست و چگونه قابل تشخیص است؟

2- اولین نشانه های لقاح موفق تخمک و اسپرم چیست؟

3- تخمک گذاری چیست و چه نشانه ها و علائمی دارد؟

 

دیگر مطالب اقدام به بارداری و نکات مهم برای اقدام بارداری صحیح

مطالب دیگر این دسته بندی را می توانید در این بخش مشاهده کنید