The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

بتای پایین در بارداری ،دلیل بتای پایین در بارداری چیست؟

هنگامی که تخمک توسط اسپرم بارور شد، سلول‌های تخمک فوراً تغییر می‌کنند، سلول تقسیم شده و به سرعت به رویان و بعد جنین تبدیل می‌شود. لایه سلول‌هایی که رویان را احاطه کرده‌‌اند هورمون گنادوتروپین جفتی انسان (HCG) تولید می‌کنند. با رشد رویان، همین سلول‌های تولید کننده HCG جفت را تشکیل می‌دهند و به لانه گزینی رویان در دیواره رحم کمک می‌کنند. طبیعی بودن مقدار این هورمون که به آن عدد بتا نیز گفته میشود،یکی ازنشانه های سلامت بارداری است. در ادامه این مقاله به شما خواهیم گفت که چه شرایطی سبب بتای پایین در بارداری میشود.

بتای پایین در بارداری

ممکن است بپرسید که در چه شرایطی بتای پایین در بارداری گزارش می شود. این موضوع دلایلی دارد که در اینجا به آن اشاره میکنیم:

• بارداری شیمیایی: گاهی اوقات بارداری اتفاق میافتد، اما قبل از اینکه خانم حتی از حاملگی خود مطلع شود به اتمام میرسد. اگر این موضوع خیلی زود اتفاق افتاده باشد، ممکن است HCG در بدن هنوز وجود داشته باشد زیرا سلولهای اطراف تخمک بارور شده و مقدار کافی هورمون تولید میکنند که با آزمایش بارداری قابل تشخیص است.

• HCG هیپوفیز: غده هیپوفیز یک ساختار کوچک در مغز است که میتواند هورمون هایی تولید کند که از لحاظ ساختاری مشابه HCG هستند. HCG هیپوفیز را میتوان با HCG بارداری اشتباه گرفت، اما خیلی رایج نیست!

• رژیم: ممکن است مقدار کم هورمون HCG ارتباطی به بارداری نداشته باشد. میتوان HCG را از طریق تزریق یا از راه خوراکی با خرید قرص، اسپری، قطره یا ... بدون نسخه دریافت کرد. گفته میشود دریافت HCG در کنار رژیم غذایی کم کالری و محدود، باعث افزایش سوخت و ساز میشود.

• عدم تعادل هورمونی: برخی از شرایط سلامتی که بر سیستم غدد درون ریز تأثیر میگذارد، مانند تخمدان پلی کیستیک، تومورهای سلولهای زایایشی و بیماری تروفوبلاستیک، میتواند تولید HCG را در افرادی که باردار نیستند تحریک کند.

دلیل بتای پایین در بارداری چیست؟

علت بتای پایین در بارداری همیشه نگران کننده نیست. شاید کمی زود آزمایش داده باشید. اکثر تست‌‌های بارداری خانگی توانایی تشخیص HCG تقریباً یکسانی دارند، اما توانایی آنها در تشخیص بارداری به میزان تولید HCG در بدن خانم بستگی دارد.

حدود 7 تا 10 روز پس از لقاح، بدن شروع به تولید HCG می‌کند اما آزمایشات بارداری صحت این موضوع را تا 11 روز پس از لقاح تضمین نمی‌کنند. اگر شک دارید که باردار هستید چند روز صبر کنید و دوباره آزمایش کنید. برخی از زنان به اندازه کافی HCG تولید نمی‌کنند تا بتوانند آزمایش بارداری خانگی انجام دهند. اگر شک دارید که باردارید و جواب آزمایش خانگی تان منفی می‌شود با پزشک خود مشورت کنید.

بتای پایین در اوایل بارداری نشانه چیست؟

متأسفانه، در بعضی موارد، بتای پایین در اوایل بارداری می‌تواند نشان دهنده وجود مشکلی در بارداری باشد. اگر نگران سطح HCG هستید با پزشک تماس بگیرید و سعی کنید قبل از انجام تمام آزمایشات توصیه شده، امید خود را از دست ندهید. اگر سطح HCG پایین باشد یا به طور قابل توجهی کاهش یابد، ممکن است پزشک یا ماما به موارد زیر شک کند:

• سقط جنین: اگر جنین به درستی رشد نکرده و جفت و جنین از بین بروند، سطح HCG بالا نمی‌رود و بتای پایین در بارداری مشاهده میشود.

• تخمک پوچ: دلیل عمده سقط جنین‌‌‌ها در اوایل بارداری تخمکی است که بارور شده اما هرگز به یک جنین تبدیل نمی‌شود. اگر جفت هرگز تشکیل نشود، سطح HCG افزایش نخواهد یافت.

• حاملگی خارج رحمی: حاملگی خارج رحمی زمانی رخ می‌دهد که تخمک بارور شده در خارج از رحم و به طور معمول در لوله ‌های فالوپ یا در شکم قرار می‌گیرد. این نوع حاملگی‌‌‌ها هرگز ادامه دار نیستند. اگر به بارداری خارج رحمی مشکوک هستید، بلافاصله با پزشک یا مامای خود تماس بگیرید زیرا بارداری خارج رحمی می‌تواند بسیار خطرناک بوده و منجر به پارگی لوله‌‌های فالوپ و خونریزی داخلی شود.

میزان هورمون HCG در دوران بارداری هر چند وقت یکبار بررسی می‌شود؟

سطح HCG در دوران بارداری به طور مکرر بررسی نمی‌شود، مگر اینکه سابقه سقط داشته باشید یا در حال حاضر دوام بارداری زیر سوال برود. اگر بارداری کم خطر دارید ممکن است پزشک به هیچ وجه اندازه گیری سطح HCG را توصیه نکند. در صورت وجود نگرانی، پزشک هر دو یا سه روز یکبار انجام آزمایش خون را برای تشخیص افزایش یا کاهش سطح HCG توصیه می‌کند. اندازه گیری سطح HCG تاثیری در حفظ بارداری ندارد و فقط برای به دست آوردن یک تصویر واضح از آن چیزی است که در روند بارداری در حال رخ دادن است. لازم است یک سری آزمایش خون با فاصله چند روز یک بار از هم انجام و با سطح HCG در آزمایش قبلی مقایسه شود.

برخی از دلایل احتمالی بررسی سطح HCG و بررسی مجدد

• سابقه سقط جنین

• عدم تطابق سن حاملگی با سونوگرافی و سطح HCG

• گرفتگی شدید یا خونریزی

• سابقه حاملگی خارج رحمی یا حاملگی پوچ

• هرگونه نشانه ای از عدم پیشرفت بارداری در سه ماهه اول

به یاد داشته باشید که عدد بتای پایین در بارداری همیشه نشان دهنده مشکل در بارداری نیست و ممکن است که سن بارداری شما، فقط از مقدار مورد انتظارتان کمتر باشد. بررسی های دقیق توسط پزشک متخصص همه چیز را روشن خواهد کرد.

مطالعه بیشتر:

1- بتای پایین بارداری نشانه چیست؟

2- مقدار عدد بتا در حاملگی خارج رحمی چقدر است؟

3- تفسیر آزمایش خون بارداری بتا beta hcg چگونه است؟

4- عدد بتا در دوران بارداری چند باید باشد؟ جدول عدد بتا در بارداری

?پرسش و پاسخ های بتای پایین در بارداری

آیا پایین بودن عدد بتا در بارداری میتواند نشان دهنده حاملگی خارج از رحم باشد؟

حاملگی خارج رحمی زمانی رخ می‌دهد که تخمک بارور شده در خارج از رحم و به طور معمول در لوله ‌های فالوپ یا در شکم قرار می‌گیرد. این نوع حاملگی‌‌‌ها هرگز ادامه دار نیستند. اگر به بارداری خارج رحمی مشکوک هستید، بلافاصله با پزشک یا مامای خود تماس بگیرید زیرا بارداری خارج رحمی می‌تواند بسیار خطرناک بوده و منجر به پارگی لوله‌‌های فالوپ و خونریزی داخلی شود.

چرا پزشکم دوباره برام آزمایش حاملگی تجویز کرده؟

برخی از دلایل احتمالی بررسی سطح HCG و بررسی مجدد • سابقه سقط جنین • عدم تطابق سن حاملگی با سونوگرافی و سطح HCG • گرفتگی شدید یا خونریزی • سابقه حاملگی خارج رحمی یا حاملگی پوچ • هرگونه نشانه ای از عدم پیشرفت بارداری در سه ماهه اول

شایع ترین دلایل بتای پایین در بارداری چیست؟

• سقط جنین: اگر جنین به درستی رشد نکرده و جفت و جنین از بین بروند، سطح HCG بالا نمی‌رود و بتای پایین در بارداری مشاهده میشود. • تخمک پوچ: دلیل عمده سقط جنین‌‌‌ها در اوایل بارداری تخمکی است که بارور شده اما هرگز به یک جنین تبدیل نمی‌شود. اگر جفت هرگز تشکیل نشود، سطح HCG افزایش نخواهد یافت.

آیا پایین بودن عدد بتا در بارداری خطرناک است؟

علت بتای پایین در بارداری همیشه نگران کننده نیست. شاید کمی زود آزمایش داده باشید. اکثر تست‌‌های بارداری خانگی توانایی تشخیص HCG تقریباً یکسانی دارند، اما توانایی آنها در تشخیص بارداری به میزان تولید HCG دربدن خانم بستگی دارد.

منبع: mamanatural

دیگر مطالب اقدام به بارداری و نکات مهم برای اقدام بارداری صحیح

مطالب دیگر این دسته بندی را می توانید در این بخش مشاهده کنید