The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

درمان باد شکم نوزاد و بهترین قطره برای نفخ نوزاد چیست؟

اگر آشکار است که کودک دچار نفخ شده است و نشانه‌هایی از ناراحتی از خود بروز می‌دهد، با انجام کارهایی می‌توانید به او کمک کنید. برخی از آن‌ها را می‌توان در منزل انجام داد و برخی نیاز به رفتن به نزدیک‌ترین داروخانه و تهیه بهترین قطره برای نفخ نوزاد دارد. برای کسب اطلاعات کامل درمورد راه های درمان باد شکم نوزادان، این متن را تا انتها مطالعه کنید.

درمان باد شکم نوزاد

برای درمان باد معده نوزاد راهکارهای زیادی وجود دارد که از جمله کاربردی ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ماساژ شکم برای درمان نفخ شکم نوزادان

گاهی اوقات ماساژ ملایم شکم به درمان باد شکم نوزاد کمک می‌کند تا نوزاد گاز معده خود را خارج کند. استفاده از روغن نارگیل یا روغن‌های دیگری که بدن کودک با آنها سازگار است می‌تواند برای او لذت بخش باشد. مقداری روغن را کف دست‌های خود بریزید و شکم کودک را به آرامی و در جهت عقربه‌های ساعت ماساژ دهید. برخی والدین شکم کودک را در حمام و زیر آب گرم ماساژ می‌دهند. گرمای آب باعث آرام شدن درد شکم می‌شود و کودک را از هر نوع ناراحتی ناشی از نفخ خلاص می‌کند.

در آخر برای درمان نفخ شکم نوزاد یک ماهه می‌توانید به روشی مخصوص کودک را در آغوش بگیرید و راه بروید. در حالی‌که صورت کودک روی بازوان شماست و دو پای او در دو طرف دست شماست، با دستی دیگر او را در محل نگه دارید و به آرامی پشت او را ماساژ دهید.

در حالی‌که راه می‌روید دستان خود را بالا و پایین ببرید تا کمی به شکم کودک فشار آید و این فشار باعث می‌شود کودک احساس بهتری داشته باشد و کمی از گاز داخل شکم او آزاد شود.

خوابیدن روی شکم برای درمان نفخ شکم نوزاد دو ماهه

خوابیدن روی شکم برای کودکان از اهمیت زیادی برخوردار است. کمک می‌‌کند تا عضلات سر و گردن او تقویت شود. همچنین او را برای چهاردست و پا رفتن و حرکت‌های دیگر آماده می‌کند. مزیت کمتر شناخته شده خوابیدن روی شکم، کمک به خروج گاز و درمان باد شکم نوزاد است. خوابیدن روی شکم نوعی ماساژ خود ساخته به حساب می‌آید.

حرکاتی که کودک با قسمت جلوی بدن خود انجام می‌دهد به خروج گازی که در سیستم گوارش او محبوس مانده کمک کند. دقیقا همانند بزرگسالان که حرکات ورزشی به هضم غذا کمک فوق‌العاده‌ای می‌کند، خوابیدن روی شکم نوعی تمرین ورزشی ملایم برای کودکانی است که هنوز قادر به راه رفتن نیستند.

بسیاری از کودکان از روی شکم بودن لذت نمی‌برند. کودک من از آن متنفر بود. برای این‌که او را به این کار ترغیب کنم، به کلاس‌های مادران محله پیوستم و همه روی شکم خوابیدیم. با دوستان جدیدی آشنا شدم و کودک روی شکم بودن را مشاهده کرد.

پیلاتس کودکان

گاهی اوقات خوابیدن روی شکم به تنهایی برای به حرکت درآمدن بدن کودک کافی نیست. در این موقعیت انجام برخی حرکات پیلاتس کودکان ممکن است ترفند خوبی باشد. چیزی که همیشه به کودک من کمک کرد، حرکت دوچرخه زدن بود. کودک را روی زمین به پشت بخوابانید. پاهای او را بگیرید و به حالت دوچرخه زدن به آرامی به بالا و پایین حرکت دهید. گویا در حال پدال زدن به دوچرخه است.

این ترفندی است که می‌توانید در صورت مقاومت کودک انجام دهید. این کار را در زمانی با کمی موسیقی شاد انجام دهید. با این روش حواس کودک از اتفاقی که در حال رخ دادن است، پرت می‌شود و همچنین برخی از ریتم‌ها را یاد می‌گیرد!

حرکت مفید دیگر این است که هر دو پای کودک را به آرامی به داخل شکم او فشار دهید. این کار دقیقا به گازی که داخل شکم کودک است فشار می‌آورد. حتی ممکن است در هنگام فشار دادن پاهای کودک، متوجه خروج گاز از معده او و درمان باد شکم نوزاد باشید!

همچنین می‌توانید این کار را برعکس انجام دهید. دستان کودک را بگیرید و به زانوها نزدیک کنید. به آرامی به او کمک کنید تا به حالت نشسته درآید. این کار به خروج گاز کمک می‌کند.

پیاده‌روی کنید (یا ماشین سواری کنید)

پیاده‌روی در پارک محله برای کودکانی که دچار نفخ هستند مفید خواهد بود. هنگامی‌که کودک در کالسکه است لرزش‌های چرخ را احساس می‌کند. این حرکات ظریف به خروج گازی که ممکن است داخل شکم کودک محبوس شده باشد و درمان باد شکم نوزاد کمک می‌کند.

اگر خوش‌شانس باشید و مسیر پیاده‌روی خوبی نزدیک خانه شما باشد، ممکن است قدم گذاشتن به بیرون از منزل برایتان سرگرم‌کننده باشد. اگر این امکان وجود ندارد می‌توانید سوار ماشین شوید و خود را به یک پارک برسانید. لرزش‌های ماشین باعث کاهش نفخ شکم و آرام گرفتن و خوابیدن کودک می‌شود.به عنوان یک مادر این کار کمک زیادی خواهد کرد زیرا مراقبت از کودکی که از درد نفخ رنج می‌برد بسیار سخت و شنیدن گریه‌های کودک تحمل‌ناپذیر است. پیاده‌روی یا ماشین سواری برای مادر و فرزند فرصت مناسبی است تا کمی استراحت کنند.

بادگلو کردن

با این‌که بادگلوکردن قابل پیشگیری است اما می‌تواند تاکتیک واکنشی باشد. مخصوصا اینکه گمان می‌برید نفخ به دلیل گریه یا هوای اضافی است. در زیر به برخی وضعیت‌های موثر در بادگلو کردن اشاره شده است:

گزینه اول این است که کودک را به طور ایستاده به قفسه سینه خود بچسبانید. مطمئن شوید دهان کودک به سمت بالا باشد و به راحتی نفس بکشد. به آرامی پشت او را نوازش کنید و او را ترغیب به زدن بادگلو کنید. برای کودک من ماساژ پشت او به حالت دورانی کارساز بود و معمولا ترکیب این دو حرکت را برای بادگلو کردن او انجام می‌دادم.

اگر کودک این حالت را دوست نداشت می‌توانید او را به حالت دمر روی پاهای خود قرار دهید و مطمئن شوید که به راحتی نفس می‌کشد. سپس به آرامی پشت او را ضربه بزنید و ماساژ دهید.

تکنیک دیگر برای بادگلو کردن کودک این است که او را به حالت نشسته روی پای خود قرار دهید. چانه او را نگه دارید و کمی او را به جلو خم کنید. پشت او را ضربه بزنید و ماساژ دهید.

بادگلوکردن باید وسط شیردهی و پس از آن انجام شود. اگر از شیر خود به کودک می‌دهید در فاصله جابه‌جایی دو پستان اجازه دهید کودک بادگلو بزند. اگر از بطری کودک را تغذیه می‌کنید. شیر که تا نصف رسید اجازه دهید کودک بادگلو بزند. با این کار در همان ابتدا از تشکیل نفخ جلوگیری می‌شود.

بهترین قطره برای نفخ نوزاد

محصولات آماده‌ای برای رفع نفخ وجود دارد و اغلب والدین روی این روش‌ها قسم می‌‌خورند. هرچند در مورد تاثیر این دارو‌ها گزارش‌های متناقضی وجود دارد.

• گریپ واتر برای درمان باد شکم نوزاد

نوعی دارو است که برای درمان کولیک و نفخ نوزادان موثر است. بستگی دارد این دارو از چه برندی باشد اما این دارو مخلوطی از آب و چند گیاه دارویی است. در اغلب ترکیبات این دارو کربنات سدیم وجود دارد که باعث از بین رفتن گاز و رهایی از مشکلات شکمی نوزادان می‌شود.

• قطره‌های نفخ: معمولا شامل سایمتیکول است، ترکیبی که باعث از بین رفتن گاز معده می‌شود. مصرف این قطره خروج گاز را از معده کودک آسان‌تر می‌کند و باعث کاهش ناراحتی‌های معده او می‌شود.

• پروبیوتیک‌ها برای درمان باد شکم نوزاد

این ترکیبات از شیر مادر به کودک منتقل می‌شود یا به طور مستقیم به او خورانده می‌شود. اخیرا تاثیر این باکتری‌های «مفید» در کاهش نشانه‌های کولیک و در مطالعه‌ای که روی بیش از ۶۰۰ کودک انجام شده ثابت شده است.

تحقیقات نشان داد که زمان گریه‌‌های کودکان کاهش پیدا کرده و بیشتر مدفوع کرده‌اند که همه نشانه‌های خوبی از درست عمل کردن دستگاه گوارش است.بهتر است قبل از مصرف هر کدام از این داروها برای درمان باد شکم نوزاد با متخصص اطفال مشورت کنید. هرچند تمام این داروها بدون نسخه به فروش می‌رسند اما مناسب بودن هر کدام از آنها به سن کودک بستگی دارد. همچنین احتمال دارد این داروها با داروهای دیگر تداخل داشته باشند.

مطالعه بیشتر:

1- آیا کولیک و یا قولنج نوزادی قابل درمان است؟

2- درمان نفخ شکم نوزاد و علت نفخ شکم نوزاد چیست؟

3- درمان نفخ شکم نوزاد و دلایل نفخ شکم نوزادان چیست؟

4- چگونه باد شکم نوزاد را خالی کنیم و3 روش برای آروغ زدن نوزاد؟

?پرسش و پاسخ های درمان باد شکم نوزاد

ماساژ کولیک را چگونه باید بر روی شکم نوزاد انجام دهید؟

گاهی اوقات ماساژ ملایم شکم به درمان باد شکم نوزاد کمک می‌کند تا نوزاد گاز معده خود را خارج کند. استفاده از روغن نارگیل یا روغن‌های دیگری که بدن کودک با آنها سازگار است می‌تواند برای او لذت بخش باشد. مقداری روغن را کف دست‌های خود بریزید و شکم کودک را به آرامی و در جهت عقربه‌های ساعت ماساژ دهید. برخی والدین شکم کودک را در حمام و زیر آب گرم ماساژ می‌دهند. گرمای آب باعث آرام شدن درد شکم می‌شود و کودک را از هر نوع ناراحتی ناشی از نفخ خلاص می‌کند.

چگونه نوزاد را در آغوش بگیریم تا باد شکم او خارج شود؟

در آخر برای درمان نفخ شکم نوزاد یک ماهه می‌توانید به روشی مخصوص کودک را در آغوش بگیرید و راه بروید. در حالی‌که صورت کودک روی بازوان شماست و دو پای او در دو طرف دست شماست، با دستی دیگر او را در محل نگه دارید و به آرامی پشت او را ماساژ دهید. در حالی‌که راه می‌روید دستان خود را بالا و پایین ببرید تا کمی به شکم کودک فشار آید و این فشار باعث می‌شود کودک احساس بهتری داشته باشد و کمی از گاز داخل شکم او آزاد شود.

آیا خواباندن نوزاد بر روی شکم در درمان نفخ او اثری دارد؟

بله. خوابیدن روی شکم برای کودکان از اهمیت زیادی برخوردار است. کمک می‌‌کند تا عضلات سر و گردن او تقویت شود. همچنین او را برای چهاردست و پا رفتن و حرکت‌های دیگر آماده می‌کند. مزیت کمتر شناخته شده خوابیدن روی شکم، کمک به خروج گاز و درمان باد شکم نوزاد است. خوابیدن روی شکم نوعی ماساژ خود ساخته به حساب می‌آید.

گریپ واتر چیست و چه اثری در درمان نفخ نوزاد دارد؟

نوعی دارو است که برای درمان کولیک و نفخ نوزادان موثر است. بستگی دارد این دارو از چه برندی باشد اما این دارو مخلوطی از آب و چند گیاه دارویی است. در اغلب ترکیبات این دارو کربنات سدیم وجود دارد که باعث از بین رفتن گاز و رهایی از مشکلات شکمی نوزادان می‌شود.• قطره‌های نفخ: معمولا شامل سایمتیکول است، ترکیبی که باعث از بین رفتن گاز معده می‌شود. مصرف این قطره خروج گاز را از معده کودک آسان‌تر می‌کند و باعث کاهش ناراحتی‌های معده او می‌شود.

منبع: momlovesbest