The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

نوزاد در چند ماهگی خانواده را میشناسد؟

سرانجام این کوچولوی دوست داشتنی در آغوش شماست. اما نمی‌دانید که این کوچولو شما را می‌شناسد یا نه! خب واقعیت این است که نوزادان به طور طبیعی به سمت صورت جذب می‌شوند و آنها دیدن چهره انسان را به سایر چیزها ترجیح می‌دهند. در ادامه این مقاله ما به این موضوع که چه زمان نوزادان مادر، پدر و سایر افراد آشنا را می‌شناسند خواهیم پرداخت و به طور کلی به شما خواهیم گفت که نوزاد در چند ماهگی خانواده را میشناسد؟

نوزاد در چند ماهگی خانواده را میشناسد

نوزادان در ابتدا مادر را خواهند شناخت

وقتی می پرسید نوزاد در چند ماهگی خانواده را میشناسد، احتمالا می دانید که اولین فرد مادر است. نوزاد تازه متولد شده احساس راحتی بیشتری در کنار مادر می‌کند، زیرا نه تنها صدا و بوی مادر آشناست، بلکه در طول روز بیشتر او را می‌بیند. در اکثر موارد، نوزاد بیشتر از سایر اعضا خانواده در کنار مادر است و به همین علت است که نوزادان ابتدا مادر خود را می‌شناسند. با رسیدن نوزاد به سه ماهگی و قابلیت تشخیص صورت‌های مختلف، او ممکن است نسبت به افراد غریبه و چهره‌های ناشناخته محتاط شود. بنابراین، این سوال باقی می‌ماند، آیا نوزادان از بدو تولد مادر خود را می‌شناسند؟ خب، این هنوز جای بحث دارد، اما یک مادر مطمئناً جزء معدود افرادی است که یک نوزاد تازه متولد شده با او آشنا می‌شود.

چه زمانی نوزادان شروع به شناختن پدر خود می‌کنند؟

نوزاد در چند ماهگی افراد خانواده را می شناسند؟ کوچولوی شما بعد از مادر، پدر را خواهد شناخت. هیچ مطالعه‌ای برای تحلیل زمان شناختن پدر توسط نوزادان وجود ندارد. با این حال، اعتقاد بر این است که نوزادان صدای پدر خود را از رحم تشخیص داده و پاسخ می‌دهند. به همین دلیل بسیاری از پزشکان تاکید می‌کنند که پدران و مادران هنگامی که جنین در رحم است با او صحبت کنند. نوزادان با بینایی تار به دنیا می‌آیند و با گذشت چند هفته از سن شان (در بیشتر موارد زمانی که به دو ماهگی می‌رسند)، به احتمال زیاد چهره والدین خود را تشخیص می‌دهند.

تعیین زمانی که نوزاد شروع به شناخت افراد می‌کند

نوزاد در چند ماهگی خانواده را میشناسد؟ اکنون نوبت به سایر اعضای خانواده رسیده است. در حالی که مدرک مشخصی وجود ندارد که به والدین کمک کند بفهمند که چه زمانی نوزاد شروع به شناختن افراد می‌کند، برخی از پژوهش‌ها نشان می‌دهد که نوزاد تازه متولد شده، می‌تواند چهره مادر را در مقایسه با سایر افراد و چیزهای دیگر که معمولا بیشتر طول می‌کشد، در اوایل زندگی تشخیص دهد. نوزاد می‌تواند چهره والدین خود را نسبتاً زود تشخیص دهد. اما برای آشنایی با سایر اعضای خانواده و نزدیکان چند ماه یا یک سال طول می‌کشد. کودک ممکن است در مقایسه با خویشاوندان دور که آنها را زیاد نمی‌بیند، با اعضای خانواده که به طور مرتب می‌بیند زودتر آشنا ‌شود.

چه رابطه‌ای بین نوع چهره و تشخیص توسط نوزاد وجود دارد؟

به همان ترتیب که افراد بزرگسال اشخاص زیبا را جذاب‌تر می‌بینند، نوزادان نیز صورت‌های زیبا را جذاب‌تر می‌بینند. شما ممکن است کودک خود را در حال خیره شدن و نگاه کردن طولانی به چهره افرادی که جذاب‌تر به نظر می‌رسند ببینید، دلیل آن این است که نوزادان نیز مجذوب انواع خاصی از چهره‌ها می‌شوند. در مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۷ میلادی انجام شد، پژوهشگران دریافتند که نوزادان قادر به ترجیح چهره‌هایی هستند که حتی قبل از تولد دوست دارند ببینند. این ترجیهات درست از رحم وجود دارند! در این مطالعه، ۳۹ جنین در هفته ۳۴ بارداری بررسی شدند. دو محرک که نمایانگر اشکال صورت بودند به رحم مادر تابیده می‌شد که یکی از آنها وارونه بود، حرکات سر جنین با استفاده از سونوگرافی چهار بعدی با کیفیت بالا مشاهده می‌شد. تصاویر نشان دادند که جنین سر خود را برای ردیابی شکل صورت حرکت می‌دهد، اما برای صورت وارونه این کار را نمی کند. این امر ثابت کرد که جنین سر خود را برای شناخت یک الگو حرکت نداد، اما برای شکلی که جذاب به نظر می‌رسید حرکت داد.

تاثیر چهره‌های ناآشنا، غریبی کردن

ممکن است شاهد این بوده باشید که نوزاد در کنار شما یا خانواده شما احساس خوشحالی و شادی دارد، اما در برابر غریبه‌ها رفتار متفاوتی دارد. دلیل آن این است که نوزاد شما با چهره‌های آشنا احساس راحتی و صمیمیت دارد و نسبت به چهره‌های بیگانه محتاط است. چهره‌های ناآشنا یا افراد غریبه ممکن است نوزاد شما را کنجکاو و نگران کند و باعث می‌شود او رفتار عجیبی داشته باشد. این لزوما به معنای اضطراب یا ترس نیست، اما چهره‌های بیگانه ممکن است نوزاد را ناراحت کند.

نوزاد در چند ماهگی خانواده را میشناسد، عجله نکنید!

نوزادان با کیفیت ذاتی ارتباط با مردم متولد می‌شوند. اگرچه هیچ مدرک علمی برای اثبات این امر وجود ندارد، مسلم است که نوزادان افراد را خیلی سریع‌تر از مکان‌ها تشخیص می‌دهند. دلیل آن این است که بینایی آنها هنوز در حال تکامل است. در سن ۳ تا ۴ ماهگی، نوزاد والدین خود را می‌شناسد و بینایی او هر ماه بهبود می‌یابد. اگر متوجه شدید نوزاد شما تا چهارماهگی افراد و مکان‌ها را به رسمیت نمی‌شناسد، با پزشک متخصص اطفال صحبت کنید. بهتر است هر چه سریع‌تر مشکلات احتمالی بینایی توسط پزشک بررسی شود.

اگر اولین بار است که مادر می‌شوید، ممکن است مشتاقانه بخواهید که بدانید چه زمان نوزاد شما قادر به شناختن شما است و نوزاد در چند ماهگی خانواده را میشناسد. بهترین کاری که به عنوان والدین او می‌توانید انجام دهید، صبر و شکیبایی است. زمانی که نوزادتان به چند ماهگی برسد، شما می‌توانید او را در حال لبخند زدن به خود ببینید.

 

بیشتر بدانید:

1- قدرت بینایی نوزاد

2- 10 واقعیت جالب درمورد نوزادان

3- بیماری های شایع چشم نوزاد و روش های مراقبت از چشم نوزاد

4- تکامل توانایی های حسی نوزاد

 

منبع: parenting.firstcry