The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

علت پرخاشگری کودکان چه عواملی می تواند باشد؟

پرخاشگری رفتاری است که در کودکان زیادی دیده می شود و می تواند رابطه با فرزندتان را به یک چالش تبدیل کرده و حتی در جمع سبب خجالت و شرمندگی والدین شود. در ادامه این متن علت پرخاشگری کودکان را بررسی می کنیم و به شما می گوییم که چه عواملی می توانند سبب بروز رفتارهای پرخاشگرانه در کودکان شوند.

علت پرخاشگری کودکان چیست؟

خشونت در کودکان طیف وسیعی از رفتارها از جمله تهدید، زورگویی، آسیب به حیوانات، پرخاشگری به دیگران، رفتارهای انفجاری غیرقابل کنترل و حمله مسلحانه را شامل می شود. کودکانی که چنین الگوی رفتاری دارند، غالباً مبتلا به نوعی بیماری روانی به نام اختلال سلوک هستند. تعیین علت پرخاشگری کودکان دشوار است. طبق دسته بندی آکادمی روانپزشکی کودک و نوجوان آمریکا یا "AACAP "مطالعات پژوهشی زیادی تحقیق و نتیجه گرفته اند که یک تعامل پیچیده یا ترکیبی از چند عامل منجر به افزایش خطر رفتارهای خشونت آمیز در کودکان و نوجوانان خواهد شد.

علت پرخاشگری کودکان، ژنتیک و محیط زیست

روانشناسان کودک و نوجوان با بررسی کامل پژوهش های انجام شده بر روی پرخاشگری در کودکان دریافته اند احتمال ابتلا به پرخاشگری در فرزندان والدین ضداجتماعی بیشتر است حتی اگر کودکان در پرورشگاه بزرگ شوند. این نتیجه گیری نقش عامل وراثت یا ژنتیک را در بروز خشونت در جوانان تائید می کند. در عین حال اگر کودک دارای سابقه وراثتی یا ژنتیکی در وضعیت نامطلوب خانوادگی پرورش یابد، احتمال بروز اختلال پرخاشگری در او بیشتر خواهد بود و این امر نیز مؤید تأثیر عوامل محیطی در بروز رفتارهای خشونت آمیز در کودکان است.

فرزند پروری ضعیف

روانشناسان جنبه های مختلف فرزندپروری را عامل مؤثری در رفتارهای خشونت آمیز کودکان می دانند و به طور اخص به 5 ایراد مهم در این امر اشاره می کنند. نظارت ضعیف؛ غیرقابل پیش بینی بودن، سخت گیری؛ ناسازگاری والدین؛ طرد کودک و مشارکت محدود در فعالیت های او از جمله این اشکالات هستند. والدینی که چنین رفتاری دارند، ناخواسته الگوی تعامل والد فرزندی را بنا می نهند که پرخاشگری را در کودک تشویق و ترغیب می کند.

علت پرخاشگری کودکان، قرار گرفتن در معرض خشونت

(بر اساس OJJDP (اداره عدالت نوجوانان و پیشگیری از بزهکاری) در آمریکا، شصت درصد کودکان این کشور در خانه، مدرسه یا جامعه در معرض خشونت قرار دارند). در بسیاری از جوامع کودکان در خانه، مدرسه یا جامعه در معرض خشونت قرار دارند، لذا "کودکانی که در معرض خشونت قرار می گیرند، آسیب های جسمی، روحی و عاطفی پایدار را تجربه می کنند" و احتمالاً خودشان نیز خشونت می ورزند.

علت پرخاشگری کودکان، عوامل اجتماعی و اقتصادی

(به گزارش انجمن تخصصی روانشناسی کودکان و نوجوانان در آمریکا) همچنین شرایط مختلف اجتماعی و اقتصادی می تواند یکی دیگر از عوامل خشونت در کودکان و نوجوانان باشد. موقعیتهای استرس زا در خانواده مانند تک والدی، ناکامی ازدواج، بیکاری والدین ، فقر و محرومیت شدید از جمله این عوامل هستند.

علت پرخاشگری کودکان، رسانه

بر سر نقش رسانه ها بخصوص خشونت در تلویزیون، فیلم ها و بازی های ویدئویی در بروز خشونت در کودکان و نوجوانان بحث وجود دارد. برخی پژوهش ها همبستگی بین خشونت رسانه ای و خشونت در دنیای واقعی را نشان داده اند. به عنوان مثال، پژوهش انجام شده در سال 2010 (توسط محققان دانشگاه کلمبیا و مرکز پزشکی Mount Sinai در نیویورک) نشان داد نوجوانانی که روزانه بیش از یک ساعت تلویزیون تماشا می کردند، در بزرگسالان بیش از سایرین مرتکب خشونت می شوند.

 

بیشتر بدانید:

1- تاثیر رنگ اتاق بر رفتار کودکان

2- پدیده خشونت گرایی و رفتار قلدری در کودکان

3- فرزند هنجار شکن، نتیجه دود کردن سیگار در بارداری

4- درمان پرخاشگری کودکان یک تا سه ساله، زدن و گاز گرفتن

منبع: hellomotherhood