The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

ترشحات ژله ای در بارداری نشانه چیست وآیا این ترشحات طبیعیست؟

در دوران بارداری ، ساختار داخلی و خارجی بدن تغییرات زیادی را پشت سر می گذارد. اکنون بدن تطبیق خود را با شرایط جدید و جنین در حال رشد درون خود آغاز می کند. بنابراین بدن شما شرایط بسیار خاصی را تجربه می کند که تا به حال تجربه نکرده است. یکی از مواردی که در این دوران سبب نگرانی مادران می شود، ترشحات ژله ای در بارداری است. مادران می پرسند که آیا ترشحات ژله ای در بارداری طبیعی است؟ ترشحات ژله ای در بارداری نشانه چیست و ... در ادامه به تمامی سوالات شما در این زمینه پاسخ خواهیم داد.

ترشحات ژله ایی در دوران بارداری

به احتمال زیاد شما نیز مانند هر خانم دیگری قبل از بارداری ترشحات واژینال داشته اید. اما در دوران بارداری متوجه تغییر در بافت، غلظت، مقدار و بوی ترشحات خود می شوید. وجود ترشحات واژن در بین خانم ها امری شایع و معمول است و بیشتر خانم ها در دوران بارداری آن را تجربه می کنند. اما اگر در دوران بارداری غلظت ترشحات تغییر کرده و حالت ژله ای پیدا کند جای نگرانی وجود دارد؟

آیا ترشحات ژله ای در بارداری خطرناک است؟

در دوران بارداری بدنتان تغییرات زیادی را تجربه می کند. ترشح هورمون استروژن در بدن شما به حداکثر میزان خود می رسد. علاوه بر این جریان خون به سمت لگن افزایش چشمگیری پیدا می کند. همچنین عملکرد غدد مخاطی دهانه رحم نیز افزایش یافته و بیشتر از حد معمول می شود که این امر باعث ترشح بیشتر مخاط از این غدد می شود. بهتر است بدانید مخاط اضافی تولید شده به صورت ترشح از واژن خارج می شوند. با توجه به افزایش میزان ترشحات، غلظت ترشحات نیز تغییر کرده و حالت ژله ایی پیدا می کند.

البته در دوران بارداری عوامل متعددی در افزایش میزان ترشحات نقش دارند و باعث ژله ایی شدن ظاهر آن می شوند. واژن و دهانه رحم شما حاوی تعداد زیادی سلول مرده است که به طور طبیعی در واژن وجود دارند. با آغاز بارداری ترشحات دهانه رحم نیز افزایش می یابند. در صورت وجود همزمان عوامل ذکر شده ظاهر ترشحات واژن تغییر کرده و حالت ژله ایی پیدا می کند. بنابراین می توان اینگونه نتیجه گرفت که ترشحات ژله ایی در دوران بارداری به هیچ وجه خطرناک نیست.

در صورت ژله ایی شدن ترشحات رحم در دوران بارداری جای نگرانی وجود دارد؟

وجود ترشحات ژله ایی در دوران بارداری امری طبیعی بوده و نشان دهنده سلامت بارداری است. گرچه عوامل متعددی در ایجاد ترشحات ژله ایی نقش دارند که همین مسئله به شما کمک می کند به طبیعی بودن یا نبودن ترشحات پی ببرید. اما بهتر است در صورت وجود هرگونه مشکل یا بیماری تحت نظر قرار بگیرید تا علت مشکل مورد بررسی قرار گیرد.

در این بخش به شرایطی در دوران بارداری اشاره می کنیم که در صورت وجود این شرایط و ژله ایی شدن ترشحات باید بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید:

• تغییر رنگ ترشحات، به این معنی که رنگ ترشحات به سبز یا قهوه ایی متمایل شود. در حالت طبیعی ترشحات واژن بدون رنگ یا سفید هستند.

• گاهی اوقات ترشحات واژن حالت پنیری پیدا می کنند یا به جای اینکه حالت نرم و روان داشته باشند، سفت و غلیظ می شوند.

• اگر ترشحات بوی بدی داشته باشند احتمالا به نوعی عفونت واژن مبتلا شده اید. ممکن است احساس کنید ترشحات بوی تند و زننده ایی مانند بوی ماهی یا بوی ماده فاسد دارند. در شرایط طبیعی و نرمال ترشحات بوی خاصی ندارند.

• در صورت احساس خارش در واژن (مهبل) و اطراف آن، احتمال ابتلاء به عفونت واژن وجود دارد.

• علاوه بر این تورم واژن (مهبل) یا اطراف آن از علائم عفونت واژن در دوران بارداری است.

• در صورت وجود و مشاهده علائم بالا احتمال ابتلاء شما به انواع عفونت های واژن افزایش می یابد و این احتمال در دوران بارداری به حداکثر می رسد.

گاهی اوقات در صورت ابتلاء به عفونت واژن، در قسمت واژن یا اطراف آن احساس سوزش یا خارش می کنید. اکثر اوقات احساس سوزش یا خارش، هنگام ادرار کردن یا شرایط معمول افزایش می یابد.

ترشحات ژله ایی در سه ماهه سوم یا روزهای پایانی بارداری

گاهی اوقات متوجه تغییر ناگهانی غلظت ترشحات واژن و ژله ایی شدن آنها در سه ماهه سوم، هفته ها یا روزهای آخر بارداری می شوید.

• در بیشتر مواقع این اتفاق در سه ماهه سوم بارداری رخ می دهد و شما احساس می کنید ترشحات واژن افزایش یافته است. پلاگ مخاطی عامل محافظتی است که دهانه رحم را از ابتدای بارداری بسته نگه می دارد. پلاگ مخاطی از جنین محافظت کرده و مانع تماس جنین و ورود هرگونه میکروب و مواد عفونی دیگر به رحم می شود.

• سه ماهه سوم بارداری و روزهای پایانی آن، بدنتان خود را برای زایمان آماده می کند بنابراین پلاگ مخاطی شل شده و از واژن خارج می شود. زمانی که این اتفاق رخ می دهد شما متوجه تخلیه ناگهانی ترشحات ژله ایی می شوید که ممکن است حتی با کمی خون همراه باشد معمولا این اتفاق پس از هفته سی و ششم بارداری می افتد.

• گاهی اوقات پلاگ مخاطی یکباره به صورت لکه بزرگ ژله ایی همراه با کمی خون خارج می شود. در موارد دیگر پلاگ مخاطی به صورت ترشحات ژله ایی غلیظ، به آرامی و به مرور زمان خارج می شود.

علت ترشحات ژله ای در بارداری چیست؟

در این بخش به طور خلاصه به علل وجود ترشحات ژله ایی در دوران بارداری می پردازیم.

برخی از علل غیرعفونی که باعث ترشحات واژن در دوران بارداری می شوند عبارتند از:

• اکتوپی دهانه رحم؛ به حالتی گفته می شود که گسترش سلول های لایه داخلی دهانه رحم یا رحم به سطح بیرونی دهانه رحم گسترش می یابند.

• وولوال درماتیت؛ نوعی عفونت پوستی است که در صورت ابتلا احساس خارش و سوزش در قسمت واژن و اطراف آن می کنید. در این شرایط اگر بدنتان در معرض عوامل محرک یا آلرژی زا قرار گیرد، این مشکل تشدید می شود.

• عوامل فیزیولوژیکی نیز می توانند باعث افزایش ترشحات رحم شوند که امری طبیعی است. در عین حال نمی توان از رخ دادن آنها اجتناب کرد اما در صورت تشخیص به موقع، می توان آن را به راحتی درمان کرد.

• تماس هر جسم خارجی نیز می تواند باعث افزایش ترشحات واژن شود.

درنهایت باید بگوییم که ترشحات ژله ای در بارداری درصورتی که با عوامل دیگری همچون تغییر در بو و رنگ ترشحات، خارش، سوزش، التهاب و ... همراه نباشند، جای هیچگونه نگرانی وجود نخواهد داشت.

 

بیشتر بدانید:

1- انواع ترشحات واژن در دوران بارداری را بهتر بشناسید

2- ترشحات بارداری خطرناک است؟

3- ترشحات سبز واژن نشانه چیست و چه دلایلی دارد؟

4- علت بوی بد واژن در بارداری و روش های برطرف کردن آن

منبع: momjunction