The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

راههای تشخیص بارداری در ماه اول حاملگی چیست؟

بعد از اقدام به بارداری، احتمالا یکی از سوالات اولیه ذهن مادران راههای تشخیص بارداری در ماه اول است. اگر می خواهید اطلاعات کاملی را درمورد مشخصات حاملگی در ماه اول کسب کنید با ما همراه باشید.

چگونگی تشخیص بارداری در ماه اول

راههای تشخیص بارداری در ماه اول یکی از دغدغه ها بیشتر بانوان در روزها و هفته های ابتدایی بعد از اقدام به بارداری است. دو تا سه هفته فاصله زمانی بین تخمک گذاری تا موعد مقرر قاعدگی و زمان مناسب برای انجام آزمایش بارداری و یا استفاده از تست بی بی چک، برای یک بانوی منتظر می تواند خیلی سخت و طولانی سپری شود. برای کسب اطلاعات کامل درمورد راههای تشخیص بارداری در ماه اول ابتدا لازم است بدانید که بارداری چگونه تشخیص داده می شود؟ 

بعد از انجام لقاح و تشکیل سلول تخم، این سلول به سمت حفره رحم حرکت کرده و در انتهای هفته اول بعد از لقاح طی فرآیندی به نام لانه گزینی در جدار رحم جایگیری می کند. با گذشت زمان ارتباط خونی بین مادر و جنین برقرار می شود و هورمون βhCG تولید شده توسط جفت در حوالی روز 9 ام بعد از لقاح به درون خون مادر وارد می شود. در روز 14 ام بعد از لقاح، کلیه های مادر این هورمون را از خون گرفته و به درون ادرار ترشح می کنند. وجود این هورمون در خون و ادرار مادر اساس عملکرد تست های تشخیصی آزمایشگاهی بوده و بهترین راهکار برای تشخیص حاملگی در ماه اول است. لازم به ذکر است که توصیه می شود برای انجام آزمایش خون و یا استفاده ای بی بی چک تا یک هفته بعد از موعد مقرر قاعدگی خود صبر کنید تا مقدار هورمون مذکور در خون و ادرار شما به سطح مورد قبول رسیده باشد.

از دیگر راههای تشخیص بارداری در ماه اول، توجه به علائم و نشانه های اولیه بارداری است. این علائم در بسیاری از مادران با ورود هورمون βhCG به بدن مادر آغاز شده و نشان می دهند که احتمالا خبری در راه است! در ادامه برخی از مهم ترین نشانه های حاملگی در ماه اول آورده شده است که توجه به آنها می تواند در درک مشخصات بارداری در ماه اول به شما کمک کند.

  • تهوع: یکی از معروف ترین روش های تشخیص حاملگی در ماه اول توجه به علامت تهوع است. ورود هورمون βhCG در درون خون در برخی مادران سبب بروز واکنش شدید و سریع به شکل تهوع با یا بدون استفراغ می شود. 
  • درد و حساسیت پستان ها: از جمله اولین بافت هایی که تحت تاثیر هورمون βhCG متشرحه از جفت قرار می گیرد پستان است. بافت غددی و نیز بافت چربی پستان ها تحت تاثیر این هورمون شروع به تجمع آب و تکثیر سلولی خواهد کرد که تمام اینها می تواند سبب بروز حس درد، تورم و حساسیت در لمس گردد.
  • خستگی: از جمله مهم ترین راههای تشخیص بارداری در ماه اول توجه به علاوت خستگی است. اگر این روزها حس می کنید که گویا رمق بیدار شدن و بلند شدن از رخت خواب را ندارید، دائما حی می کنید که نیاز دارید چرت بزنید و ... ممکن است که به زودی با خبر خوش بارداریتان سورپرایز شوید.
  • سرگیجه: تغییرات هورمونی ناشی از بارداری از همان روزهای اول سبب افزایش حجم خون و گشاد شدن عروق می شود، این مساله سبب می شود که سرگیجه یکی از راههای تشخیص بارداری در ماه اول تلقی گردد.

 

مطالعه بیشتر:

1- سریعترین تست بارداری در خانه برای تشخیص حاملگی

2- روش های تشخیص اولین علائم بارداری در طب سنتی

3- روش های تشخیص و درمان نارسایی جفت