The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

در بارداری چقدر آب بخوریم و چرا باید آب کافی به بدنم برسد؟

کم ابی بدن در دوران بارداری رخدادی بسیار شایع اما خطرناک محسوب می شود. تمام کنش ها و واکنش های بدن شما و جنین درصورت وجود آب کافی در بدنتان به درستی انجام خواهد شد. از همه مهمتر این که جنین در درون مایع امنیوتیک قرار دارد که منشا آن پلاسمای خون مادر است. به همین سبب بیشتر مادران می پرسند که در بارداری چقدر آب بخوریم؟ اگر می خواهید بدانید که دقیقا باید در دوران بارداری چقدر آب بخوریم، این متن را مطالعه کنید. 

چرا باید در دوران باردرای آب کافی به بدنم برسد؟

بدن برای انجام همه فرآیندهایی که در آن رخ می دهد، به آب نیاز دارد و دوران بارداری از این امر مستثنی نیست. به دلایل گوناگون بدن در بارداری به آب بیشتری نیاز دارد.

  • در دوران بارداری حجم خون بدن مادر یک و نیم برابر حد معمول می شود.

گاهی اوقات حجم خون برخی از مادران دو برابر می شود. به طور معمول در بدن 2600 میلی لیتر خون وجود دارد. در بدن مادر باردار سالم این مقدار به 5000-3850 میلی لیتر می رسد. اگر در دوران باردرای آب و مایعات به اندازه کافی به بدن ما نرسد دچار افت فشار خون می شویم.

  • جفت و مایع آمنیوتیک به آب فراوان نیاز دارد.

اگر آب کافی به بدن مادر باردار نرسد در رشد جفت و مایع آمنیوتیک اختلال ایجاد می شود که همین امر در ماه های بعد منجر به بروز مشکل و بیماری های گوناگونی می شود.

  • کم آبی بدن مادر باردار مانع دفع مواد زائد تولید شده در بدن می شود، در نتیجه موجب اختلال در رشد می شود.

زمانی که در رحم جفت و پوست اضافی در حال تشکیل و جنین نیز در حال رشد است بدن پروتئین و مواد معدنی فراوانی مصرف می کند. مواد زائدی که در نتیجه مصرف پروتئین و مواد معدنی تولید می شوند باید از طریق ادرار دفع شوند. با کم آبی، بدن ادرار کمتری دفع می کند و مواد زائد کمتری از بدن خارج می شود.

  • بسیاری از ویتامین ها، ویتامین های محلول در آب هستند.

انواع ویتامین B  و C از جمله ویتامین های مهم دوران بارداری هستند، و در دسته ویتامین های محلول در آب قرار می گیرند. در صورت عدم وجود آب کافی در رژیم غذایی، بدن شما قادر به جذب مقدار کافی این ویتامین ها نیست. که همین امر منجر به بروز مشکلات متعددی برای جنین می شود.

  •  اگر به اندازه کافی آب ننوشیم برای تولید شیر در بدن مایعات به اندازه کافی وجود ندارد.

در شرایطی که نوزاد یا فرزند نوپای شما از شیر مادر تغذیه می کند یا زمانی که باردار هستید و قصد دارید نوزاد را با شیر خود تغذیه کنید توجه به این نکته اهمیت زیادی پیدا می کند.

 در بارداری چقدر آب بخوریم؟

اگر می خواهید بدانید در بارداری چقدر آب بخوریم به شما خواهیم گفت به طور معمول باید روزانه دو لیتر آب بنوشیم. روزانه به طور معمول حداقل باید هشت لیوان آب بنوشید که مصرف آن به صورت جرعه جرعه صحیح است. می توانید این مقدار آب را از طریق آب، شیر، آب میوه های طبیعی، سوپ و هر ماده غذایی حاوی مایعات تامین کنید.

اما بر خلاف توصیه های استانداردی که وجود دارد، این هشت لیوان آب را نمی توان از طریق آب موجود در مواد غذایی جامد مانند میوه یا نوشیدنی های کافئین دار مانند چایی، قهوه یا نوشابه به دست آورد. اگر در منطقه گرمسیر زندگی می کنید میزان آب مورد نیاز شما یک تا دو لیوان افزایش می یابد.

ممکن است در سه ماهه دوم و سوم بارداری دوباره احساس تشنگی بیشتری کنید. بنابراین میزان آب دریافتی باید منطبق با نیاز بدن باشد. 

گرچه در پاسخ به پرسش در بارداری چقدر آب بخوریم به شما گفتیم 8 لیوان، اما این حداقل مقدار مورد نیاز است. هر مقدار آب که حس بهتری به شما می دهد، بنوشید. اگر تشنگی شما با نوشیدن 12 لیوان آب یا مایعات در روز برطرف می شود پس نیاز بدن شما همین مقدار آب است. به خاطر داشته باشید در صورت نوشیدن مایعات بیشتر، بهتر است نوشیدنی هایی را انتخاب کنید که کالری کمتری دارند. در طول روز بیشتر از دو تا سه لیوان آب میوه، نوشیدنی های گاز دار و شیر پرچرب میل نکنید. بقیه آب مورد نیاز خود را از طریق آب تامین کنید.