The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

چگونه برای زایمان طبیعی آماده شویم؟ آمادگی برای زایمان

کسب آمادگی برای زایمان طبیعی کمک خواهد کرد تا با آگاهی کامل از هر آنچه که قرار است برایتان رخ دهد به استقبال زایمان بروید و درنتیجه ترس و اضطراب کمتری را حین زایمان تجربه کنید. بعلاوه کسب آمادگی بدنی برای زایمان مانع از ابتلا به به پارگی ها و بریدگی های شدید حین خروج جنین از کانال زایمانی خواهد شد. اگر می خواهید بدانید که چگونه برای زایمان طبیعی آماده شویم؟ آمادگی برای زایمان طبیعی چه فوایدی دارد و ... این مطلب را مطالعه کنید.

فواید آمادگی برای زایمان طبیعی

دوران بارداری علاوه بر لذت هایی که دارد با سختی ها و مشکلاتی نیز همراه است. این فراز و نشیب ها ممکن است چنین تصوری را در شما بوجود آورد که این دوران سخت هرگز به پایان نخواهد رسید. اما اینگونه نیست، این روزها به زودی به پایان می رسد و شما به زودی و حتی خیلی زودتر از آنچه که فکر کنید نوزاد دلبندتان را در آغوش خواهید گرفت. به جای هر روز فکر کردن به مشکلات و نگرانی ها، از این فرصت استفاده کرده و خود را برای زایمان و تمامی تغییراتی که پیش رو دارید آماده کنید. در این مطلب چند راهکار به شما ارائه می کنیم تا شرایط را برای مسافر کوچک در راهتان آماده کنید و بدانید که آمادگی لازم برای زایمان طبیعی را چگونه باید کسب کنید.

چگونه برای زایمان طبیعی آماده شویم؟

اگر می پرسید که چگونه برای زایمان طبیعی آماده شویم، ما چند راهکار ساده را به شما توصیه می کنیم که با به کار بستن آنها به راحتی می توانید خود را برای زایمان آماده کنید.

  • اطلاعاتی راجع به مراحل زایمان کسب کنید

ممکن است چشم انداز زایمان برایتان کمی دلهره آور باشد و ترجیح دهید به جای فکر کردن به آن، هرگاه افکاری از مراحل زایمان به سراغتان آمد با پرت کردن هواس خود به یک موضوع دیگر همه را از فکر خود بیرون کنید.

   اما اغلب متخصصان زنان و زایمان بیان می کنند "کسانی که درمورد مراحل زایمان و تمامی آنچه که قرار است برایشان اتفاق بیفتد، اطلاعات مفیدی دارند نسبت به افرادی که هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارند، علاوه بر داشتن همکاری بیشتر در طی زایمان، نتیجه ی بهتری نیز می گیرند."

برای کسب این اطلاعات در یکی از کلاسهای آمادگی زایمان طبیعی ثبت نام کنید. تکنیک های کنترل درد، تنفس صحیح، مدیریت شرایط بحرانی و ... را یاد بگیرید. افزایش دانسته ها، اعتماد به نفس شما را افزایش داده و عملکرد بهتری در طی زایمان خواهید داشت. به یاد داشته باشید که بالا بردن سطح آگاهی و یادگیری تکنیک ها، مهمترین گام در جهت امادگی زایمان طبیعی است.

در پاسخ به پرسش چگونه برای زایمان طبیعی آماده شویم؟ یادگیری تکنیک های مختلف زایمان بسیار حائز اهمیت است. تکنیک های مختلف زایمان مانند زایمان بدون درد، زایمان طبیعی ، زایمان در آب، سزرارین و مزایا و معایب هر کدام را بدانید. با خود فکر کنید که کدام یک مزیت های بیشتری دارد و برای شرایط شما مناسب تر است، درمورد الویت های خود با پزشکتان مشورت کرده تا بتوانید درست ترین تصمیم را بگیرید و درنظر داشته باشید که که اولین گام برای یک تصمیم گیری درست داشتن اطلاعات کافی است. روند زایمان پیچ و تاب های زیادی دارد، بهتر است بدانید که به طور کلی چه چیزی در انتظار شماست.

  • از همین حالا یک متخصص کودکان مناسب برای فرزند خود پیدا کنید

ممکن است زود به نظر برسد اما هم اکنون که زمان کافی دارید باید یک متخصص مناسب برای نوزاد خود درنظر بگیرید. درمورد داشتن و یا عدم رضایت بیماران او جست و جو کنید، ببینید آیا تحت پوشش بیمه ی درمانی شما هست یا نه؟ آیا مطب و بیمارستان محل کار او به منزل شما دسترسی مناسبی دارد؟

پس از زایمان و به دنیا آمدن نوزاد که علاوه بر عوارض جسمی ناشی از زایمان باید تمام وقت از نوزاد خود مراقبت کنید، به هیچ وجه زمان کافی برای انجام این کارها را نخواهید داشت. بعلاوه درصورت درگیر شدن با مسائلی نظیر زردی نوزادی و ... تقریبا می دانید که باید نوزادتان را نزد کدام دکتر و کدام بیمارستان ببرید که بدون شک در آن شرایط بسیار آرامش بخش خواهد بود.

  • با همسر خود درمورد تقسیم وظایف و انتظاراتی که دارید صحبت کنید

اگر این سوال که چگونه برای زایمان طبیعی آماده شویم، برای همسر شما نیز پیش آمده است، بهترین زمان برای طرح و بررسی تمامی احتیاجاتی است که ممکن است در طی زایمان و حتی بعد از آن برایتان بوجود آید. با داشتن اطلاعات کافی و دانستن آن تغییراتی که با ورود نوزاد به زندگی شما رخ خواهد داد، می توانید پیش بینی کنید که احتمالاً در آن شرایط به چه حمایت و کمک هایی احتیاج خواهید داشت. انتظار نداشته باشید که او به خودی خود همه چیز را بداند. مثلا با همسر خود صحبت کنید که درآینده فرزند تازه واردتان بیشتر وقت شما را به خود اختصاص خواهد داد و احتمالاً شما برای انجام امور منزل به کمک نیاز خواهید داشت.

قرار گرفتن در یک موقعیت جدید و گاهاً دشوار، بدون فراهم کردن پیش نیاز هایی مانند تقسیم وظایف، بدون شک تنش هایی را به دنبال دارد. به این ترتیب باید با همسر خود درمورد تمام این موارد صحبت کرده و به یک نتیجه ی مشترک برسید.

  • از تجربه بقیه مادران استفاده کنید

مادر شدن جوانب فراوانی دارد و خصوصاً برای کسانی که برای اولین بار آن را تجربه می کنند می تواند سردرگمی هایی را به دنبال داشته باشد. حال که فرصت دارید درمورد بهبودی پس از زایمان، مسائل شیردهی، نگه داری از نوزاد، خواب نوزاد، مدیریت کردن اسهال و یبوست نوزاد، تسکین علائم کولیک و ... با کسانی که فکر می کنید در این زمینه ها موفق بوده اند و تجربیات مناسبی دارند صحبت کنید از آنها بپرسید چگونه برای زایمان طبیعی آماده شویم، پاسخ ها را شنیده، آنها را بررسی کنید و بهترین گزینه را با توجه به شرایتتان انتخاب کنید.

 نیازی نیست همه چیز را خودتان تجربه کنید نکات کلیدی که مادرانِ با تجربه به شما انتقال می دهند ممکن است در شرایطی مانند یک فرشته ی نجات برای شما عمل کنند.

  • خواهر و برادران بزرگتر را آماده کنید

یک پاسخ بسیار مهم به پرسش چگونه برای زایمان طبیعی آماده شویم، آماده کردن بستر ورد عضو جدید خانواده است. فرزند تازه وارد شاید بیشتر از اینکه زندگی شما را تغییر دهد، دنیای سایر فرزندانتان را دگرگون می کند. شما چندین ماه فرصت دارید تا فرزندان دیگر خود را برای ورود نوزاد جدید آماده کنید.

برخی از والدین تلاش می کنند با استفاده از یک عروسک کوچک که نقش نوزاد را ایفا می کند و در قالب یک بازی هیجان انگیز، به کودکان نشان دهند که آنچه قرار است رخ دهد نه تنها سبب آزار آنها نخواهد شد، بلکه بسیار جالب و لذت بخش خواهد بود. به این ترتیب تمامی وقایع بعد از زایمان و پس از آوردن نوزاد جدید به منزل، برای کودک آشنا بوده و به این ترتیب او موقعیت خود را در خطر نخواهد دید.

  • برای هفته های ابتدایی بعد از زایمان یک کمک برای خود پیدا کنید

در هفته های اول بعد از زایمان، احتمالاً شما توان جسمی و وقت کافی را برای انجام کارهای منزل، رسیدگی به سایر اعضای خانواده خصوصاً کودکان و حتی امور شخصی خود نخواهید داشت.

 حال که فرصت دارید یک نفر از اطرافیان خود را برای کمک در آن روزها درنظر بگیرید، با همسر خود درمورد فرد انتخابی صحبت کنید، افرادی مانند مادر و یا خواهرتان که به میزان کافی با آنها راحت هستید می توانند گزینه های مناسبی باشند. با خود فرد در این باره صحبت کنید تا او نیز شرایط، کارها و وقت خود را با زمان زایمان شما تنظیم کند. توصیه می کنیم علاوه بر نفر اول گزینه ی دومی را نیز برای این کار در نظر داشته باشید تا اگر به هر دلیلی نفر اول نتوانست شما را همراهی کند دچار مشکل نشوید.

  • بدانید که علائم شروع زایمان چیست و با مشاهده آنها چه کارهایی باید انجام دهید

قبل از این که هر یک از نشانه های زایمان پدیدار شوند، لازم است شما آگاه باشید که در آن شرایط چه کاری باید انجام دهید؟ با چه فرد و یا افرادی تماس بگیرید؟ کجا بروید؟ خود را به کدام بیمارستان برسانید؟ و سایر فرزندان را به چه کسی بسپارید؟

پزشک شما باید اطلاعات کافی را در این مورد که چه زمانی باید به بیمارستان و یا کدام بیمارستان بروید، چه وسایل و مدارکی را باخود به همراه داشته باشید و ... به شما ارائه دهد، پس در حوالی زایمان و در یک فرصت مناسب با او در این باره صحبت کنید.

  • ساک خود را ببندید

آخرین چیزی که باید بدانید این است که چند هفته قبل از تاریخ احتمالی زایمان ساک خود را ببندید. لیستی از لوازمی که باید برای خود و نوزاد به همراه داشته باشید را تهیه کرده تا چیزی را فراموش نکنید. علاوه بر ضروریات، موارد شخصی را که فکر می کنید هنگام یک شب بستری در بیمارستان باید همراه شما باشید را در ساک بگذارید.

  • ملزومات نوزاد را در الویت قرار داده و آنها را تهیه کنید

با توجه به زمان و هزینه ای که در اختیار دارید، تا حد امکان ملزومات مراقبت و نگهداری از نوزاد را تهیه کنید، پوشک، لباس، شیشه شیرو ... را در الویت قرار دهید. خود را برای موارد غیر ضروری و خرید تمام وسایل ریز و درشت نوزاد تحت فشار نگذارید. اگر برای بار نخست طعم شیرین مادر شدن را تجربه می کنید، از تجربه ی سایر مادران استفاده کرد و زمان و هزینه ی خود را صرف خرید وسایل ناکارآمد که گاهاً تبلیغات فراوانی برای آنها می شود، نکنید.

حال که می دانید چگونه برای زایمان طبیعی آماده شویم، از همین امروز خود را برای روز موعد مهیا کنید، به این وسیله زایمانی با درد و ترس کمتری را تجربه خواهید کرد.

مطالعه بیشتر: 

آمادگی برای زایمان از ماه ششم بارداری

اموزش زایمان طبیعی راحت با راه کارهای ساده و خانگی

پزشکان: کلید موفقیت در زایمان حفظ آمادگی است!

منبع: نی نی +