مشخصات بارداری دختر بر اساس باورهای عمومی

بعد از آنکه با انجام آزمایش خون و یا تست بارداری مطمئن شدید که باردار هستید، احتمالا یکی از اولین سوالات ذهنتان این است که دختر دار می شوم و یا پسر دار خواهم شد؟ مشخصات بارداری دختر چیست؟ چه علائمی در مادر باردار نشان دهنده مشخصات حاملگی دختر محسوب می شود و ... برای دریافت پاسخ چنین پرسش هایی با ما همراه باشید.

علائم دختر بودن جنین در اوایل دوران بارداری

گرچه فرزند هرچه که باشد دختر و یا پسر هدیه ای از جانب خداوند است و هرگز نباید درمورد جنسیت آن ناشکری کرد! اما در دوران بارداری بسیاری از مادران وجود دارند که می خواهند هرچه سریع تر از جنسیت جنینشان مطلع گردند. آنها می خواهند مشخصات جنین دختر در بارداری را بدانند و یا این که مطلع شوند حاملگی پسر چه نشانه هایی دارد. در این میان برخی زوجین وجود دارند که به هردلیل یک جنسیت را بر دیگری ترجیح داده و به همین علت پیش از بارداری از روش های تعیین جنسیت جنین پیش از لقاح کمک گرفته اند، حال می خواهند هرچه سریع تر بدانند که این تمهیدات تا چه حد موفقیت آمیر بوده است، به همین دلیل به دنبال مشخصات زن باردار دختر و یا نشانه های بارداری پسر می گردند. 

گرچه از نظر علمی نشانه هایی هنوز وجود ندارند که بتوان با دیدن آنها به طور قطعی اعلام نظر کرد که جنین دختر بوده و یا پسر است. در حقیقت نشانه خاص و بارزی در طی بارداری در بدن مادر ظاهر نمی شود که بتوان چنین نتیجه ای گرفت. اما یک سری عقیده ها و افکار های کهن وجود دارند که سینه به سینه و نسل به سل گشته تا به ما رسیده است. این عقیده ها بر این باورند که می توان جنسیت جنین را از روی حالات مادر حدس زد و تشخیص داد. گرچه این افکار تنها بر اساس باورهای عمومی شهرت پیدا کرده اند، اما اگر می خواهید از آنها مطلع شده و مشخصات بارداری دختر را بدانید، با ما همراه باشید. لازم به ذکر است اگر می خواهید علائم بارداری پسر را بدانید به پست علائم بارداری پسر در روزهای اول بارداری چیست؟ مراجعه کنید.

  • از جمله مشخصات بارداری دختر نوع هوس ها و ویارها در دوران بارداری است. اگر دائما تمایل به خوراکی های شیرین دارید و شیرینی جات هوس می کنید احتمالا یک پرنسس زیبا در راه دارید.
  • بر اساس باورهای عمومی تعداد ضربان قلب جنین در بارداری می تواند تعیین کننده جنسیت او باشد. اگر در مراجعات منظم سونوگرافی مداوم تعداد ضربان قلب جنین بالا تر از 140 ضربه در دقیقه است، احتمالا جنین شما دختر است.
  • داشتن حس سنگینی در شکم از دیگر مشخصات بارداری دختر است.
  • از قدیم می گویند که جنین دختر زیبایی مادر را می گیرد، بنابراین اگر احساس می کنید زیبایی شما کمتر شده، صورتتان دچار لک ها و آکنه های بارداری شده، احتمالا دختر زیبایی در شکم دارید.
  • داشتن حالت تهوع در اول صبح نیز از مشخصات بارداری دختر است.
  • استفراغ های زیاد مکرر یکی دیگر از مشخصات بارداری دختر محسوب می شود. 

اکنون با دانستن مشخصات بارداری دختر می توانی با بررسی بدن خود علاوه بر سرگرم شدن، حدس بزنید که چند درصد محتمل است صاحت دختر شوید.

 

مطالعه بیشتر:

1- آیا برای شما پسر یا دختر دار شدن مهم است؟

2- تشخیص جنسیت جنین با 4 روش خانگی

3- نقش تغذیه و زمان برقراری رابطه جنسی در تعیین جنسیت فرزند