The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

درمان بوی بد واژن بعد از سزارین به چه صورت است و علت آن چیست

بسیاری مادران دچار ترشحات بدبو بعد از سزارین شده و در روز های بعد از زایمان علاوه بر خستگی های ناشی از نگه داری نوزاد، بی خوابی های شبانه و ... از این موضوع نیز رنج می برد. لازم است بدانید که این ترشحات بد بو واژن بعد از سزارین نشان دهنده ابتلای مادر به عفونت بوده و در اسرع وقت مراجعه به پزشک و درمان بوی بد واژن بعد از سزارین اهمیت بسیار زیادی دارد.

انواع مختلفی از عفونت های پس از زایمان وجود دارد که بر مادران تأثیر می گذارد و می تواند رحم ، شکم ، پستان ها و سایر قسمت ها را تحت تأثیر قرار دهد.

عفونت های رحمی بعد از زایمان طبیعی و سزارین ممکن است رخ دهد. اما با توجه به استفاده از روش جراحی باز شکمی، احتمال عفونت رحمی بعد از سزارین بیشتر است. به طوری که احتمال ایجاد عفونت رحمی بعد از زایمان طبیعی 1 تا 3 درصد است درحالی که بعد از سزارین 10 تا 30 درصد است.

گاهی عفونت ایجاد علائمی مثل بوی بد واژن می کند و خانمها را به فکر درمان بوی بد واژن بعد از سزارین می اندازد.

علت بوی بد واژن بعد از عمل سزارین:

هنگامی که رحم و لایه ی داخلی آن به علت عفونت دچار التهاب شوند، نوع ترشحات واژن و بوی آنها تغییر می کند.

عفونت های رحمی بعد از زایمان ممکن است زودرس یا دیررس باشد. علایم زودرس عفونت رحم 2 تا 3 روز پس از زایمان رخ می دهد. ولی علایم دیررس عفونت رحم، 3 یا 5 روز تا شش هفته پس از زایمان خودش را نشان می دهد. و ممکن است به علت باقی ماندن قسمت کوچکی از جفت در داخل رحم بروز کند.

اما عفونت زودرس بعد از زایمان شایع تر است.

در واقع بوی بد واژن بعد از سزارین به علت افزایش فعالیت های میکروب ها در رحم و واژن ایجاد می شود. چون در سزارین رحم بیشتر دستکاری می شود، احتمال ایجاد عفونت هم بیشتر خواهد بود. عفونت واژن به علت فعالیت های باکتری ها شایع تر است و باعث ایجاد بویی شبیه بوی ماهی می شود.

ترشحات بدبو بعد از زایمان سزارین نشانه ی عفونت رحمی و واژن است و نیاز به بررسی دارد. برخی از زنان علائم دیگری مثل خارش یا سوزش را هم گزارش می کنند.

درمان بوی بد واژن بعد از سزارین شامل درمان های دارویی و رعایت توصیه های بهداشتی است.  استفاده از آنتی بیوتیک ها معمولا باکتری ها را نابود می کند و بوی بد و ترشح بد بو بعد از سزارین را از بین می برد.

توصیه های بهداشتی برای درمان بوی بد واژن بعد از سزارین شامل موارد زیر است:

  • تا حد امکان از لباس زیر نخی استفاده کنید.
  • اندام تناسلی را با صابون نشویید. چون صابون Ph واژن را تغییر و احتمال ایجاد عفونت را بیشتر می کند.
  • نوار بهداشتی تان را با فاصله ی زمانی کمتری تعویض کنید.
  • از دوش واژینال بپرهیزید.
  • اگر از ژل شستشو برای واژن استفاده می کنید باید Ph آن متناسب با واژن باشد.

اگر با رعایت موارد گفته شده و استفاده از آنتی بیوتیک، درمان بوی بد واژن بعد از سزارین صورت نگرفت. باید موارد دیگری مثل کم خونی بررسی شود.

 

مطالعه یشتر:

1- علت بوی بد واژن در بارداری و روش های برطرف کردن آن

2- مراقبت از ناحیه پرینه و واژن پس از زایمان

3- علت تب بعد از زایمان چیست آیا به دلیل عفونت است؟

4- علائم عفونت پس از زایمان چیست؟