The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

درد تخمک گذاری چگونه است و چقدر طول می کشد؟

برخی از خانم ها هنگام تخمک گذاری، درد را تجربه می کنند. این اتفاق معمولا حدود 14 روز قبل از عادت ماهیانه اتفاق می افتد ، یعنی زمانی که تخمدان تخمک را به عنوان بخشی از چرخه قاعدگی آزاد می کند. این درد به mittelschmerz معروف است ( در زبان آلمانی به معنای "درد میانی" یا "درد در اواسط ماه" است).

درد تخمک گذاری معمولاً طبیعی است و مشکلی را برای فرد ایجاد نمی کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد درد تخمک گذاری و عوامل بوجود آورنده درد و و روش های درمان آن با ما همراه باشید.

چه عواملی باعث درد در هنگام تخمک گذاری می شود؟

تخمک گذاری در نیمه چرخه قاعدگی یک خانم اتفاق می افتد - معمولاً 14 روز قبل از عادت ماهیانه. در تخمدانها، تخمک های نابالغ که به آن فولیکول گفته می شود در کیسه های پر از مایع رشد می کنند. از میان آنها یک تخمک بالغ و در طی تخمک گذاری از تخمدان رها می شود. سپس به مدت 12-24 ساعت در لوله فالوپ حرکت می کند. اگر اسپرم در این مدت تخمک را بارور کند ، خانم می تواند باردار شود. در غیر این صورت تخمک به لایه رحم جذب و در دوره ماهانه به همراه خون قاعدگی از بدن خارج می شود.

دقیقا مشخص نیست چه عواملی باعث ایجاد درد تخمک گذاری می شوند ، ولی این عوامل ممکن است موثر باشد :

  • تخمک در هنگام رشد کردن پوست تخمدان را می کشد و در هنگام آزاد شدن فولیکول را پاره می کند.
  • لوله های فالوپ هنگام ورود تخمک به آنها منقبض می شوند
  • مایعاتی که از فولیکول بعد از پاره شدن خارج می شوند، می توانند باعث تحریک حفره شکمی شوند.

درد تخمک گذاری چگونه است؟

درد زمان تخمک گذاری می تواند به صورت  یک گرفتگی در زیر شکم و یا دردی تیز و ناگهانی در پایین پهلو و زیر شکم احساس شود. بسته به این که تخمک از تخمدان راست آزاد شده یا چپ و یا هر دو ناحیه درد متفاوت است.

درد زمان تخمک گذاری ممکن است فقط چند دقیقه طول بکشد یا به مدت یک روز ادامه پیدا کند. بعضی از خانم ها هنگام درد متوجه مقدار کمی خونریزی واژینال هم می شوند.

درد تخمک گذاری چجوریه؟

درد در شکم می تواند دلایل مختلفی از جمله تجمع گاز و یا بیماریهای مقاربتی داشته باشد. معمولا در زمان تخمک گذاری حساسیت پستان ها و میل جنسی افزایش پیدا می کند. ترشحات طبیعی واژن شفاف تر و کشسانی آن افزایش می یابد که شباهت زیادی به سفیده تخم مرغ دارد.(انواع ترشحات واژن در دوران بارداری را بهتر بشناسید).

به خاطر داشته باشید که بارداری به احتمال زیاد در روز تخمک گذاری و یا پنج روز بعد از آن اتفاق می افتد (اسپرم می تواند به مدت 5 روز در دستگاه تولید مثل زنده بماند). اگر قصد دارید زمان تخمک گذاری خود را مشخص کنید ، از وسایلی مانند کیت های پیش بینی تخمک گذاری ، مانیتور باروری و دماسنج پایه دمای بدن استفاده کنید. می توانید مطالب بیشتری در این مورد را در سایت ما بخوانید.

آیا باید از درد تخمک گذاری نگران باشم؟

درد تخمک گذاری برای بسیاری از خانم ها طبیعی است ، اما گرفتگی  و درد در شکم می تواند علت های دیگری مثل مشکلات تخمک گذاری ، بارداری خارج رحمی ، آندومتریوز ، بیماری التهابی لگن ، آپاندیسیت یا عفونت داشته باشد.

اگر درد کمی قبل از عادت ماهیانه (به جای دو هفته قبل) رخ می دهد ، ممکن است خونریزی لانه گزینی باشد.

اما اگر دچار درد شدیدی هستید که روزها ادامه دارد ، همراه با  تب، خونریزی شدید، ادرار دردناک، استفراغ یا اسهال است حتما باید توسط متخصص معاینه شوید و علت آن مشخص شود.

آندومتریوز ، یک بیماری التهابی است که در تخمدان ها و لوله های فالوپ تأثیر می گذارد و همچنین می تواند باعث ایجاد درد در هنگام تخمک گذاری شود

اگر سابقه ی جراحی داشته باشید (به عنوان مثال ، سزارین یا پیوند خارج از بدن) ، بافت اسکار یا زخم با محدود کردن تخمدان ها و ساختارهای اطراف می تواند باعث ایجاد درد تخمک گذاری شود.

عفونت های مقاربتی  (STI) - STI مانند کلامیدیا هم می تواند باعث التهاب و زخم اطراف لوله های فالوپ شود و درد تخمک گذاری را ایجاد کند.

درمان تخمک گذاری دردناک

تخمک گذاری دردناک معمولاً با درمان های ساده ای مانند حمام گرم یا خوردن مسکن کاهش می یابد.

داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) مانند ایبوپروفن ممکن است به کاهش درد کمک کند ، اما اگر می خواهید باردار شوید ، نباید آنها را مصرف کنید زیرا می توانند در تخمک گذاری اختلال ایجاد کنند.

اگر نگران هستید در مورد سایر گزینه های درمانی با پزشک معالج خود صحبت کنید.

روش های ضد بارداری که تخمک گذاری را متوقف می کنند، مانند قرص ضد بارداری یا ایمپلنت پیشگیری از بارداری، می توانند درد تخمک گذاری را به طور کامل از بین ببرند.

مطالعه بیشتر:

درد لانه گزینی چه جوریه و چند روز طول می کشه؟

علائم بارداری خارج از رحم چیست و چگونه درمان می شود؟

علت درد زیر شکم در هریک از سه ماهه های بارداری

دیگر مطالب اقدام به بارداری و نکات مهم برای اقدام بارداری صحیح

مطالب دیگر این دسته بندی را می توانید در این بخش مشاهده کنید