The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

ورزش های زایمان طبیعی و روش صحیح ورزش های زایمان طبیعی چیست؟

بدون شک زایمان طبیعی برای مادرانی که امکان انجام دادن آن را دارند، بهترین راه برای به دنیا آوردن فرزندشان است. امروزه متخصصان برای کمک به راحت تر انجام شدن زایمان طبیعی و کمتر شدن درد آن انجام ورزش هایی را به مادر توصیه می کنند. یکی از بهترین ورزش های زایمان طبیعی اسکات است. در ادامه این مقاله بیشتر در مورد اسکات به عنوان یکی از ورزش های مناسب زایمان طبیعی خواهید خواند.

اسکات ازجمله بهترین ورزش های زایمان طبیعی

روش‌های بسیاری وجود دارد که بانوان باردار می‌توانند به وسیله آنها به زایمان خود سرعت بخشند. این روش‌ها یا طبیعی هستند یا با مداخله پزشکی صورت می‌گیرد. هر دو روش پذیرفته شده است. هرچند اغلب مادران روش‌های طبیعی را می‌پسندند. پرسش این است که آیا اسکات زدن واقعا باعث تسریع زایمان می‌شود؟ مقاله زیر را بخوانید تا بدانید آیا واقعا این کار باعث تسریع زایمان می‌شود یا فقط یک باور غلط است.

مزایای اسکات زدن در تسریع زایمان چیست؟

گرچه اسکات زدن به تنهایی روش بی‌ایرادی نیست، اما در هنگام زایمان مزایایی دارد. از آنجا‌که پزشکان از تاثیرات مثبت این حرکت در تسریع زایمان اطلاع دارند، بسیاری از بانوان به انجام این تمرین می‌پردازند. در زیر به برخی از مزایای اسکات زدن به عنوان یکی از ورزش های زایمان طبیعی می‌پردازیم:

1. خروجی لگن

اسکات زدن یک راه طبیعی برای باز شدن و آرام شدن ماهیچه‌های کشاله ران است. انجمن بارداری آمریکا اعتقاد دارد اسکات زدن بیش از ۱۰ درصد باعث باز شدن خروجی لگن می‌شود.

2. قوی‌شدن ماهیچه‌ها

اسکات زدن باعث قوی‌تر شدن ماهیچه‌های پا می‌شود که برای سه ماهه سوم بارداری و فشارهای نهایی ضروری است.

3. زمان زایمان را کوتاه می‌کند

اعتقاد بر این است که اسکات زدن حدود ۱۱ دقیقه از زمان کل زایمان را کاهش می‌دهد! به نظر می‌رسد این زمان زیادی است، چراکه در طول زایمان هر دقیقه گویا هیچ وقت به پایان نمی‌رسد.

4. یبوست را کاهش می‌دهد

اسکات زدن باعث کاهش یبوست که معمولا در هفته‌های آخر بارداری اتفاق می‌افتد می‌شود.

5. باز شدن فضا برای جنین

اسکات زدن همچنین باعث باز شدن فضای بیشتر برای جنین و قرار گرفتن او در موقعیت مناسب در کانال تولد خواهد شد و به همین سبب از جمله ورزش های زایمان طبیعی محسوب می شود.

روش صحیح ورزش های زایمان طبیعی، اسکات زدن برای تسریع زایمان

حالا که از فواید اسکات زدن برای تسریع در زایمان آگاه شده‌ایم، مهم است که روش صحیح انجام این کار را بهتر بدانیم تا دست حالت بگیرید و به خود آسیب نرسانید. برای اطلاعات بیشتر در مورد مراحل انجام این حرکت، مقاله زیر را ادامه دهید:

• صاف بایستید و پاهایتان را کمی از هم باز کنید.

• نشیمنگاه خود را به حالتی پایین آورید گویا در حال نشستن روی یک صندلی خیالی هستید. تا جایی‌که باسن شما موازی با زمین باشد.

• پشت خود را خم نکنید و مطمئن شوید که در حالت تعادل هستید. اگر نمی‌توانید تعادل داشته باشید از همسر خود کمک بگیرید.

• پاشنه‌های پا همواره روی زمین باشد.

• از ماهیچه‌ها و پای خود برای برگشتن به حالت ایستاده کمک بگیرید.

• هر تعداد که در توان شماست این حرکت را انجام دهید.

مواردی که باید هنگام انجام ورزش های زایمان طبیعی خصوصا اسکات زدن به آنها توجه کنیم تا در امر زایمان تسریع شود؟

اسکات زدن تمرین بی‌ضرری است اما هنگام بارداری باید حواستان به هر حرکتی که انجام می‌دهید، باشد. اگر وضعیت قرار گرفتن جنین داخل رحم برعکس باشد، ضرر اسکات زدن بیشتر از سود آن است. در این حالت جنین به سمت کانال تولد هدایت می‌شود. آزمایش‌های خود را به‌طور مرتب انجام دهید و با پزشک خود در ارتباط باشید تا احتیاط‌های لازم را در نظر بگیرید و ورزش را به عنوان بخش لذت‌بخش بارداری انجام دهید.

آیا ورزش های زایمان طبیعی به ویژه اسکات زدن منجر به پاره شدن کیسه آب می‌شود؟

اسکات زدن مزایای زیادی دارد. نه تنها برای قوی شدن بدن لازم است بلکه به روند زایمان نیز کمک می‌کند.  انجام اسکات به عنوان یکی از ورزش های آمادگی زایمان طبیعی در هفته‌های پایانی بارداری به قرار گرفتن جنین در کانال تولد و وضعیت درست برای تولد کمک می‌کند. در واقع این حرکات به پاره شدن کیسه آب کمک کرده و به مادران بسیاری برای زایمان طبیعی یاری رسانده است.

احتیاط‌هایی که باید هنگام انجام اسکات در نظر بگیرید:

• حرکت اسکات را حتما در جای مسطح انجام دهید.

• لباسی آزاد به تن کنید تا احساس خفگی به شما دست ندهد.

• به منظور تامین نیازهای بدن، غذای مغذی مصرف کنید.

• اجازه ندهید زانوها از پاها جلو بزند تا از جراحت جلوگیری شود.

• از کم‌آبی بدن جلوگیری کنید و هر روز به مقدار کافی آب بنوشید.

• تا جایی که احساس خستگی زیاد می‌کنید به بدن فشار نیاورید. به صدای بدن خود گوش فرا دهید و مراقب باشید.

• اسکات زدن یک روش طبیعی برای زایمان است اما باید تحت نظر انجام شود.

هم اکنون از فواید و خطرات اسکات زدن در تسریع زایمان طبیعی آگاه شده‌ایم. وظیفه والدین است که از بی‌خطر بودن این تمرین‌ها اطمینان حاصل کنند و به عنوان یک مادر متضمن امنیت کودک خود باشند تا حین انجام ورزش های زایمان طبیعی آسیبی به جنین وارد نشود. اگر اسکات زدن برای شما خیلی راحت است، می‌توانید مدل‌های مختلف آن را آزمایش یا با استفاده از دمبل وزن را زیاد کنید.

بیشتر بدانید:

1- ورزش دوران بارداری برای زایمان طبیعی

2- عوامل تاثیرگذار برای داشتن زایمان طبیعی راحت تر

3- راه های آسان شدن زایمان طبیعی، در طی بارداری چه کنیم؟

4- بهترین ورزش های بعد از زایمان طبیعی ، تقویت عضلات کگل

?پرسش و پاسخ های ورزش های زایمان طبیعی

آیا اسکات در تقویت ماهیچه های لگن اثری دارد؟

بله. اسکات زدن باعث قوی‌تر شدن ماهیچه‌های پا می‌شود که برای سه ماهه سوم بارداری و فشارهای نهایی ضروری است.

آیا انجام اسکات در بارداری زایمان را راحت می کند؟

بله. اعتقاد بر این است که اسکات زدن حدود ۱۱ دقیقه از زمان کل زایمان را کاهش می‌دهد! به نظر می‌رسد این زمان زیادی است، چراکه در طول زایمان هر دقیقه گویا هیچ وقت به پایان نمی‌رسد.

آیا ورزش های زایمان طبیعی به ویژه اسکات زدن منجر به پاره شدن کیسه آب می‌شود؟

اسکات زدن مزایای زیادی دارد. نه تنها برای قوی شدن بدن لازم است بلکه به روند زایمان نیز کمک می‌کند. انجام اسکات در هفته‌های پایانی بارداری به قرار گرفتن جنین در کانال تولد و وضعیت درست برای تولد کمک می‌کند. در واقع این حرکات به پاره شدن کیسه آب کمک کرده و به مادران بسیاری برای زایمان طبیعی یاری رسانده است.

چرا توصیه می کنیم که مادران باردار حتما اسکات را انجام دهند؟

اسکات زدن همچنین باعث باز شدن فضای بیشتر برای جنین و قرار گرفتن او در موقعیت مناسب در کانال تولد خواهد شد و به همین سبب از جمله ورزش های زایمان طبیعی محسوب می شود.

منبع: parenting.firstcry