تفاوت از پوشک گرفتن دختران و پسران در چیست؟

وقتی نوبت به آموزش توالت رفتن می رسد، ممکن است از خود بپرسید که تفاوت از پوشک گرفتن دختران و پسران در چیست؟ آیا تفاوت هایی بین دخترها و پسرها وجود دارد که باید آنها را در نظر بگیرید. در حالی که اصول آموزش توالت رفتن بدون در نظر گرفتن جنسیت فرزند شما یکسان باقی می ماند، اما تفاوت های جزئی بین پسران نسبت به دختران وجود دارد. درک تفاوت از پوشک گرفتن دختران و پسران و پرداختن به آنها می تواند به کودک شما کمک کند تا به یک حرفه ای تبدیل شود و استرس و ناامیدی شما را کاهش دهد.

تفاوت از پوشک گرفتن دختران و پسران از نظر زمان

هنگامی که این آموزش ها را شروع می کنید بیشتر از جنسیت باید به نوع رفتار و شخصیت کودک خود توجه کنید. اما در مورد زمان شروع آموزش توالت رفتن، برخی فاکتورها باید در نظر گرفته شوند. به طور کلی، دختران تمایل دارند زودتر از پسران به آموزش توالت رفتن علاقه نشان دهند. آنها همچنین تمایل دارند که مراحل آموزش را زودتر از پسران تا حدود سه ماه به پایان برسانند.

همانطور که گفته شد، این یک قانون سخت و سریع نیست. بعضی از دختران می توانند از 18 ماهگی آماده شروع آموزش های کوچک باشند، یا ممکن است تا 3 یا 4 سالگی آمادگی کامل را نداشته باشند.

مهم است که به یاد داشته باشید که هر کودک با کودک دیگر متفاوت است.

پسر بزرگتر شما ممکن است یک سوپراستار کوچک باشد، از 18 ماهگی آموزش توالت را شروع کند، در حالی که دختر شما تا 2 سالگی آماده نیست که شروع کند. در همین حال، پسر کوچکتر شما ممکن است تا 3 سالگی به همه این آموزش های کوچک پاسخ ندهد.

به دنبال نشانه های آمادگی برای آموزش مهارت های کوچک باشید تا خود و فرزندتان را از عقب نشینی هایی که ماه ها برای شما هزینه در پی دارد نجات دهید و به هیچ وجه به جنسیت کودک خود تمرکز نکنید. به طور کلی، اکثر بچه ها از 2 سالگی آماده آموزش توالت رفتن هستند اما این می تواند تا سه سالگی متفاوت باشد.

تفاوت از پوشک گرفتن دختران و پسران، روش آموزش

هنگامی که نوبت به آموزش دختران و پسران می رسد، هنگام شروع به کار، تفاوت های آناتومیکی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. به دختران کوچک باید آموزش داده شود که از جلو به عقب پاک کنند. این روش باعث جلوگیری از ورود باکتری به دستگاه ادراری می شود و عادتی است که باید از ابتدا ایجاد و تقویت شود.

در مورد پسران تمرکز کمتری بر روی روش پاک کردن و شست و شو وجود دارد، اما لازم است به آنها آموزش داده شود که هنگام نشستن در توالت با آلت تناسلی خود چه کنند.

بسیاری از والدین با آموزش اینکه پسرشان قبل از نشستن در توالت، آلت تناسلی خود را به سمت پائین نگه دارد، شروع می کنند. برخی دیگر ترجیح می دهند به پسران خود یاد بدهند که به صورت ایستاده ادرار کنند. آنها معمولا با گذاشتن یک توپ کوچک یا وسیله ای که در آب معلق بماند درون توالت فرنگی پسر خود را تشویق کنند تا آن را هدف قرار داده و با ادرار خود آن را غرق کند.

اکثر پزشکان پیشنهاد می کنند که یک پسر بچه را ابتدا با نشستن در توالت آموزش بدهید، زیرا ایستادن نیاز به مهارت های رشد و توسعه دارد که پسرهای کوچولو ممکن است هنوز آمادگی کافی را نداشته باشند.

با این اوصاف، اگر پسرتان واقعا می خواهد ایستاده ادرار کند، به او اجازه دهید این اتفاق بیفتد.

بر اهمیت ادرار کردن درون کاسه توالت تاکید کنید و بگویید که نباید روی دیوار و کف توالت ادرار ریخته شود و اگر به صورت اتفاقی این عمل انجام شد، کودکتان را درگیر شست و شو و پاکسازی توالت کنید.

به همین ترتیب، اگر دخترتان با مشاهده برادرش بخواهد در حالی که ایستاده است ادرار کند، به او اجازه دهید که امتحان کند. او به سرعت متوجه خواهد شد که این موثرترین روش برای استفاده از توالت نیست، به خصوص هنگامی که مجبور است وقت خود را برای تمیز کردن کف و دیوار صرف کند. بیشتر دختران می خواهند یک بار امتحان کنند یا ممکن است اصلا توجه نکنند.

تفاوت از پوشک گرفتن دختران و پسران، صندلی مناسب

این که آیا شما چندین فرزند را به عنوان یک بچه کوچک آموزش داده اید یا این اولین فرزند شما است، خواهید دید که صندلی مورد نیاز برای شروع می تواند نسبت به جنس دختر و پسر کمی متفاوت باشد. برای دخترها، تقریبا می توانید هر صندلی کوچک موجود در بازار را بخرید و بدانید که این مدل وظیفه خود را برای دخترتان انجام می دهد. هیچ فرقی نمی کند که این صندلی توالت از چه مدلی باشد، یک صندلی جدا که قابل جابجایی است و یا یک تبدیل توالت فرنگی باشد.

برای پسرها، خرید صندلی توالت مناسب کمی پیچیده تر است. اگر به دنبال یک صندلی با محافظ در قسمت جلو نباشید، زمان توالت رفتن به سرعت به یک خرابکاری بزرگ تبدیل شود. این محافظ مانع از خیس شدن کف توالت و یا لباس های شما هنگام ادرار کردن می شود.

از آنجا که هر دو ( ادرار و مدفوع ) می توانند هم زمان بیرون بیایند، فرقی نمی کند که به پسرتان یاد بدهید که نشسته یا ایستاده ادرار کند، وقتی نوبت به دفع مدفوع می رسد باید نشسته این کار را انجام دهد.

تفاوت از پوشک گرفتن دختران و پسران، سایر ملاحظات آموزش توالت رفتن

وقتی صحبت از جنبه های دیگر آموزش توالت رفتن می شود، کودکان بیشتر از توجه به جنسیت، بر اساس خلق و خو و شخصیت متفاوت هستند. در نتیجه، شما باید رویکرد آموزش احتیاط را با نیازهای هر کودک تطبیق دهید. در اینجا مواردی وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

• پاداش انتخاب کنید: بعضی از والدین دریافتند که نحوه واکنش بچه هایشان به پاداش های آموزش خردسال بین دختر و پسر متفاوت است. این که یک نمودار برچسب باشد، یک تکه شکلات، یا یک چیز کوچک دیگر، شما کودک خود را بیشتر می شناسید. سیستم های پاداش دهی را انتخاب کنید که برای فرزند شما مناسب باشد و همیشه وقتی بیرون از خانه خود هستید، پاداش های آموزشی کوچکی را در دست داشته باشید.

• علاقه او را کنترل کنید: درست است که دختران به طور معمول زودتر از پسرها این آموزش را کامل می کنند اما مهمترین چیزی که باید بخاطر بسپارید این است که بدون توجه به هر چیزی صبور بمانید، باعث نشوید که این آموزش ها به تجربه منفی تبدیل شود. بعلاوه، بعضی از بچه ها در ابتدا از آموزش توالت رفتن هیجان زده می شوند و سپس در همان روز علاقه خود را از دست می دهند. مراقب علائم ناآرامی و ناامیدی او باشید، روش های خود را تغییر دهید یا حتی فعلا آموزش ها را به تعویق بیندازید.

• اتفاقات غیرارادی را برطرف کنید: دخترها و پسرها هر دو ممکن است به صورت تصادفی حتی مدت ها پس از به پایان رسیدن آموزش توالت رفتن لباس خود را خیس کنند. باید مدتی گزینه تعویض لباس و دستمال مرطوب را به همراه داشته باشید. در مقابل اصرار و فرضیات در مورد فرزندان خود مقاومت کنید، البته بر اساس جنسیت آنها. خیس کردن لباس بدون توجه به جنسیت فرزند شما اتفاق خواهد افتاد. سعی کنید هنگام وقوع این اتفاق کودک خود را ناراحت و سرزنش نکنید. اینکه این آموزش ها را در هر مرحله تبدیل به تجربه منفی کنید، نه تنها هیچ فایده ای ندارد بلکه چند قدم کودک را عقب می اندازد.

• آماده شدن برای اتمام آموزش: شما نمی توانید برای هر کودکی ساعت بگذارید یا مهلت دهید تا او آموزش ها را به پایان برساند. آنها در زمان خود آموزش های توالت رفتن را به پایان می رسانند. در حالی که دختران و پسران می توانند ظرف چند روز آموزش ببینند، اما میانگین مدت آموزش کامل هر بچه در حدود سه ماه است. اما روند رقابت ممکن است تا 3 سالگی طول بکشد.

با در نظر گرفتن تفاوت از پوشک گرفتن دختران و پسران، آموزش توالت رفتن زمانی کامل می شود که کودک شما تشخیص دهد که نیاز به استفاده از دستشویی دارد، خودش به دستشویی می رود و برای انجام کارهای کوچک و تمیز کردن به کمک کم یا بدون کمکی نیاز دارد. همچنان آنها را تشویق کنید و در تمام مراحل مثبت بمانید. سخت کوشی آنها (و شما) به زودی نتیجه خواهد داد.

مطالعه بیشتر:

چگونه کودک را از پوشک بگیریم + 25 توصیه کاربردی

چه زمانی بچه را از پوشک بگیریم و 7 نشانه آمادگی کودک چیست؟

از چه سنی کودک را از پوشک بگیریم ونکات مهم دراین رابطه چیست؟

چگونه دوقلوها را از پوشک بگیریم و آیا با هم از پوشک بگیریم یا تک تک؟

?پرسش و پاسخ های تفاوت از پوشک گرفتن دختران و پسران

مهم ترین نکته در شروع از پوشک گرفتن کودک چیست؟

به دنبال نشانه های آمادگی برای آموزش مهارت های کوچک باشید تا خود و فرزندتان را از عقب نشینی هایی که ماه ها برای شما هزینه در پی دارد نجات دهید و به هیچ وجه به جنسیت کودک خود تمرکز نکنید. به طور کلی، اکثر بچه ها از 2 سالگی آماده آموزش توالت رفتن هستند اما این می تواند تا سه سالگی متفاوت باشد.

چگونه توالت رفتن را به پسر بچه ها یاد بدهیم؟

در مورد پسران تمرکز کمتری بر روی روش پاک کردن و شست و شو وجود دارد، اما لازم است به آنها آموزش داده شود که هنگام نشستن در توالت با آلت تناسلی خود چه کنند.

چگونه توالت رفتن را به دختر بچه ها یاد بدهیم؟

به دختران کوچک باید آموزش داده شود که از جلو به عقب پاک کنند. این روش باعث جلوگیری از ورود باکتری به دستگاه ادراری می شود و عادتی است که باید از ابتدا ایجاد و تقویت شود.

دخترم اصرار داره سر پا ادرار کنه، چیکار کنم؟

به همین ترتیب، اگر دخترتان با مشاهده برادرش بخواهد در حالی که ایستاده است ادرار کند، به او اجازه دهید که امتحان کند. او به سرعت متوجه خواهد شد که این موثرترین روش برای استفاده از توالت نیست، به خصوص هنگامی که مجبور است وقت خود را برای تمیز کردن کف و دیوار صرف کند. بیشتر دختران می خواهند یک بار امتحان کنند یا ممکن است اصلا توجه نکنند.

منبع: verywellfamily