The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

رابطه جنسی در یائسگی و فواید رابطه جنسی در یائسگی چیست؟

یائسگی قطع عادت های ماهانه است و پایان دوران باروری بانوان را رقم می زند. سن مشخصی برای آن وجود ندارد، اما یک عامل مرتبط، به نظر می رسد سنی باشد که مادر یک بانو دچار یائسگی شده است. وقتی ۱۲ ماه متوالی دچار عادت ماهانه نشدید، می توان گفت یائسه شده اید. اما آیا قطع خونریزی ماهانه به معنای اتمام رابطه جنسی است یا هنوز هم می توان با نداشتن پریود از رابطه جنسی در یائسگی لذت برد؟ در ادامه این مطلب همه چیز را در مورد رابطه جنسی در یائسگی برای شما شرح می دهیم.

تاثیرات فیزیکی و روحی یائسگی بر بانوان

تغییر طول یا شدت عادات ماهانه، عرق کردن، گرگرفتگی و تغییر احوالات ممکن است ابتدا خفیف باشد و به مرور زمان تشدید شود. تغییرات هورمونی می تواند باعث خشکی واژن، نازک شدن جداره و کاهش کشسانی جداره واژن شود. برخی از بانوان بدون مشکل یا تنها با کمی مشکل وارد دوران یائسگی می شوند اما دیگران عوارض و تغییرات حال و هوای زیادی را تجربه می کنند.

یائسگی می تواند باعث بروز ترس، غم و احساس خسران شود. کسانی که آماده ترک توانایی برای بچه دار شدن نیستند، در مواجهه با پایان این دوران دچار سختی می شوند.

رابطه جنسی در یائسگی

قابل درک است که بانوان اعتقادات کلیشه ای درباره سن را باور کنند، مخصوصا این باور که جوانی مساوی با رابطه جنسی است اما پا به سن گذاشتن به معنای پایان بخش جنسی زندگی. اما این اصلا درست نیست. می توانید مدت ها پس از یائسگی به زندگی جنسی سالم و ارضاکننده خود ادامه دهید. در واقع، بسیاری از بانوان گزارش داده اند که پس از یائسگی شاهد تغییرات مثبت در زندگی و روابط و افزایش ارضای جنسی بوده اند.

فواید رابطه جنسی در یائسگی

برخی از جنبه های مثبت رابطه جنسی در یائسگی این است که دیگر مجبور نیستید:

- نگران بارداری باشید.

- از وسایل جلوگیری از بارداری استفاده کنید.

- درد عادت ماهانه، تورم یا مسایل دیگر مرتبط با قاعدگی را تحمل کنید.

شور پسایائسگی

در دهه ۱۹۵۰، مارگارت مد، مردم شناس، اولین بار از اصطلاح «شور پسایائسگی» استفاده است که به معنای افزایش انرژی در بانوان پس از یائسگی است. برخی از بانوان می گویند این سازنده ترین دوران زندگی آن ها بوده است، چرا که از بارداری و بچه داری خلاص شده و به علایق و پروژه های جدید روی آورده اند.

وقتی بسیاری از بانوان وارد دوران یائسگی می شوند، همچنین آخرین فرزندشان نیز خانه را ترک می کند. زوج ها به جای این که احساس تنهایی کنند، حس می کنند دوباره دوران ماه عسل بازگشته است. می توانند از کنار هم بودن لذت ببرند و همچنین زمان بیشتری برای روابط جنسی داشته باشند. به دلیل این که بانوان پس از یائسگی به تحریک بیشتری برای ارگاسم نیاز دارند، رابطه جنسی دیگر یک مسابقه نیست و فرصتی برای آرامش و اکتشاف بدن یکدیگر بدست می دهد.

مشکلات فیزیکی رابطی جنسی در دوران یائسگی چیست؟

تغییرات فیزیکی همراه با یائسگی می تواند بر روابط جنسی شما نیز تاثیر بگذارد. خشکی واژن شایع ترین شکایت بین بانوان یائسه است. درس از درد هنگام رابطه اغلب باعث می شود از نزدیکی با شریک زندگی شان دوری کنند. اما درمان با هورمون جایگزین می تواند به این مسایل کمک کند. یک روان کننده آب پایه هم می تواند در رفع خشکی واژن موثر باشد و رابطه را لذت بخش تر سازد.

ارتباط

مهمترین جنبه رابطه جنسی در یائسگی حفظ ارتباط است. شما و شریکتان ممکن است به صبر بیشتری نسبت به یکدیگر نیاز داشته باشید. همچنین ممکن است نیازمند امتحان کردن چیزهای جدیدی باشید تا رابطه جنسی را لذت بخش تر کند.

حرف زدن با شریک تان درباره احساس شما نسبت به اتفاقاتی که در حال وقوع است می تواند روابط تان را سالم تر کند، خصوصا وقتی نشانه های خشم ناگهانی و تغییرات خلق و خو شدیدتر می شود. ممکن است در این مرحله از زندگی احساس کنید غیرجذاب و نخواستنی هستید، اما کسب اطمینان از سمت شریک زندگی و صرف وقت برای یکدیگر می تواند اعتمادبه نفس شما را تقویت کند.

انتظارات

امروزه هم مردان و هم بانوان طولانی تر و با کیفیت بهتری زندگی می کنند. برای بانوان این اغلب به معنای این است که نسبت به سال های باروری سال های بیشتری را با یائسگی می گذرانند.

رابطه جنسی در یائسگی را قدر بدانید و به جای این که تسلیم نظر جامعه شوید که رابطه جنسی فقط برای جوانان است، روابط خود را ادامه دهید. با آموزش و آمادگی درباره این که در زمان یائسگی چه انتظاری باید داشته باشید، می تواند در تمام مدت زندگی روابط جنسی خود را حفظ کنید و بدانید که طبیعت هم همین را می خواهد.

مطالعه بیشتر:

۵ عارضه جنسی مربوط به دوران یائسگی کدام است؟

روش های خانگی و طبیعی کاهش علائم یائسگی چیست؟

مواد غذایی مفید برای دوران یائسگی، در یائسگی چی بخوریم؟

علائم شایع دوران یائسگی چیست چگونه می توان آن را تشخیص داد؟

?پرسش و پاسخ های رابطه جنسی در یائسگی

جنبه های مثبت رابطه جنسی در یائسگی چیست؟

برخی از جنبه های مثبت رابطه جنسی در یائسگی این است که دیگر مجبور نیستید: نگران بارداری باشید. از وسایل جلوگیری از بارداری استفاده کنید. درد عادت ماهانه، تورم یا مسایل دیگر مرتبط با قاعدگی را تحمل کنید.

آیا یائسه شدن به معنای پایان رابطه جنسی است؟

خیر. قابل درک است که بانوان اعتقادات کلیشه ای درباره سن را باور کنند، مخصوصا این باور که جوانی مساوی با رابطه جنسی است اما پا به سن گذاشتن به معنای پایان بخش جنسی زندگی. اما این اصلا درست نیست.

شور پسایائسگی چیست؟

در دهه ۱۹۵۰، مارگارت مد، مردم شناس، اولین بار از اصطلاح «شور پسایائسگی» استفاده است که به معنای افزایش انرژی در بانوان پس از یائسگی است. برخی از بانوان می گویند این سازنده ترین دوران زندگی آن ها بوده است، چرا که از بارداری و بچه داری خلاص شده و به علایق و پروژه های جدید روی آورده اند.

مشکلات فیزیکی رابطی جنسی در دوران یائسگی چیست؟

خشکی واژن شایع ترین شکایت بین بانوان یائسه است. درس از درد هنگام روابطه اغلب باعث می شود از نزدیکی با شریک زندگی شان دوری کنند. اما درمان با هورمون جایگزین می تواند به این مسایل کمک کند. یک روان کننده آب پایه هم می تواند در رفع خشکی واژن موثر باشد و رابطه را لذت بخش تر سازد.

منبع: healthline