The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

بزرگ ماندن شکم بعد از زایمان چقدر طول می کشد و چه باید کرد؟

وقتی زایمان کرده اید احتمالا فکر می کردید که به زودی از شر این شکم بزرگ خلاص خواهید شد و بزرگ ماندن شکم بعد از زایمان احتمالا چیزی نبوده که انتظار آن را داشته باشید. درحقیقت اصلی ترین دلیل بزرگ ماندن شکم بعد از زایمان این است که به مدت 9 ماه شکم شما تغییر سایز داده و بزرگ شده بنابراین نباید انتظار داشته باشید که یک شبه تخت شود! اگر می خواهید علت بزرگ ماندن شکم بعد از سزارین، و نیز علت بزرگ ماندن شکم بعد از زایمان طبیعی و راهکارهای درمانی را بدانید تا پایان این متن همراه ما باشید.

پس از تولد فرزندتان، از اینکه می‌توانید انگشتان پای‌تان را ببینید احساس خوبی خواهید داشت. دیگر آن شکم بزرگ‌ ناپدید گشته، اما زمانی‌که می‌ایستید از بزرگ ماندن شکم بعد از زایمان وحشت زده می‌شوید.

مدت زمان جمع شدن شکم بعد از زایمان؟

بزرگ‌ترین عامل افتادگیِ شکم پس از بارداری، رحم و ماهیچه‌های کشیده شده شکمی است. بزرگ شدن شکم در بارداری نه ماه به طول می‌انجامد، بنابراین نمی‌توانید یک شبه آن را کوچک کنید. احتمالاً رحم‌تان برای بازگشت به اندازه اصلی خود حدود شش هفته زمان نیاز دارد، اما بازگرداندن تناسب اندام‌تان به کمی وقت بیشتر نیازمند است. در واقع زمانی که برای کوچک کردن شکم لازم است، به نوع و میزان ورزش‌هایی بستگی دارد که پیش از بارداری‌تان انجام می‌دادید.

خبر خوب این‌که طبیعت به شما کمک می‌کند تا به تناسب اندام‌تان باز گردید. با گذشت زمان، ماهیچه‌ها منقبض شده و به شکل و اندازه اصلی خود باز می‌گردند. شیردهی پستانی نیز برای کمک به شما در طی این مسیر هورمون‌هایی (اکسی‌توسین) آزاد می‌سازد. درواقع اصلی ترین دلیل علت بزرگ ماندن شکم بعد سزارین عدم آزادسازی هورمون اکسی توسین حین روند زایمان است.

در واقع ماهیچه‌های شکمی، شبکه‌ای از لایه‌های گسترده هستند که تمام سطح شکم را می‌پوشانند. علاوه براین که ماهیچه‌های شکمی طی بارداری کشیده می‌شوند، به خروج نوزاد از رحم نیز کمک می‌کنند. پس از زایمان این تارهای ماهیچه‌ای دراز و لاغر هستند و زمانی‌که به شکل طبیعی بازگردند دوباره کوتاه و تپل می‌شوند. این روند در هر شخصی متفاوت است. در  برخی از بانوان فقط پس از چند ماه می‌توانند به وضعیت قبل از بارداری خود بازگردند، اما امکان دارد دیگران پس از گذشت دو تابستان هنوز برای پوشیدن بیکینی مشکل داشته باشند.

برای حل مشکل بزرگ ماندن شکم بعد از زایمان چه کاری می‌توانم انجام دهم؟

رسیدن به تناسب اندام آنهم در زمان کم، بستگی دارد به این‌که آیا زایمان سزارین داشته‌اید یا خیر! بانوانی که زایمان طبیعی داشته‌اند، از یک برتری برخوردارند، اما این نکته به این معنا نیست که مادران سزارینی باید ناامید شوند. آنان می‌توانند از همان نکاتی که مادرانی با زایمان طبیعی بهره می برند استفاده کنند، فقط چند هفته دیرتر یا زمانی‌که احساس بهبودی کافی می‌کنند.

  • شیردهی پستانی. این کار علاوه براین که کیلوژول‌های (چربی اضافی) فراوانی را می‌سوزاند، می‌تواند در کوچک کردن ماهیچه‌ها نیز یاری رسان باشد.
  • اغلب در حد امکان روی شکم‌تان دراز بکشید.
  • در حالی‌که دراز کشیده‌اید، ورزش شکمی را انجام دهید. دستان‌تان را روی شکم‌تان قرار دهید و انقباض ماهیچه‌ها را احساس کنید. ناف‌تان را به سمت ستون فقرات‌تان بکشید.
  • هر زمان که امکان دارد، ماهیچه‌های واژنی خود را به سمت بالا بکشید (تمرین کگل).
  • پس از معاینه هفته ششم بعد از زایمان می‌توانید برای اجرای تمرینات ملایم به باشگاه بروید.
  • زیرجامه‌های پشتیبان (کمردار) بپوشید، اما فقط زمانی‌که بیرون از منزل می‌روید یا در مهمانی دعوت هستید.
  • به شکلی متناسب تغذیه کنید، بچه‌داری دلیلی برای خوردن کیک شکلاتی برای صبحانه نیست.

علت اصلی بزرگ ماندن شکم بعد از زایمان

زمانی‌که خانم کیت میدلتون (پرنسس انگلیس و همسر پرنس چارلز) برای معرفی پسرش به جهانیان جلوی دوربین ها قرار گرفت، مردم زیادی پرسیدند که چرا او هنوز شکمِ بارداری دارد. این مسئله صرفاً به این علت است که کوچک شدن رحم به زمان نیاز دارد. رحم بعد از زایمان کوچک شدن خود را آغاز می‌کند و از زمان اولین انقباض زایمانی تغییر شکل می‌دهد. طی ده ساعت پس از آن (میانگین طول مدت زایمان) با هر انقباضی ضخامت هر یک از لایه‌های ماهیچه‌ای رحم تغییر می‌یابد، یعنی برای کمک در فشار آوردن به جنین برای ورود به درون مجرای زایمان، آنان را در بالا ضخیم‌تر می‌سازد و در پایین که دهانه و گردنه رحم در حال باز شدن است نازک‌تر می‌شوند.

پس از زایمان، رحم انقباض خود را ادامه می‌دهد و کوچک‌تر می‌گردد. دوازده ساعت پس از زایمان، رحم به اندازه کافی کوچک شده است تا هم سطح ناف قرار گیرد. انقباضات با کمک هورمونی به نام اکسی‌توسین ادامه می‌یابد که هنگام شیردهی پستانی نیز آزاد می‌شود. دو روز بعد، رحم پایین رفتن به داخل لگن را شروع می‌کند. دو هفته پس از زایمان، دیگر نمی‌توانید رحم را بالای استخوان شرمگاهی خود احساس کنید و در شش هفتگی پس از زایمان، رحم به اندازه اصلی خود، یعنی به اندازه مشت بسته بازگشته است و مشکل بزرگ ماندن شکم بعد از زایمان به زودی برطرف خواهد شد.  

مطالعه بیشتر:

فواید شیردهی پستانی برای مادر و نوزاد

مواد غذایی مفید برای مادران شیرده

دستیابی به تناسب اندام پس از سزارین