The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

هرپس در بارداری چیست و علائم و درمان آن چگونه است؟

بیماری های مقاربتی به دسته ای از بیماری ها اطلاق می شود که ممکن است در حین رابطه جنسی از فردی به شریک جنسی اش منتقل شود. هرپس نیز از جمله ویروس هایی محسوب می شود که یکی از راه های انتقال آن تماس جنسی با شخص آلوده است. در این مقاله قصد داریم که همه چیز را درمورد هرپس در بارداری با شما درمیان بگذاریم.

هرپس سیمپلکس در بارداری

 هرپس نوعی بیماری مقاربتی ناشی از ویروس تبخال هرپس (HSV) است. اغلب، تبخال‌های تناسلی، از ویروس HSV-2 نشات می‌گیرند. اما منشا برخی از آن‌ها نیز ممکن است ویروس HSV-1 باشد، ویروسی که اغلب باعث ایجاد تبخال دهانی می‌شود. براساس آمار اعلام شده، حدود 25 تا 30 درصد افراد باردار، ویروس هرپس را در خود دارند، اما علایم بیماری تنها در 5 تا 10 درصد این افراد، به شکل تبخال‌های تناسلی در ناحیه‌ی واژن و مقعد، ظاهر می‌شود.

 علائم هرپس در بارداری

در صورتی که هرگز، هیچ علامتی از عفونت تبخال نداشته‌اید، نیازی به انجام آزمایش نیست. غربالگری ویروس HSV، از مراحل ضروری دوران بارداری نیست. بسیاری از افرادی که نتیجه‌ی آزمایش هرپس آن‌ها مثبت می‌شود، هیچ اطلاعی از آن نداشته‌اند و بیماری آن‌ها آن‌قدر خفیف است که هیچ نشانه ای در آن‌ها بارز نشده است. دلیلی ندارد که با انجام آزمایشات غیر ضروری، به مادران باردار ترس و دلهره وارد شود، زیرا احتمال انتقال ویروس به نوزاد در این سطح از بیماری بسیار اندک است. اما در صورتی که شریک جنسی یا همسر شما به این ویروس مبتلا باشد، باید آزمایش بدهید تا مشخص شود که آیا آنتی‌بادی این بیماری را از عفونت‌های قبلی دارید یا خیر. در صورتی که نتیجه‌ی آزمایش منفی بود، توصیه می‌شود در طول بارداری، رابطه‌ی جنسی محافظت شده با کاندوم داشته باشید. در صورت بروز علایم بیماری نیز، از برقراری رابطه‌ی جنسی در این دوران اجتناب کنید.

درمان هرپس در بارداری

در صورتی که سابقه‌ی ابتلا به هرپس را داشته‌اید، احتمالا باید در دوران بارداری مجددا منتظر بروز علایم آن باشید. زیرا این ویروس در حدود 75 درصد از مادران باردار، مجددا ظاهر می‌شود. در ماه‌های پایانی بارداری، برای کاهش علایم بیماری با پزشک مشورت کنید. یکی از داروهای این بیماری، ضدویروس والاسیکلوویر است. در صورتی که هیچ نشانه‌ای از بیماری وجود نداشته باشد، زایمان به روش طبیعی منعی نخواهد داشت.

عوارض هرپس در بارداری

 بر اساس آمار اعلام شده، کمتر از 0.1 درصد از نوزادان ایالات متحده، با ویروس هرپس متولد می‌شوند، این آمار امیدوار کننده است، اما همان میزان از نوزادانی که به این بیماری مبتلا هستند، علایم و مشکلات دردناکی را متحمل می‌شوند. ویروس تبخال در نوزادان، می‌تواند به سیستم عصبی مرکزی آسیب رسانده و باعث عقب ماندگی ذهنی یا حتی مرگ شود. در صورتی که مادر در دوران بارداری خود به این ویروس مبتلا شود، احتمال انتقال آن به نوزاد بیشتر خواهد بود. زیرا بیماری برای بدن مادر جدید است و آنتی‌بادی مناسب آن را هنوز ندارد، بنابراین نمی‌تواند جنین را از ابتلا به آن محافظت نماید. علاوه بر آن، اگر فردی در حین زایمان به این بیماری مبتلا شود، احتمال انتقال آن به نوزاد، 30 تا 60 درصد خواهد بود. بنابراین ابتلا به هرپس در بارداری و یا حین زایمان مساله بسیار پرخطری محسوب شده و مادر و جنین باید هر دو سریعا تحت درمان های تخصصی قرار بگیرند.

https://www.parents.com/pregnancy/complications/infections/pregnancy-and-stds/