The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

چگونه میتوان فهمید که باردار هستیم؟

در روزهای بعد از تخمک گذاری و اقدام به بارداری، از جمله مهم تریم مسائلی که ذهن شما را به خود درگیر می کند این است که چگونه میتوان فهمید که باردار هستیم؟ برای کسب اطلاعات کامل در این زمینه باید بدانید که بارداری چگونه تشخیص داده می شود و چه علائمی می تواند نشان از بارداری شما محسوب شود.

علائم بارداری و روش های تشخیص آن

اگر می خواهید بدانید که چگونه میتوان فهمید که حامله هستیم، باید ابتدا توضیحاتی را در رابطه با بروز علائم و نشانه های بارداری برای شما بیان کنیم.

با انجام لقاح و لانه گزینی جنین در درون رحم، به تدریج جفت با لایه داخلی رحم مادر (اندومتر) ارتباط خونی برقرار می کند. به مرور زمان هورمون βhCG که توسط سلول های سنسشیوتروفوبلاست جفت ترشح می شود و شما آن را با نام عدد بتا می شناسید، وارد خون مادر خواهد شد. ورود این هورمون به خون مادر سبب بروز علائم و نشانه های بارداری و مثبت شدن تست بارداری خواهد شد.

در پاسخ به پرسش چگونه میتوان فهمید که باردار هستیم باید به شما بگوییم که یکی از بهترین و مطمئن ترین روش ها استفاده از بی بی چک و یا انجام آزمایش خون بارداری است. توصیه می شود که برای کسب دقیق ترین نتیجه یک هفته بعد از تاریخ مقرر قاعدگی تست بارداری بدهید. 

یکی دیگر از روش ها برای این که بدانید چگونه میتوان فهمید که باردار هستیم، توجه به علائم و نشانه های بارداری است. برخی از معمول ترین نشانه ها شامل موارد زیر است:

1- عدم قاعدگی

اگرچه با تاخیر قاعدگی می توان وقوع بارداری را حدس زد، ولی عوامل زیادی مانند افزایش یا کاهش ناگهانی وزن، استفاده منظم از وسایل پیشگیری، استرس، کار یا فعالیت جسمانی بیش از حد، اختلالات خوردن نظیر بی اشتهایی یا پرخوری عصبی می تواند به تاخیر قاعدگی منجر شود. بنابراین، بهتر است برای اطمینان به پزشک مراجعه کنید.

2- لکه بینی

اگر دو هفته بعد از آخرین قاعدگی، به مقدار کم و در حد چند قطره خونریزی داشتید، ممکن است به دلیل لانه گزینی باشد که هیچ خطری هم ندارد. لکه بینی زمانی رخ می دهد که رویان در دیواره رحم لانه گزینی کند. در صورت بروز هر نوع درد و ناراحتی به پزشک مراجعه کنید.

3- تهوع و استفراغ

یکی از اولین نشانه های بارداری که حدود سه هفته بعد از بارداری بروز می کند، تهوع و استفراغ است. اگرچه بیشتر آن را تهوع صبحگاهی می نامند ولی وقت و زمان نمی شناسد و با هر طعم و بو و رایحه ای، در هر ساعتی از روز ممکن است رخ دهد. تهوع نشان می دهد که سطح هورمون ها در حال افزایش بوده و بدن برای بارداری آماده می شود.

4- سردرد

سردرد در اواخر سه ماهه اول و کل سه ماهه دوم بیشتر است. اما در مواردی نیز زودتر مشاهده می شود. استرس در کنار خواب آلودگی، ویار و تغییرات فیزیکی از دلایل بروز سردرد هستند. استراحت و حفظ آرامش می تواند داروی خوبی برای سردرد باشد.

5- ویار

گاهی افزایش سطح استروژن موجب می شود به غذاهایی تمایل پیدا کنید که تاکنون مورد علاقه شما نبوده اند و یا از غذاهایی که دوست داشته اید، بیزاری جوئید. ویار در هر مقطعی از بارداری به وجود می آید، در این شرایط پرخوری موجب بیماری شده و باید از آن  پرهیز کرد.

6- بالا رفتن دمای پایه بدن

اگر می خواهید بدانید که چگونه میتوان فهمید که باردار هستیم، به دمای پایه بدنتان توجه کنید. افرادی که قصد بارداری دارند، می توانند برای پی بردن به زمان تخمک گذاری، هر روز دمای پایه بدن را اندازه گیری کنند. اگر دمای بدن بیش از دو هفته همچنان بالا باقی بماند، نشانه بارداری است.

 

مطالعه بیشتر:

1- راههای تشخیص بارداری در ماه اول حاملگی چیست؟

2- آیا نتیجه آزمایش بارداری قبل از پریود قابل اعتماد است؟

3- آزمایش خون و ادرار برای تشخیص بارداری