عکس جنین در هفته سی و ششم بارداری تصویر و اندازه جنین

رسیدن به هفته سی و ششم بارداری یعنی بیشتر راه را آمده اید و تقریبا در هفته های انتهایی این مسیر پرفراز و نشیب هستید. احتمالا می دانید که عکس جنین در هفته سی و ششم بارداری بسیار شبیه به نوزاد است البته اگر تصاویر سه بعدی را نگاه کنید. در تصاویر سونوگرافی دو بعدی نیز نمای کلی جنین کاملا مشخص بوده و اگر مقدار مایع آمنیوتیک موجود در اطراف جنین کافی باشد، می توانید تا حدی جزئیات صورت جنین را نیز ببینید.

عکس جنین در هفته سی و شش بارداری

در  هفته شی و ششم بارداری وزن جنین شما حدودا 2622 گرم است و اندازه قد او به 47/4 سانتی متر می رسد.

در این مرحله از رشد جنین با حداکثر سرعت وزن می گیرد و همین امر ممکن است سبب شود که سرعت وزنگیری شما نیز نسبت به گذشته بیشتر باشد. به همین دلیل اگر استراحت مطلق نیستید نباید ورزش کردن در دوران بارداری را فراموش کنید. درصورتی که به هر دلیلی امکان انجام ورزش های بارداری برای شما وجود ندارد، حتما پیاده روی را هر روز در برنامه خود بگنجانید.

چجوری بفهمم که کیسه آم سوراخ شده یا نه؟

با رسیدن به هفته های انتهایی بارداری، یکی از خطراتی که مادران باردار را تحدید می کند، سوراخ شدن کیسه آب در اثر ضربه  ... است. اگر مادر دچار پارگی کیسه آب گردد، یکباره حجم قابل توجهی از آب از واژن او خارج شده که به راحتی قابل تشخیص است و فرد باید حتما هرچه سریع تر به متخصص مراجعه کند. اما سوراخ شدن کیسه آب و نشت تدریجی مایع ممکن است از ترشحات رقیق واژن و یا نشت ادرار قابل تشخیص نباشد. بهترین راهکار این است که دقت کنید اگر مدام لباس زیر شما مدام توسط یک مایع مایع بی رنگ و بی بو مرطوب یا خیس می شود، احتمالا سوراخ شدن کیسه آب وجود دارد و بهتر است به متخصص اطلاع  دهید.

 در سونوگرافی جنین در هفته سی و ششم بارداری چه می‌بینید:

 در این عکس جنین در هفته سی و ششم بارداری که توسط سونوگرافی سه بعدی تهیه است، تمامی جزئیات صورت جنین شامل برجستگی گونه ها، فرورفتگی چانه و ... را مشاهده می کنید.

 

 جنین دیگر خود را برای تولد آماده می‌کند و تمامی اندام‌هایش به تکامل رسیده است. از این پس هر هفته حدود 220 گرم وزن خواهد گرفت.

مطالعه بیشتر:

عکس جنین در هفته سی و پنجم بارداری تصویر و اندازه جنین

عکس جنین در هفته سی و چهارم بارداری تصویر و اندازه جنین

عکس جنین در هفته سی و سوم بارداری تصویر و اندازه جنین

منبع: parents 

?پرسش و پاسخ های هفته سی و ششم بارداری

از کجا بفهمم کیسه آبم سوراخ شده یا نه؟

اگر مدام لباس زیر شما مدام توسط یک مایع مایع بی رنگ و بی بو مرطوب یا خیس می شود، احتمالا سوراخ شدن کیسه آب وجود دارد و بهتر است به متخصص اطلاع دهید.

آیا نشت مقدار بسیار کم کیسه آب برای جنین خطرناک است؟

کم شدن مایع آمنیوتیک برای جنین خطر ساز است و باید حتما تحت نظر متخصص باشید.

آیا در هفته 36 بارداری جنین همانند یک نوزاد کامل است؟

بله. در این زمان جنین به مرحله ای از رشد رسیده که همانند یک نوزاد کامل است.

آیا پیاده روی در هفته 36 بارداری ضرورت دارد؟

بله. انجام پیاده روی در سه ماهه سوم بارداری بیش از هر زمان دیگری برای مادر و جنین مهم است.