The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

معنی گریه نوزاد و روش های آرام کردن آن چیست؟

آیا می‌دانید چندین نوع گریه در نوزادان وجود دارد؟ همه ما می‌دانیم که نوزادان چگونه گریه می‌کنند، زیرا در طول چند هفته و چند ماه اول دائم آن را می‌شنویم.ممکن است راهی وجود داشته باشد که بتوانید معنی گریه نوزاد را درک کنید و بدانید که او چه چیزی می‌خواهد به شما بگوید. رمزگشایی گریه نوزاد یک کار دشوار به نظر می‌رسد، اما آنقدرها هم که فکر می‌کنید سخت نیست. در پایان این مقاله شما دقیقا می‌دانید که گریه نوزاد به چه معنی است و چگونه می‌توان او و همچنین گوش‌های تان را تسکین داد.

ترجمه گریه نوزاد

تا شروع اولین کلمات، کودکان از گریه به عنوان راهی برای برقراری ارتباط استفاده می‌کنند. آیا می‌دانستید که گریه همیشه چیز بدی نیست؟ گاهی اوقات این فقط راهی برای جلب توجه است. با این حال تا ماه دوم و سوم دلیل گریه این نیست. در اینجا ۸ نوع گریه نوزاد مختلف و نحوه آرام کردن هریک از آنها ذکر شده است:

۱- خستگی

در طول شش ماه اول تولد، نوزادان زمان زیادی می‌خوابند. متاسفانه این خواب‌ها به صورت الگویی نامنظم است و اغلب روزها را به جای شب‌ها اشتباه می‌گیرند. خوابیدن برای نوزاد بسیار مهم است، زیرا به رشد او کمک می‌کند. یک نوزاد تازه متولد شده ممکن است روزانه ۱۰ تا ۱۸ ساعت بخوابد. هر کودک با دیگری متفاوت است، اما سعی کنید به دنبال صدای گریه نوزاد توام با درماندگی، نفس نفس زدن و صدای تقریباً شبیه "اوه" باشید. به دنبال گریه‌ای باشید که به راحتی آرام می‌شود.

چه کاری می‌توانیم برای گریه ناشی از خستگی انجام دهیم؟

سعی کنید به نوزاد خود کمک کنید تا بهتر بخوابد، به خصوص در طول شب. یک راه عالی برای انجام این کار، شروع خواب قبل از خستگی بیش از حد است. مراقب نشانه‌هایی باشید که نوزاد به شما می‌دهد، مانند خمیازه کشیدن، خواب ‌آلودگی و ناله کردن. کارشناسان همچنین توصیه می‌کنند که الگوی خواب نوزاد خود را رعایت کنید. مهم نیست که چقدر نامنظم باشد، کوچولوی شما احتمالاً هر روز در ساعت معینی احساس خستگی می‌کند. قبل از اینکه به خواب برود او را در تخت خوابش بگذارید تا خود به خود به خواب برود.

اگر نوزاد شما در حال نزدیک شدن به زمان خستگی بیش از حد باشد، ناحیه اطراف چشم‌های او قرمز شده و ممکن است چشمانش را بمالد. همچنین او بی قرار به نظر می‌رسد، چشمان او ممکن است بسته باشد اما نمی‌تواند بخوابد. در چنین مواردی قنداق کردن یک راه حل خوب به نظر می‌رسد، زیرا باعث راحتی بیشتر می‌شود. توصیه می‌گردد نوزاد را سفت قنداق کنید تا او گرم شده و احساس راحتی کند. قنداق کردن برای همه نوزادان موثر نیست و بعضی از نوزادان از آن متنفر هستند. گاهی نوزاد شما فقط نیاز دارد که تنها بماند. کافی است نوزاد را در تخت خودش قرار دهید و او را تحت نظر داشته باشید. شاید یک لالایی یا نویز سفید هم مفید باشند.

۲- تحریک بیش از حد

نوزادان توجه و راحتی را دوست دارند، اما اگر در آن زیاده روی کنید باعث ناراحتی او می‌شوید. نوزادان می‌توانند با قرار گرفتن در اتاقی پر از افرادی که همگی می‌خواهند او را بغل کنند یا سر و صدای زیادی باشد سریعاً تحریک شوند.

چه صدایی دارد؟

صدای گریه نوزاد در شلوغی و بیش از حد تحریک شده، معمولاً آرام است و خیلی بلند نیست. می‌تواند به سرعت به جیغ تبدیل شود و به راحتی آرام نمی‌شود. صدایی شبیه نق نق و ناله .

چه کاری می توانیم برای گریه ناشی از تحریک انجام دهیم؟

نوزادی که بیش از حد تحریک شده نیاز به آرامش دارد. مراقب علائم اولیه، مانند ناله کردن، چرخاندن سر به اطراف و یک صورت عصبانی باشید. منبع تحریک را از بین ببرید یا متوقف کنید. اگر نوزادتان در حال تماشای گوشی شما است، آن را خاموش کنید. چنین وسایلی می‌توانند نوزاد را در عرض چند دقیقه تحریک کنند و توصیه نمی‌شوند. زمانی که شما با کودک تان در بیرون خانه هستید، او می‌تواند بیش از حد تحریک شود. در هنگام خرید از یک فروشگاه شلوغ، یک نوزاد می‌تواند به شدت تحت تاثیر قرار بگیرد. سعی کنید یک مکان آرام پیدا کنید و در صورت امکان نوزاد را به داخل اتومبیل خود ببرید، جایی که کسی نباشد. اگر این حالت در خانه و بعد از بازی و فعالیت زیاد روی دهد، می توانید از نویز سفید استفاده کنید. این صدا می‌تواند صدای پنکه، دستگاه نویز سفید یا حتی صدای زمزمه خود شما باشد. یک تکنیک هم ریختن آب ولرم روی دست و پاهای نوزاد است.

۳- بی حوصلگی

اگرچه نوزادان کاری انجام نمی‌دهند، اما در صورت تنها ماندن به مدت طولانی دچار بی حوصلگی می‌شوند. گریه نوزاد از سر بی حوصلگی لزوماً بد نیست و بیشتر برای جلب توجه و گفتن این که تنها است اتفاق می‌افتد.

چه صدایی دارد؟

گریه نوزاد یک ماهه در اثر بی حوصلگی می‌تواند شبیه گریه تحریک بیش از حد باشد. صدای آن کم است و ممکن است شبیه نق نق باشد. به راحتی آرام می‌شود و زمانی که سن کودک بالاتر برود می‌تواند به خنده تبدیل شود.

چه کاری می‌توانیم برای گریه بی حوصلگی انجام دهیم؟

وقتی کودک شما بی حوصله می‌شود برای آرام کردن گریه نوزاد سه ماهه، اولین کار غریزی شما این است که اسباب بازی دلخواهش را به او بدهید یا برایش یک آواز بخوانید. با این حال برخی از کارشناسان توصیه می‌کنند قبل از پاسخ دادن به کودک کمی به او فرصت دهید تا آرام بگیرد. در عین حال که شما به کودک فرصت می‌دهید که خودش را سازگار کند، دارید به او یاد می‌دهید که چگونه خود به خود آرام شود. یک نوزاد بی حوصله می‌تواند با هر چیزی در تختخواب خود سرگرم و کنجکاو شود مانند دست‌ها و حتی پاهایش. بنابراین اگر فوراً به سمت آنها نروید اتفاقی نمی‌افتد و این بدان معنا نیست که شما بی رحم یا بی توجه هستید.

۴- گرسنگی

زمانی که نوزاد گرسنه می‌شود، گریه می‌کند. در طول ماه‌های اولیه این گریه‌ای است که شما حتی در هنگام خواب هم می‌شناسید.

چه صدایی دارد؟

گریه من گرسنه هستم مشخص است. این گریه نوزاد حالت مایوسانه دارد و تا زمانی که پاسخی دریافت نکند ادامه دارد. به دنبال صدای جیغ بلند موزون و شبیه کلمه "نِه" باشید.

چه کاری می‌توانیم برای گریه گرسنگی انجام دهیم؟

تنها کاری که باید بکنید تغذیه نوزاد است. قبل از اینکه کودک به گریه متوسل شود، معمولاً علائمی را نشان می‌دهد. این علائم می‌تواند شامل برگرداندن سر به سمت سینه مادر، مکیدن لب‌ها یا نق زدن باشد.

همچنین می‌توانید محاسبه کنید که از آخرین تغذیه چه مدت زمان گذشته است. نوزادان معمولاً هر دو تا سه ساعت یک‌ بار غذا می‌خورند. اگر به علت گریه او شک دارید، سینه خود یا بطری را به او بدهید، اگر گرسنه باشد به آن نه نمی‌گوید.

با این حال، اگر از شیرخشک استفاده می‌کنید، اطمینان حاصل کنید که بیش از حد او را تغذیه کنید. از دادن بطری شیر قبل از برنامه دو ساعته اجتناب کنید. اگر فکر می‌کنید فرزند شما در دوره جهش رشد است و ممکن است به شیر اضافی نیاز داشته باشد، فقط حدود 60 سی سی شیر برایش آماده کنید و ببینید آیا این به او کمک می‌کند یا خیر.

۵- ناراحتی

احساس گرما یا سرمای بیش از حد، نیاز به آروغ زدن و یا کثیف شدن پوشک می‌توانند نوزاد را خیلی ناراحت کنند. این یک گریه دیگر است که احتمالاً برای بار ششم در طول شب شما را بیدار می‌کند. نوزادان به چند لایه لباس برای گرم شدن نیاز ندارند. در اکثر موارد، یک لباس سرهمی برای آنان کافیست. اگر شما با بررسی نوزاد احساس کردید که دست و پاهای او خیلی گرم و قرمز شده است، احتمالاً احساس گرما می‌کند. همچنین گرم نگه داشتن بیش از حد نوزاد خطر مرگ ناگهانی را به دنبال دارد.

چه صدایی دارد؟

گریه نوزاد ناشی از ناراحتی پر سر و صدا و بلند است. تقریباً مثل اینکه صدا از بینی او می‌آید. شنیدن این صدا ناراحت‌ کننده است، به خصوص اگر هنگام رانندگی اتفاق بیفتد و شما نتوانید بلافاصله به او برسید. خوشبختانه راه حل آن بسیار آسان است.

چه کاری می‌توانیم برای گریه ناراحتی انجام دهیم؟

اولین کاری که باید انجام دهید بررسی پوشک است. اگر مدت زمان زیادی از آخرین تعویض پوشک گذشته باشد آن را تعویض کنید. اگر نوزاد را تغذیه کرده‌اید و او دوباره گریه می‌کند احتمالاً نیاز به آروغ زدن دارد تا هوای معده را خالی کند. او را برای آروغ زدن بلند کنید و گریه متوقف می‌شود.

۶- درد

گریه نوزاد هنگام ادرار و یا گریه نوزاد هنگام شیر خوردن ممکن است ناشی از شیر خوردن باشد. درد کشیدن برای نوزاد سخت است، اگرچه قابل تشخیص است، اما شنیدن آن می‌تواند ترسناک باشد. بیشتر اوقات به دلیل وجود گاز در معده است، یا ممکن است فرزند شما یبوست داشته باشد.

چه صدایی دارد؟

گریه نوزاد ناشی از درد بسیار گرفته و بلند است، مانند صدای ساییده شدن. شکم کودک شما ممکن است صداهایی ایجاد کند که نشان می‌دهد در حال مدفوع کردن است. تشخیص آن آسان است، زیرا صدای آن پر از اضطرار و پریشانی است.

چه کاری می‌توانیم برای گریه درد انجام دهیم؟

به نظر می‌رسد این گریه نوزاد به قدری شدید و اضطراری است که شما به عنوان والدین جدید احساس می‌کنید باید فوراً خودتان را به نوزاد برسانید. با این حال همیشه چنین نیست. پستانک برای خروج گاز از شکم نوزاد خیلی خوب عمل می‌کند. رفلکس مکیدن به آرام شدن نوزاد و رفع انسداد روده کمک می‌کند. اگر نوزاد شما نمی‌خواهد پستانک بگیرد، سعی کنید او را برای آروغ زدن بلند کنید و در غیر این صورت او را نوازش کنید تا زمانی که تسکین یابد. گاز در اصل یک آروغ گیر افتاده در گلو است که به سمت معده حرکت کرده. برای جلوگیری از آن، پس از هر بار تغذیه کودک او را وادار به آروغ زدن کنید.

دلایل دیگری برای شنیدن این نوع گریه نوزادان وجود دارد. گاهی اوقات یک تار مو دور انگشتان پا پیچیده می‌شود که منجر به درد و تورم می‌گردد. اگر نوزاد آروغ زده ولی هنوز گریه او متوقف نشده است، انگشتان پای او را بررسی کنید. در صورت تورم زیاد شاید لازم باشد برای برداشتن مو به پزشک مراجعه کنید. عارضه رفلاکس معده یک دلیل شایع برای گریه ناشی از درد است. نوزادان مبتلا به این عارضه در حین تغذیه گریه سر می دهند و اغلب از سینه مادر یا بطری دوری می‌کنند. آنها غالباً همراه با گریه تف می‌کنند و هنگام خوابیدن به پشت و طاق باز صدای گریه شان شدیدتر می شود. حتی ممکن است شاهد قوس کردن پشت آنها باشید. خوابیدن ممکن است بسیار دشوار باشد، زیرا هرگاه نوزاد در تخت قرار می‌گیرد، شروع به گریه می‌کند. اگر احساس می‌کنید که نوزاد شما این علائم را دارد، با پزشک مشورت کنید.

۷- کولیک (قولنج)

کولیک تعریف نوزادی است که بیش از سه ساعت به طور مداوم گریه می‌کند. علت دقیق آن تا به امروز به صورت یک راز باقی مانده است. مدت‌ها تصور می‌شد که این عارضه ناشی از عدم تحمل شیر گاو است. با این حال نوزادانی که با شیر مادر تغذیه می‌شوند نیز دچار قولنج می‌شوند. کولیک می‌تواند برای والدین بسیار ناراحت‌ کننده باشد، اما مهم است بدانید که یک مرحله گذرا است. اکثر نوزادان فقط تا سه ماهگی دچار کولیک می‌شوند.

چه صدایی دارد؟

گریه نوزاد ناشی از کولیک صدایی شبیه گریه درد دارد، اما با شدت بیشتر. به دنبال صدای بلند و جیغ باشید که به دنبال آن حرکات تند می‌آید: نوزاد به خود فشار می‌آورد، گویی که مدفوع در حال عبور است و او پاهای خود را به سمت شکم بالا می‌آورد.

چه کاری می‌توانیم برای کولیک انجام دهیم؟

به دلیل گریه شدید، برخورد با نوزاد مبتلا به کولیک آسان نیست. خوشبختانه روش‌هایی برای آرام کردن آنها وجود دارد. موارد زیر را امتحان کنید:

• قنداق کردن: نوزاد را قنداق کنید. این می‌تواند او را تسکین دهد و در او احساس امنیت ایجاد کند.

• ماساژ پشت: کودک را روی دامان خود به روی شکم بخوابانید و پشت او را ماساژ دهید. این کار باعث تسکین و رهایی از درد خواهد شد.

• حرکت و راه رفتن: گاهی اوقات حرکت کردن تنها کاری است که می‌تواند موثر واقع شود. نوزاد را در آغوش گرفته و در خانه راه بروید، یا روی یک صندلی متحرک با نوزاد بنشینید.

• تکان دادن: اگر احساس خستگی و ناتوانی می‌کنید، این یک راه حل ایده آل است. نوزاد را در صندلی متحرک خودش قرار دهید و بگذارید با تکان خوردن آرام شود.

• نویز سفید: صداهای آرامش بخش، مثل صدای یک سشوار یا پنکه را امتحان کنید. ممکن است همین برای آرام کردن او کافی باشد.

به خاطر داشته باشید

والدین ممکن است در این مرحله دچار خستگی و ناتوانی شوند. لازم است که از دیگران کمک بخواهید و کمی استراحت کنید.

۸- بیماری:

گریه بیماری می‌تواند موجب دلشکستگی والدین شود و برای آنها که نمی‌دانند مشکل چیست ناامید کننده است.

چه صدایی دارد؟

به دنبال صدای آرام و ضعیف باشید، انگار که نوزاد هیچ انرژی برای گریه با صدای بلند ندارد. اگر درد با یک بیماری مانند عفونت گوش همراه باشد، گریه نوزاد می‌تواند شدیدتر و بلندتر باشد.

چه کاری می‌توانیم انجام دهیم؟

تمام تلاش خود را برای آرام کردن گریه نوزادتان به کار ببرید، اما مراقب علائمی مانند تب، استفراغ یا اسهال و بثورات پوستی باشید. اگر کودک شما هر کدام از این علائم را داشته باشد، یا آرام کردن او دشوار باشد، برای انتخاب گزینه‌های درمانی به پزشک مراجعه کنید.

مطالعه بیشتر:

1- علت و روش های آرام کردن گریه نوزاد

2- گریه نوزاد هنگام شیرخوردن به چه علت است؟

3- علت گریه نوزاد در شب ،تفسیر و علت گریه نوزاد در شب چیست؟

4- علت گریه نوزاد در خواب چیست و متوقف کردن گریه او چگونه است؟

?پرسش و پاسخ های گریه نوزاد

از کجا بفهمیم گریه نوزاد ناشی از گرسنگی است؟

گریه من گرسنه هستم مشخص است. این گریه نوزاد حالت مایوسانه دارد و تا زمانی که پاسخی دریافت نکند ادامه دارد. به دنبال صدای جیغ بلند موزون و شبیه کلمه نِه باشید.

گریه ناشی از تحریک بیش از حد نوزاد چه صدایی دارد؟

صدای گریه نوزاد در شلوغی و بیش از حد تحریک شده، معمولاً آرام است و خیلی بلند نیست. می‌تواند به سرعت به جیغ تبدیل شود و به راحتی آرام نمی‌شود. صدایی شبیه نق نق و ناله .

گریه ناشی از درد در نوزاد چه صدایی دارد؟

گریه نوزاد ناشی از درد بسیار گرفته و بلند است، مانند صدای ساییده شدن. شکم کودک شما ممکن است صداهایی ایجاد کند که نشان می‌دهد در حال مدفوع کردن است. تشخیص آن آسان است، زیرا صدای آن پر از اضطرار و پریشانی است.

گریه ناشی از کولیک نوزادی چه صدایی دارد؟

گریه نوزاد ناشی از کولیک صدایی شبیه گریه درد دارد، اما با شدت بیشتر. به دنبال صدای بلند و جیغ باشید که به دنبال آن حرکات تند می‌آید: نوزاد به خود فشار می‌آورد، گویی که مدفوع در حال عبور است و او پاهای خود را به سمت شکم بالا می‌آورد.

منبع: momlovesbest