The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

درمان استفراغ کودکان در منزل چگونه است ؟

استفراغ در کودکان همیشه ناشی از مشکلی جدی نیست. معمولا به دلیل ویروس، بیماری سفر (بر اثر حرکت ماشین و ...) یا مسمومیت غذایی ایجاد می‌شود. اما اگر کودک به دفعات زیاد دچار استفراغ می‌شود، حق دارید نگران شوید. حتی ممکن است به فکر دادن دارو به کودک باشید. اغلب کودکان از خوردن دارو و قرص امتناع می‌کنند. در این شرایط می‌توانید از روش خانگی برای درمان اسهال استفراغ کودکان در خانه استفاده کنید. در این مقاله، به روش‌های آسان درمان استفراغ کودکان در منزل می‌پردازیم.

۱۳ روش درمان استفراغ کودکان در منزل

در زیر به برخی موارد که در درمان استفراغ کودکان مفید هستند، اشاره می‌کنیم:

1. برای درمان اسهال استفراغ کودکان در منزل مصرف مایعات را در کودک افزایش دهید.

اگر کودک اسهال دارد و اغلب استفراغ می‌کند، ممکن است بدن او کم آب شود و احساس خستگی کند. لازم است، برای جبران آب از دست رفته، مصرف مایعات را افزایش دهید. آب را جرعه‌جرعه به کودک بدهید، زیرا مصرف زیاد مایعات، باعث استفراغ بیش‌تر او می‌شود. همچنین از دادن غذای جامد، به مدت ۱۲ ساعت پس از اتمام استفراغ خودداری کنید. می‌توانید به کودک سوپ ساده سبزیجات بدهید تا حال او بهتر شود.

2. مقداری سس زنجبیل و عسل به کودک بدهید.

زنجبیل برای استفراغ و حالت تهوع مفید است. یک تکه زنجبیل کوچک را رنده کنید، آب آن را بگیرید و برای طعم بهتر با کمی عسل مخلوط کنید. آن را دو یا سه بار در روز به کودک بدهید. مخلوط زنجبیل و عسل نه تنها حالت تهوع را از بین می‌برد، بلکه به هضم غذا نیز کمک می‌کند.

3. سس نعناع نیز مفید است

نعنای تازه برای استفراغ و حالت تهوع مفید است. کمی برگ نعناع را خرد کرده و عصاره آن را خارج کنید. به اندازه یک قاشق غذاخوری از سس نعناع داخل کاسه‌ای بریزید و یک قاشق چای‌خوری به آن آب‌لیمو اضافه کنید. می‌توانید برای طعم بهتر کمی عسل به آن اضافه کنید. همچنین می‌توانید چند برگ نعناع را به کودک بدهید تا بجود.

4. چای دارچین نیز مفید است، امتحان کنید!

5. برای درمان اسهال و استفراغ کودکان در منزل لعاب برنج به کودک بدهید

لعاب برنج در بهبود حالت تهوعی که علت آن گاستریت (ورم معده) است مفید خواهد بود. وقتی در مورد لعاب برنج حرف می‌زنیم، منظور برنج سفید است. زیرا لعاب برنج سفید، بهتر از برنج قهوه‌ای است. یک فنجان برنج سفید بردارید و آن را در دو فنجان آب بجوشانید. سپس آب یا لعاب برنج را صاف کرده و به کودک بدهید تا استفراغ قطع شود.

6. کمی هسته هل چطور است؟

یکی از موثرترین روش‌های درمان استفراغ کودکان هسته هل است. دانه هل اثری آرامش‌بخش بر معده کودک دارد و به از بین بردن استفراغ و حالت تهوع کمک می‌کند. نصف قاشق چای‌خوری دانه هل را با مقداری شکر مخلوط کرده و به کودک بدهید تا از استفراغ رها شود.

7. میخک هم کمک می‌کند.

میخک به دستگاه گوارش کمک می‌کند و از استفراغ پیشگیری خواهد کرد. اگر کودک بزرگ‌تر است می‌توانید میخک را به او بدهید تا بجود. همچنین می‌توانید میخک را بجوشانید. در یک فنجان آب، چند عدد میخک بیندازید و بجوشانید. کمی عسل به آن اضافه کنید و به کودک بدهید.

8. برای درمان استفراغ کودکان در منزل کمی دانه رازیانه را امتحان کنید.

دانه‌ رازیانه باعث آرامش دستگاه گوارش می‌شوند. خواص ضدمیکروبی این دانه برای حالت تهوع و استفراغ کودکان معجزه می‌کند. یک قاشق چایخوری دانه رازیانه را حدود ده دقیقه در آب جوشانده، صاف کنید و به کودک بدهید. می‌توانید آن را ۳ تا ۴ مرتبه در روز به کودک بدهید.

9. سرکه سیب برای درمان استفراغ کودکان در منزل مفید است.

خاصیت ضدمیکروبی سرکه سیب برای جلوگیری از حالت تهوع و استفراغ، بسیار خوب عمل می‌کند. سرکه سیب معده را آرام کرده و به سم‌زدایی نیز کمک می‌کند. یک قاشق چای‌خوری سرکه سیب و عسل را در یک لیوان آب مخلوط کرده و در طول روز به کودک بدهید.

10. ترکیب سس پیاز و زنجبیل را امتحان کنید.

پیاز، سرشار از آنتی‌بیوتیک‌های طبیعی است. ممکن است بتوانید با سس پیاز از استفراغ کودک خلاص شوید. آب پیاز و زنجبیل را به مقدار یکسان در یک کاسه بریزید و خوب مخلوط کنید و آن‌را چند بار در روز به کودک بدهید. همچنین می‌توانید عسل ارگانیک را به آب پیاز اضافه کنید تا از حالت تهوع و استفرغ از بین برود.

11. برای درمان سریع استفراغ کودکان در خانه زیره سبز را امتحان کنید.

دانه زیره سبز با تحریک آنزیم لوزالمعده، باعث رهایی از مشکلات دستگاه گوارشی می‌شود. زیره سبز از حالت تهوع پس از استفراغ جلوگیری می‌کند. یک قاشق چای‌خوری زیره بو داده و پودر شده را در یک لیوان آب داغ بریزید تا کودک به آرامی آن را بخورد. می‌توانید کمی پودر جوز هندی به آن اضافه کنید. همچنین می‌توانید همراه با دارچین به صورت پودر شده با عسل مخلوط کنید. کم‌کم کودک را به این ادویه‌های مخلوط عادت دهید.

12. برای درمان استفراغ کودکان در منزل کودک را ترغیب به مصرف چای بابونه کنید.

بابونه آرمش‌بخش و تسکین‌دهنده است. همچنین با مهار استفراغ، به هضم غذا کمک می‌کند و خوابی آرام برای کودک به ارمغان می‌آورد. یک قاشق چای‌خوری بابونه را در آب داغ دم کرده و به آن عسل اضافه کنید. این چای را دو تا سه بار در روز به کودک بدهید.

13. از روغن اسطوخودوس استفاده کنید.

این روغن معطر باعث ایجاد احساس شادابی در کودک می‌شود. حتی می‌تواند سردرد همراه با حالت تهوع را کاهش دهد و باعث خواب آرام کودک شود. می‌توانید چند قطره روغن اسطوخودوس را روی بالش یا دستمال کودک بریزید و بگذارید عطر آن به مشام کودک برسد و احساس بهتری به کودک بدهد. این موارد برخی روش های آسان برای درمان استفراغ کودکان در منزل است که می‌توانید به راحتی برای کودک خود انجام دهید. با این حال، اگر این روش‌های درمانی کارساز نبود، به دنبال کمک پزشکی باشید. استفراغ مشکل جدی نیست و در خانه قابل درمان است. با این حال، پیشنهاد می‌شود قبل از شروع هر یک از درمان‌های خانگی با پزشک خود مشورت کنید.

مطالعه بیشتر:

استفراغ در نوزادان ، علل و درمان

بالا آوردن نوزاد به چه مقدار طبیعی تلقی می شود؟

درمان استفراغ نوزاد ،برای درمان استفراغ نوزاد چه کنیم؟

علت استفراغ نوزاد چیست و آیا استفراغ نوزاد یک امر طبیعی است؟

?پرسش و پاسخ های درمان استفراغ کودکان در منزل

مهمترین کار در درمان اسهال و استفراغ کودک چیست؟

رای درمان اسهال استفراغ کودکان در منزل مصرف مایعات را در کودک افزایش دهید. اگر کودک اسهال دارد و اغلب استفراغ می‌کند، ممکن است بدن او کم آب شود و احساس خستگی کند. لازم است، برای جبران آب از دست رفته، مصرف مایعات را افزایش دهید. آب را جرعه‌جرعه به کودک بدهید، زیرا مصرف زیاد مایعات، باعث استفراغ بیش‌تر او می‌شود. همچنین از دادن غذای جامد، به مدت ۱۲ ساعت پس از اتمام استفراغ خودداری کنید.

ساده ترین راه برای درمان حالت تهوع و استفراغ کودک در منزل کدام است؟

زنجبیل برای استفراغ و حالت تهوع مفید است. یک تکه زنجبیل کوچک را رنده کنید، آب آن را بگیرید و برای طعم بهتر با کمی عسل مخلوط کنید. آن را دو یا سه بار در روز به کودک بدهید. مخلوط زنجبیل و عسل نه تنها حالت تهوع را از بین می‌برد، بلکه به هضم غذا نیز کمک می‌کند.

بهترین غذا برای درمان استفراغ کودک چیست؟

برای درمان استفراغ کودکان در منزل لعاب برنج به کودک بدهید. لعاب برنج در بهبود حالت تهوعی که علت آن گاستریت (ورم معده) است مفید خواهد بود. وقتی در مورد لعاب برنج حرف می‌زنیم، منظور برنج سفید است. زیرا لعاب برنج سفید، بهتر از برنج قهوه‌ای است. یک فنجان برنج سفید بردارید و آن را در دو فنجان آب بجوشانید. سپس آب یا لعاب برنج را صاف کرده و به کودک بدهید تا استفراغ قطع شود.

سریعترین درمان برای حالت تهوع و استفراغ کودک چیست؟

برای درمان سریع استفراغ کودکان در خانه زیره سبز را امتحان کنید. دانه زیره سبز با تحریک آنزیم لوزالمعده، باعث رهایی از مشکلات دستگاه گوارشی می‌شود. زیره سبز از حالت تهوع پس از استفراغ جلوگیری می‌کند.

منبع: parenting.firstcry