The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

بهترین زمان برای تشخیص حاملگی با آزمایش خون

اگر اقدام به بارداری کرده اید و حال می خواهید بدانید که درحال مادر شدن هستید یا نه، اگر به دنبال یک روش دقیق برای تشخیص بارداری می گردید، ما روش تشخیص حاملگی با آزمایش خون را به شما پیشنهاد می کنیم.

آزمایش خون برای تشخیص حاملگی

تشخیص حاملگی با آزمایش خون یکی از معتبرترین و دقیق ترین روش های تشخیص بارداری است. این روش از طریق تشخیص حضور βhCG عمل می‌کند. βhCG هورمونی است که توسط جفت ساخته شده و در روز 9 ام بعد از لقاح وارد خون مادر می شود. مقدار این هورمون با کمک روش تشخیص حاملگی با آزمایش خون قابل اندازه گیری است. این درحالی است که تست های بی بی چک فقط وجود یا عدم وجود هورمون مذکور را در ادرار مادر نشان می دهند نه مقدار آن را! 

این هورمون با IU/L (اندازه بین المللی روی لیتر) اندازه‌گیری می‌شود و هر میزانی بیش از 25 IU/L جواب مثبتی برای بارداری خواهد بود.

به این علت که میزان βhCG به طور میانگین هر 48 ساعت دو برابر می‌شود، تا زمانی‌که به اندازه 6500 IU/L برسد، اندازه‌گیری میزان βhCG خون می‌تواند تاریخ دقیق‌تر بارداری شما را مشخص کند. همچنین با بررسی میزان این هورمون می‌توان بارداری چند قلویی را نیز تشخیص داد (اگر میزان آن بیشتر از حد انتظار برای هفته بارداری باشد). اگر میزان هورمون مذکور خون مادر کمتر از انتظار باشد، می‌تواند نشانه مشکلی خطرناک، مثل بارداری مولار molar pregnancy باشد. در بارداری مولار، بافتی مثل جنین به صورت غیرطبیعی در رحم رشد می‌کند. اگر چه این بافت، جنین نیست، اما رشد آن علائم بارداری را نشان می‌دهد. این بارداری در اثر وجود اشکال در اطلاعات ژنتیکی تخمک و اسپرم بوجود می‌آید.   

 

زمان تشخیص بارداری با آزمایش خون

یکی از سوالات رایج در بین مادران این است که آیا در هنگام آزمایش خون برای تشخیص بارداری باید ناشتا باشیم؟ دقت آزمایش خون برای تشخیص بارداری چقدر است؟ درپاسخ به شما می گوییم که درهنگام انجام آزمایش خون بارداری به هیچ وچه نیاز نیست باردار باشید، درحقیقت این آزمایش در هر ساعتی از شبانه روز قابل انجام است. دقت تشخیص تست بارداری با آزمایش خون معمولا انقدری است که می تواند حتی مقادیر کم هورمون βhCG در درون خون شما را نیز تشخیص دهد.

لازم به ذکر است باتوجه به امکان دیرتر انجام شدن لقاح در اثر اختلالات تخمک گذاری و ... بهترین زمان آزمایش خون برای تشخیص بارداری یک هفته بعد از موعد مقرر قاعدگی است.

بسیاری از بارداری ها در طی هفته های ابتدایی سقط می گردند. به همین دلیل یکی دیگر از دلایل توصیه بر صبر کردن تا یک هفته بعد از موعد مقرر قاعدگی آن است که گرچه این آزمایش می تواند در چند روز مانده به پریود، حامله بودن شما را نشان دهد، اما ممکن است تخم لقاح یافته در هنگام اولین خون ریزی بعد از لقاح از بدن شما دفع گردد و آزمایش بارداری در یک هفته بعد منفی گزارش شود که چنین شرایطی ممکن است نشان دهنده سقط زودهنگام باشد. 

تشخیص حاملگی با آزمایش خون گرچه دقیق تریم روش تشخیص بارداری است، اما انجام ان در زمان مناسب نیز از اهمیت فراوانی برخوردار است.

 

مطالعه بیشتر:

1- آزمایش خون و ادرار برای تشخیص بارداری

2- نشانه حاملگی چیست و چگونه قابل تشخیص است؟

3- آزمایش های سه ماهه اول بارداری