The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

غذاهای نفخ آور برای نوزاد، نکات تغذیه برای مادرانی که نوزادشان کولیک دارد

ارتباط بین مادر و نوزاد در دوران شیردهی، ارتباط شیرینی هست که هر دو طرف از آن لذت می برند اما برخی از نوزادان نسبت به برخی از غذاهای موجود در رژیم غذایی مادر حساس هستند. غذاهای نفخ آور برای نوزاد می‌توانند به شیر شما وارد شوند و خیلی زود در عرض دو ساعت بعد از خوردنشان، نوزادتان را اذیت کنند.

لیست غذاهای نفاخ برای نوزاد

سرنخ حساسیت های غذایی به عنوان علت جیغ و داد نوزادی، الگویی است که به عنوان کولیک بیست و چهار ساعته شناخته می شود. یک حادثه آزاردهنده که در طی بیست و چهار ساعت پس از خوردن غذاهای نفخ آور برای نوزاد، توسط مادر رخ می دهد اما این اتفاق تا دفعه بعدی که مادر همان غذا را بخورد، تکرار نمی شود. در ادامه لیستی از غذاهای نفخ آور برای نوزاد که احتمال بروز یا تشدید کولیک را افزایش می دهند گردآوری کرده ایم:

محصولات لبنی

از مهمترین غذاهای نفخ آور برای نوزاد لبنیات خصوصا شیر گاو است. به طور بالقوه پروتئین های حساسیت زا موجود در محصولات لبنی وارد شیر مادر شده و علائم کولیک را در نوزادان ایجاد می کنند.

غذاهای حاوی کافئین

از دیگر غذاهای نفخ آور نوزاد محصولات حاوی کافئین است. نوشابه، شکلات، قهوه، چای و برخی از داروهای سرماخوردگی حاوی کافئین هستند. در حالی که ممکن است برخی از نوزادان در مقایسه با بقیه، نسبت به کافئین حساس تر باشند، به طور معمول یک مادر باید میزان زیادی از این محصولات را مصرف کند تا کودکش اذیت شود.

غلات و آجیل ها

از دیگر غذاهای نفخ آور برای نوزادان دانه ها هستند که آلرژی زا ترین آنها بادام زمینی و سویا است.

غذاهای ادویه دار

یکی از مهمترین غذاهای نفخ آور برای نوزاد غذاهای ادویه دار است. شیر شما ممکن است بعد از خوردن غذاهای ادویه دار یا همراه با سیر، طعم و مزه خاصی به خود بگیرد. سالادها، پیتزا و یا خوش گذرانی در یک رستوران محلی، فرزند شما را با این غذاها آشنا می کند. در واقع این موارد، بعضی اوقات ممکن است وضعیت معده نوزاد شما را به هم ریخته و باعث شود که از خوردن شیر شما سرباز شده و یا دچار کولیک شوند.

چه غذاهایی باعث نفخ نوزاد می شود؟

کلم بروکلی، پیاز، کلم بروکسل، فلفل سبز، گل کلم و کلم، این سبزیجات در حالت خام می توانند باعث آزار نوزادان شوند، اما زمانی که پخته می شوند، احتمال ایجاد مشکل کمتر خواهد بود. به طور کلی سبزیجات خصوصا خانواده کلم از جمله مواد غذایی نفخ آور برای نوزاد محسوب میشوند.

رژیم غذایی مادر در کولیک نوزادی

برای شناسایی غذاهای ایجادکننده کولیک در شیر مادر که ممکن است باعث آزار و ناراحتی کودکتان شوند یک تکنیک سه مرحله ای ساده وجود دارد که تقریباً با رویکرد به کار رفته در شناسایی آلرژی های غذایی که ممکن است بعد از اتمام دوره تغذیه انحصاری با شیر مادر برای کودک شما ایجاد شوند، یکسان است.

مرحله اول: یک لیست از مواد غذایی آزاردهنده تهیه کنید

از تجربیات غذایی قبلی، مواد غذایی موجود در رژیم غذایی خود را که بیشتر مستعد ابتلا ایجاد کولیک هستند را دنبال کرده و آنها را لیست کنید. شیر گاو شایعترین عامل در لیست غذاهای مسبب کولیک است.

در سراسر این ها، ناراحتی های کودکتان از جمله نق نق، گریه کردن و دردها و جیغ های کولیکی، نفخ، یبوست شدید یا اسهال، بیدار شدن شبانه به صورت غیرقابل توضیح یا حلقه قرمز رنگ در اطراف مقعد کودک خود را حتما لیست کنید.

مرحله دوم: غذاها را حذف کنید

یک به یک، با شیر گاو آغاز کنید و مشکوک ترین غذاهای ایجاد کننده کولیک را از رژیم غذایی خود به مدت 10 تا 14 روز حذف کنید. کودک خود را تحت نظر بگیرید تا ببینید مشکلات او کاهش می یابند یا از بین می روند. اگر این کار جواب نداد، سعی کنید غذاهای مختلف مسبب کولیک را حذف نمایید. اگر مشکلات ناپدید شدند، به مرحله سوم بروید.

مرحله سوم: نتیجه را به چالش بکشید

اگر برخی یا همه علائم آزاردهنده فروکش کردند (ممکن است این اتفاق یک هفته یا بیشتر از این طول بکشد)، با بازگرداندن غذاهای مشکوک به ایجاد کولیک به برنامه غذایی خود، این نتیجه را به چالش بکشید. اگر علائم کودک شما در طی 24 ساعت دوباره ظاهر شد، به طور موقت این غذا را از فهرست خود خط بزنید. اگرچه مادران غالباً کارآگاهان باهوشی هستند، اما چالش دوباره، هدف شما را عینی تر می سازد.

عشق به کودکتان و آزرده شدن او وقتی که اذیت می شود، باعث می شود که شما به سرعت یک غذای خاص را به عنوان مقصر مشکلات کودکتان در نظر گرفته و به آن برچسب بزنید اما این کار ممکن است شما و کودکتان را از یک منبع ارزشمند مواد مغذی محروم کند.

حتی اگر مشکلاتی را به یک غذای خاص مرتبط بدانید، این را نیز باید نظر بگیرید که اغلب نوزادان فقط به طور موقتی تحمل برخی غذاهای ایجاد کننده کولیک را ندارند و این مساله به شما این امکان را می دهد تا در نهایت دوباره غذاهای مورد علاقه خود را وارد برنامه غذاییتان کنید.

سایر نکات مربوط به غذاهای نفخ آور برای نوزاد

  • هیچ کدام از مواد غذایی را بیش از حد مصرف نکنید
  • در حالی که بعضی از نوزادان نسبت به قطرات یا خرده های یک ماده مغذی ایجادکننده کولیک حساس هستند، برخی دیگر فقط در صورتی که مادر روزانه میزان زیادی از این مواد غذایی را بخورد یا بنوشد، اذیت می شوند.
  • محصولات به دست آمده از گندم و خانواده مرکبات نمونه هایی از این موارد هستند: میزان خیلی زیاد آن ها ممکن است کودک شما را اذیت کند، اما میزان کم این موارد ممکن است توسط فرزندتان تحمل شود.
  • اگر متوجه شدید با وجود اینکه که غذاهای کمتری می خورید، اما کودک شما نه تنها بهتر نشده بلکه بیشتر سر و صدا می کند و اذیت میشود، با یک مشاور شیردهی مشورت نمایید تا مطمئن شوید که روش شیردهی شما مشکلی نداشته باشد.
  • همچنین ممکن است بخواهید که با یک متخصص تغذیه مشورت کنید تا مطمئن شوید که رژیم غذایی متعادلی دارید و از همه مهم تر، با پزشک کودک خود در مورد دلایل غیرمرتبط با مواد غذایی کولیک نیز مشورت کنید. اگر عاشق غذا هستید، اجازه ندهید که ترس از محدودیت های غذایی، شما را از شیردهی دلسرد کند. خصوصا که غالباً این نوزادان غیرقابل تحمل، با برخی یا همه انواع فرمولاها نیز مشکلات جدی دارند. برای اغلب زوج‌های شیردهی، چیزی که مادر می‌خورد نوزاد او را ناراحت نمی‌کند.
  • برای راهنمایی بیشتر در مورد شناسایی غذاهای نفخ آور برای نوزاد، به سه مرحله برای ردیابی علت کولیک مراجعه کنید.

 بیشتر بدانید:

1- آیا آنچه می‌‌خورید بر شیرتان اثر می‌گذارد؟

2- باید ها و نباید های تغذیه در شیردهی پستانی

3- 14 نوع از غذاهای ممنوع در دوران شیردهی کدامند؟

4- علت نفخ شکم نوزاد و علائم نفخ شکم نوزاد چیست؟

?پرسش و پاسخ های غذاهای نفخ آور برای نوزاد

آیا خوردن سزیجات در دوران شیردهی سبب کولیک می شوند؟

بله. کلم بروکلی، پیاز، کلم بروکسل، فلفل سبز، گل کلم و کلم، این سبزیجات در حالت خام می توانند باعث آزار نوزادان شوند، اما زمانی که پخته می شوند، احتمال ایجاد مشکل کمتر خواهد بود

آیا ممکن است علت کولیک نوزاد خوردن غذاهای پرادویه باشد؟

بله. یکی از مهمترین غذاهای نفخ آور برای نوزاد غذاهای ادویه دار است. شیر شما ممکن است بعد از خوردن غذاهای ادویه دار یا همراه با سیر، طعم و مزه خاصی به خود بگیرد. سالادها، پیتزا و یا خوش گذرانی در یک رستوران محلی، فرزند شما را با این غذاها آشنا می کند. در واقع این موارد، بعضی اوقات ممکن است وضعیت معده نوزاد شما را به هم ریخته و باعث شود که از خوردن شیر شما سرباز شده و یا دچار کولیک شوند.

آیا غذاهای ایجاد کننده کولیک در نوزادان مختلف متفاوت است؟

بله. در حالی که بعضی از نوزادان نسبت به قطرات یا خرده های یک ماده مغذی ایجادکننده کولیک حساس هستند، برخی دیگر فقط در صورتی که مادر روزانه میزان زیادی از این مواد غذایی را بخورد یا بنوشد، اذیت می شوند.

مهمترین غذای ایجاد کننده کولیک نوزادی کدام است؟

از مهمترین غذاهای نفخ اور برای نوزاد لبنیات خصوصا شیر گاو است. به طور بالقوه پروتئین های حساسیت زا موجود در محصولات لبنی وارد شیر مادر شده و علائم کولیک را در نوزادان ایجاد می کنند.

منبع: askdrsears