The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آیا دندان در آوردن سبب سوختن پای نوزاد می شود؟ بهترین پماد برای ادرار سوختگی کودکان

بسیاری از والدین این پرسش را مطرح می کنند که آیا دندان در آوردن سبب سوختن پای نوزاد می شود؟ آیا ادرار سوختگی به رویش دندانها مربوط می شود. پاسخ این سوال هم مثبت است و هم منفی. در عین حال که بثورات پوستی در نوزادان و کودکان نوپا امری متداول است اما سوختگی های شدید همراه با سوزش و بی قراری در کودک نگرانی جدی برای والدین ایجاد می کند. اگر کودک مراحل روئیدن دندانها را طی می کند، والدین ادرار سوختگی را به حساب رویش دندان می گذارند. در این مقاله به اختصار به ارتباط بین دندان در آوردن سبب سوختن پای نوزاد می پردازیم.

آیا دندان در آوردن سبب سوختن پای نوزاد می شود؟

اولین جفت دندان کودکان نوپا معمولاً دندانهای وسط پائین هستند و در حدود شش ماهگی می رویند، دندانهای آسیای دوم نیز در 30 ماهگی در می آیند و آخرین دندانهای کودک هستند. این فرایند اغلب با علائم مستقیم همراه بوده و برای والدین و کودک چندان راحت نیست.

• درد و تحریک پذیری

• ریزش بیش از حد آب دهان

• الگوی خواب آشفته

بثورات پوستی روی گونه ها

• مالیدن گوش

• خاراندن با دست یا با سایر اشیا

• مکیدن بیش از حد اشیا در حد غیرمعقول

• مالیدن لثه

• تغییر در اشتها

• تب خفیف در حدود 38 درجه.

همچنین والدین ممکن است با بروز علائم فوق در فرزندشان دچار بی خوابی و استرس شوند. برخی کودکان خوش شانس نیز به راحتی و بدون هیچ دردسری این شرایط را پشت سر می گذارند. در عین حال که فرایند رویش تمامی 20 دندان کودک، بیش از 30 ماه به طول می انجامد، اما رویش هر دندان فقط یک هفته طول می کشد. علائم چهار روز قبل از رویش آغاز می شوند و بعد از سه روز به پایان می رسند.

حال در مورد ادرار سوختگی باید بگوئیم که سه نفر از هر چهار کودک به این عارضه مبتلا می شوند. این بثورات لکه های کوچک صورتی یا قرمز هستند که گاهاً به صورت شدیدتر و جوش های بزرگ تر مشاهده می شود. این علائم بیشتر در نوزادان 9 تا 12 ماهه به چشم ی خورد و علت اصلی دندان در آوردن سبب سوختن پای نوزاد عبارتند از:

• تأخیر در تعویض پوشک

• مصرف آنتی بیوتیک ها

• اسهال

• عفونت های باکتریایی یا مخمر

• قرار گرفتن طولانی مدت در معرض رطوبت، ادرار و مدفوع.

چرا در هنگام دندان در آوردن ادرار سوختگی ایجاد می شود؟

این امر ثابت می کند که دندان در آوردن سبب سوختن پای نوزاد نمی شود و رویش دندانها مستقیماً با ادرار سوختگی در نوزادان همراه نیست. اما در خلال رویش دندانها، بزاق زیادی ترشح می شود که می تواند وارد شکم شده و ناراحتی های معده به خصوص اسهال ایجاد کند که یکی از دلایل ادرار سوختگی است. از سوی دیگر می توان به این نکته اشاره کرد که کودک هنگام درآمدن دندانها اشیاء آلوده به باکتری را به دهان برده و آنها را می جَوَد، می مکد یا گاز می گیرد، همین امر موجب بروز مشکلاتی در گوارش خواهد شد. غیر از این دلایل غیرمستقیم، نمی توان هیچ ارتباط معناداری بین دندان در آوردن سبب سوختن پای نوزاد ذکر کرد.

درمان سوختگی پای نوزادان در اثر اسهال هنگام دندان درآوردن

ممکن است که تاکنون فکر می کردید دندان در آوردن سبب سوختن پای نوزاد می شود، حال که به دلایل بروز ادرار سوختگی در کودکان پی بردیم، در خصوص اقداماتی سخن خواهیم گفت که با رعایت آن می توان از پوست حساس و نرم کودک محافظت به عمل آورد.

• تعویض به موقع پوشک: ادرار پوشک را مرطوب و اسیدی می کند و قرار گرفتن طولانی مدت در معرض رطوبت و مدفوع به پوست حساس کودک آسیب می رساند. بنابراین مهم است که پوشک کودک را به محض آلودگی تعویض کنید.

• تمیز کردن با استفاده از آب گرم: به جای استفاده از دستمال مرطوب الکلی، از آب گرم و دستمال مرطوب یا دستمال مرطوب مخصوص کودک استفاده کنید تا بدن به آرامی تمیز شود. کشیدن دستمال روی پوست می تواند باعث آسیب بیشتر به پوست شود.

• قرار دادن کودک بدون پوشک در مجاورت هوای آزاد: کودک را بدون لباس زیر و پوشک در معرض هوای آزاد قرار دهید، هوا پوست را به طور طبیعی خشک و از تجمع باکتری ها جلوگیری می کند. همچنین، پوشک را خیلی محکم نبندید تا اصطکاک و سائیدگی ایجاد نکند.

• استفاده از پمادهای مناسب: بعضی از نوزادان دائما مشکل ادرار سوختگی دارند. استفاده از پمادهای مناسب پوست را تسکین داده و به بهبودی سریعتر آن کمک کند. کرم های محافظ مبتنی بر روی یا وازلین نمونه های مناسبی هستند.

بهترین پماد سوختگی پای نوزاد

درمورد بهترین پماد سوختگی شدید پای نوزاد باید به شما بگوییم که اولا باید حساس بودن پوست نوزاد را در این سن مد نظر قرار دهید و برای جلوگیری و حتی درمان سوختگی پای نوزاد هر آنچه که به دستتان رسید را بر روی پوست لطیف او نمالید چون ممکن است که شرایط بدتر شود!! متخصصان اطفال در چنین شرایطی پماد آلفا برای سوختگی پای نوزاد و نیز پماد کالاندولا برای سوختگی پای نوزاد را تجویز می کنند. هردوی این موارد می توانند در چنین شرایطی کمک کننده باشند اما اگر یک هفته از این پمادها استفاده کردید اما تغییری رخ نداد و آثار بهبودی مشاهده نشد، حتما با متخصص اطفال در این باره گفت و گو کنید.

درمان سنتی سوختگی پای نوزاد

در درمان سنتی برای سوختگی پای نوزاد در اثر اسهال و یا ادرار توصیه می شود که از مواردی همانند روغن زیتون، روغن نباتی، روغن نارگیل و ... استفاده شود. باتوجه به آنکه هنوز هیچ تحقیق علمی درمورد استفاده از مواردی همچون روغن زیتون برای سوختگی پای نوزاد انجام نشده است، بهتر است از پمادهای توصیه شده در این زمینه استفاد کنید.

اکنون دریافتیم که بین ادرار سوختگی کودک و درآمدن دندانها ارتباط توجیه پذیری وجود ندارد و دندان در آوردن سبب سوختن پای نوزاد نمی شود. ادرار سوختگی به دلیل قرار گرفتن طولانی مدت در معرض مدفوع و رطوبت، اسهال، عفونت های باکتریایی و تعویض دیر به دیر پوشک ایجاد می شود. اقداماتی مانند تعویض مکرر پوشک، استفاده از پماد و خشک نگه داشتن پوست می تواند برای جلوگیری از ادرار سوختگی مفید باشد. علاوه بر این، اگر دلیلی برای بروز بثورات پوستی وجود ندارد، و علائم ادرار سوختگی طی یک یا دو روز بهبود نیافته یا تشدید شود، سریعاً باید به پزشک مراجعه کنید. 

بیشتر بدانید:

1- انواع التهاب های پوستی در نوزادان و علت های وقوع آن

2- روش های پیشگیری و درمان عرق سوز شدن پوست نوزاد

3- علت و علائم سوختگی ناشی از بستن پوشک یا التهاب پوشکی

4- انواع التهاب پوشکی یا سوختگی ناشی از بستن پوشک به نوزاد

?پرسش و پاسخ های دندان در آوردن سبب سوختن پای نوزاد

علل اصلی سوختن پای نوزاد در هنگام دندان درآوردن چیست؟

تأخیر در تعویض پوشک. مصرف آنتی بیوتیک ها. اسهال. عفونت های باکتریایی یا مخمر. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض رطوبت، ادرار و مدفوع.

علائم دندان در آوردن کدام است؟

• درد و تحریک پذیری • ریزش بیش از حد آب دهان • الگوی خواب آشفته • بثورات پوستی روی گونه ها مالیدن گوش. خاراندن با دست یا با سایر اشیا. مکیدن بیش از حد اشیا در حد غیر معقول مالیدن لثه. تغییر در اشتها. تب خفیف در حدود 38 درجه.

چرا در هنگام دندان در آوردن ادرار سوختگی ایجاد می شود؟

در خلال رویش دندانها، بزاق زیادی ترشح می شود که می تواند وارد شکم شده و ناراحتی های معده به خصوص اسهال ایجاد کند که یکی از دلایل ادرار سوختگی است.

بهترین پماد سوختگی پای نوزاد کدام است؟

متخصصان اطفال در چنین شرایطی پماد آلفا برای سوختگی پای نوزاد و نیز پماد کالاندولا برای سوختگی پای نوزاد را تجویز می کنند. هردوی این موارد می توانند در چنین شرایطی کمک کننده باشند اما اگر یک هفته از این پمادها استفاده کردید اما تغییری رخ نداد و آثار بهبودی مشاهده نشد، حتما با متخصص اطفال در این باره گفت و گو کنید.

منبع: parenting.firstcry