The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

مصرف کوکائین در بارداری وخطرات مصرف کوکائین در بارداری چیست؟

کوکائین یک داروی بسیار اعتیاد آور خیابانی (غیرقانونی) است که معمولا یک پودر سفید و ریز است. می توان آن را از راه بینی استفاده کرد یا می توان آن را با آب مخلوط کرد و با سرنگ به بدن تزریق کرد. وقتی کوکائین به سنگ های سفید و کوچکی تبدیل شود، کراک نامیده می شود، که می توان آن را از طریق دود استفاده کرد. متاسفانه علی رغم تمام اطلاع رسانی ها، بسیاری از مادران از این مواد در بارداری استفاده می کنند. در ادامه این مقاله برای شما شرح می دهیم که مصرف کوکائین در بارداری چه خطراتی برای سلامتی شما و جنین خواهد داشت.

آیا مصرف کوکائین در بارداری خطرناک است؟

کوکائین یک ماده مخدر بسیار خطرناک و اعتیاد آور است. اگر آن را مصرف کنید یا آن را با مواد مخدر دیگر مخلوط کنید می تواند کشنده باشد. اگر در دوران بارداری از کوکائین استفاده می کنید، می تواند به جنین شما آسیب جدی برساند.

آیا استفاده از کوکائین می تواند به سلامتی شما آسیب برساند؟

بله، کوکائین بر سیستم عصبی مرکزی شما (مغز و نخاع) تاثیر می گذارد و ممکن است حس بینایی، شنوایی و لامسه شما را تغییر دهد. این موارد می تواند باعث درد معده، حالت تهوع، لرزش بدن و سردرد شود و می تواند بر روی طرز فکر شما تاثیر بگذارد و احساس اضطراب، بی قراری، ترس و عصبانیت در شما ایجاد کند.استفاده از کوکائین همچنین می تواند باعث مشکلات جدی در سلامتی شود، از جمله:

• حمله قلبی

• فشار خون بالا

• سکته. این مشکل زمانی است که یک لخته خون رگ خونی را که خون را به مغز می آورد مسدود می کند، یا هنگامی که رگ خونی در مغز به طور ناگهانی باز می شود.

• تشنج

• نارسایی تنفسی. این مشکل زمانی است که اکسیژن ناکافی از ریه ها وارد خون می شود یا وقتی که ریه ها نمی توانند دی اکسید کربن را از خون شما خارج کنند.

• از دست دادن اشتها

• کاهش وزن شدید

• از دست دادن حس بویایی. این امر می تواند هنگام مصرف کوکائین از طریق بینی اتفاق بیفتد.

• عفونت هایی مانند HIV ( ایدز) یا هپاتیت. هنگامی که کوکائین از طریق سوزن آلوده یا مشترک تزریق شود، عفونت ممکن است اتفاق بیفتد.

آیا استفاده از کوکائین می تواند به جنین آسیب بزند؟

بله، این ماده از جفت عبور کرده و به خون جنین در حال رشد وارد می شود. همچنین برای کودک در حال رشد یا نوزاد تازه متولد شده نسبت به یک بزرگسال مدت زمان بیشتری طول می کشد تا کوکائین از سیستم بدن خارج شود. استفاده از کوکائین در دوران بارداری ممکن است مشکلات جدی برای کودک شما، قبل و بعد از تولد ایجاد کند. این مشکلات می تواند شامل موارد زیر باشد:

• جدا شدن جفت. این یک مشکل جدی است که در آن جفت قبل از تولد از دیواره رحم جدا می شود. جفت از طریق بند ناف غذا و اکسیژن جنین را تامین می کند. جدا شدن جفت می تواند باعث خونریزی بسیار شدید شود و هم برای مادر و هم کودک کشنده باشد.

• تولد زودرس. در این مورد زایمان خیلی زود اتفاق می افتد، قبل از هفته 37 بارداری.

• وزن کم هنگام تولد. این مشکل زمانی است که کودک با وزن کمتر از 2500 گرم به دنیا می آید.

• سقط جنین. این مشکل زمانی است که کودک قبل از 20 هفته بارداری در رحم می میرد.

• سندرم محرومیت نوزادان که NAS نیز نامیده می شود. این مورد یک گروه از مشکلات است که نوزاد تازه متولد شده می تواند داشته باشد. اگر مادرش در دوران بارداری به مواد مخدر اعتیاد داشته باشد. این سندرم هنگامی اتفاق می افتد که کودک قبل از تولد به یک دارو اعتیاد پیدا کند و پس از تولد ترک دارو را پشت سر بگذارد. علائم معمولا اندکی پس از تولد شروع می شوند و می توانند چندین هفته ادامه داشته باشند.

علائم NAS شامل لرزش، افزایش تحریک پذیری، مشکل خواب و گریه بیش از حد است.

مصرف کوکائین همچنین می تواند برای کودک شما در دراز مدت مشکلات سلامتی ایجاد کند، از جمله:

• مشکلات رفتاری

مشکلات یادگیری

• اختلالات توجهی

• مشکلات بینایی و شنوایی

چگونه می توانید برای ترک مصرف کوکائین کمک بگیرید؟

با پزشک خود صحبت کنید، که می تواند به شما کمک کند تا مواد مخدر را ترک کنید. از مراکز دولتی ترک اعتیاد می توانید به راحتی جهت مشاوره و درمان کمک بگیرید.

مطالعه بیشتر:

درمان اعتیاد به مواد مخدر در دوران بارداری ایمن است

تاثیر اعتیاد به مواد مخدر در بارداری ، جنین آسیب میبیند؟

چه موادی می‌توانند از جفت عبور کنند و به جنین آسیب برسانند؟

شربت متادون و بارداری ، اثرات مصرف متادون بر جنین چیست؟

?پرسش و پاسخ های مصرف کوکائین در بارداری

آیا مصرف مصرف کوکائین در بارداری خطرناک است؟

بله. کوکائین یک ماده مخدر بسیار خطرناک و اعتیاد آور است. اگر آن را مصرف کنید یا آن را با مواد مخدر دیگر مخلوط کنید می تواند کشنده باشد. اگر در دوران بارداری از کوکائین استفاده می کنید، می تواند به جنین شما آسیب جدی برساند.

آیا استفاده از کوکائین می تواند به سلامتی شما آسیب برساند؟

بله، کوکائین بر سیستم عصبی مرکزی شما (مغز و نخاع) تاثیر می گذارد و ممکن است حس بینایی، شنوایی و لامسه شما را تغییر دهد. این موارد می تواند باعث درد معده، حالت تهوع، لرزش بدن و سردرد شود و می تواند بر روی طرز فکر شما تاثیر بگذارد و احساس اضطراب، بی قراری، ترس و عصبانیت در شما ایجاد کند.

مصرف کوکائین چه خطراتی دارد؟

• حمله قلبی • فشار خون بالا • سکته. این مشکل زمانی است که یک لخته خون رگ خونی را که خون را به مغز می آورد مسدود می کند، یا هنگامی که رگ خونی در مغز به طور ناگهانی باز می شود. • تشنج

آیا استفاده از کوکائین می تواند به جنین آسیب بزند؟

بله، کوکائین از جفت عبور کرده و به خون جنین در حال رشد وارد می شود. همچنین برای کودک در حال رشد یا نوزاد تازه متولد شده نسبت به یک بزرگسال مدت زمان بیشتری طول می کشد تا کوکائین از سیستم بدن خارج شود. استفاده از کوکائین در دوران بارداری ممکن است مشکلات جدی برای کودک شما، قبل و بعد از تولد ایجاد کند

منبع: marchofdimes