The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

۵ عارضه جنسی مربوط به دوران یائسگی کدام است؟

همان طور که می دانید رابطه جنسی، تمایل و رضایت جنسی در بانوان در فردی به فرد دیگر متفاوت است. میل جنسی شما ممکن است بیش تر از دوستانتان باشد و یا ممکن است رسیدن به رضایت جنسی در شما راحت تر از بقیه باشد. هر چه باشد، یائسگی تمام تصورات شما را در مورد ارتباط جنسی تغییر می دهد.در مطالعه ای که در سال ۲۰۱۵ در مجله پزشکی جنسی منتشر شد، نشان داد که بانوان یائسه به طور متوسط نسبت به همسالان خود در دوران قبل از یائسگی، اختلالات جنسی بیش تری را تجربه می کنند. دلیلش این است که یائسگی عوارض جانبی زیادی دارد. مقاله زیر را بخوانید تا در مورد برخی مشکلات که ممکن است تجربه کنید یا باید خود را برای آن ها در آینده آماده کنید، بیش تر بدانید.

مشکلات جنسی مربوط به یائسگی

در دوران یائسگی بدن شما تغییرات زیادی پیدا می کند و ممکن است در اثر آنها دیگر نتوانید مانند گذشته از رابطه جنسی لذت ببرید. ازجمله عارضه های جنسی مرتبط با یائسگی عبارتند از:

1. از دست دادن میل جنسی

طبق انجمن یائسگی آمریکای شمالی (NAMS)، مردان و بانوان با افزایش سن، میل جنسی کم تری خواهند داشت. اما بانوان این کاهش میل را دو تا سه برابر بیش تر احساس می کنند. به این دلیل که سطح هورمون استروژن آن ها در حال تغییر است.

لازم است به خاطر داشته باشید که میل جنسی با جنبه های روحی و روانی شما ارتباط زیادی دارد. در هر صورت، اگر هم اکنون در دوران یائسگی هستید و علاقه کم تری به رابطه جنسی دارید، بدانید که تنها نیستید.

2. خشکی واژن

کاهش سطح استروژن مسئول کاهش ترشحات طبیعی واژن است. خشکی واژن گاهی دلیل ارتباط جنسی دردناک و در نهایت ارتباطی جنسی ناخوشایند است.بسیاری از بانوان با استفاده از روان کننده ها و مرطوب کننده های بدون نسخه موجود در بازار احساس رضایت می کنند.

3. کاهش لذت

در برخی بانوان، خشکی واژن همراه با کاهش جریان خون در ناحیه کلیتوریس و قسمت تحتانی واژن است. این باعث کاهش حساسیت در نواحی تحریک آمیز خواهد بود. به همین دلیل ارگاسم ها کم تر شده و معمولا ضعیف است و برای رسیدن به آن تلاش زیادی لازم است. وقتی لذت کم تری از ارتباط جنسی ببرید، کاهش میل جنسی منطقی به نظر می رسد.

4. دخول دردناک

یکی دیگر از عوارض شایع یائسگی، دخول یا مقاربت دردناک است. عوامل بسیاری می تواند در ایجاد این عارضه نقش داشته باشد، از جمله خشکی واژن و نازک شدن بافت های آن. برای برخی بانوان این باعث ناراحتی در رابطه جنسی می شود. برخی علاوه بر درد شدید، دچار سوزش نیز می شوند.

همان طور که کاهش لذت منجر به کم شدن میل جنسی می شود، منطقی است که تجربه درد بیش تر در هنگام رابطه منجر به عدم علاقه به ارتباط جنسی شود.

5. پریشانی عاطفی

وضعیت روحی و روانی مناسب در میل جنسی، تحریک و رضایت جنسی نقش مهمی ایفا می کند. گاهی یائسگی می تواند باعث پریشانی روحی و روانی شود.ممکن است به دلیل تغییرات هورمونی احساس خستگی کنید و هنگام خواب دچار عرق های شبانه شوید و یا ممکن است بیش از حد طبیعی دچار استرس و احساسات شوید. تمام این احساسات به تختخواب شما نیز منتقل می شود، چرا که عوارض جانبی یائسگی هم فیزیکی است هم ذهنی.

گزینه های درمانی

با وجود تمام این عوارض نباید فکر کنید یائسگی به معنای پایان ارتباط جنسی است.

می توانید با برخی درمان های خانگی شروع کنید:

• از روان کنند های بدون نسخه و مرطوب کننده های واژینال استفاده کنید.

• موقعیت های مختلف را در ارتباط جنسی امتحان کنید.

• از روش های خود تحریکی برای افزایش میل جنسی استفاده کنید.

می توانید از گشادکننده های واژینال استفاده کنید. این ابزار به باز شدن بافت واژن که بر اثر یائسگی یا دوره پرهیز از ارتباط جنسی خشک و نازک شده، کمک می کند.

گزینه های درمانی دیگری نیز وجود دارد که باید پزشک تجویز کند. تمام این موارد را با پزشک در میان بگذارید، مخصوصا اگر درمان های خانگی تاثیری نداشته است.

چکیده مطالب

به خاطر داشته باشید روش های دارویی و ابزارهایی وجود دارد که به شما کمک خواهد کرد تا به زندگی جنسی سالم خود بازگردید. با پزشک و متخصص زنان مشورت کنید تا در مورد گزینه های درمانی خود بیش تر بدانید. آن ها می توانند شما را با مشکلات یا چالش های دیگری که ممکن است تجربه کنید، آشنا سازند.

مطالعه بیشتر:

یائسگی زودرس

دوران یائسگی در چه سنی آغاز می شود؟

15 درمان خانگی برای کاهش علائم یائسگی زودرس

علائم شایع دوران یائسگی چیست چگونه می توان آن را تشخیص داد؟

?پرسش و پاسخ های یائسگی

آیا از دست دادن میل جنسی در دوران یائسگی طبیعی است؟

مردان و بانوان با افزایش سن، میل جنسی کم تری خواهند داشت. اما بانوان این کاهش میل را دو تا سه برابر بیش تر احساس می کنند. به این دلیل که سطح هورمون استروژن آن ها در حال تغییر است. در هر صورت، اگر هم اکنون در دوران یائسگی هستید و علاقه کم تری به رابطه جنسی دارید، بدانید که تنها نیستید.

آیا خشکی واژن در دوران یائسگی طبیعی است؟

کاهش سطح استروژن مسئول کاهش ترشحات طبیعی واژن است. خشکی واژن گاهی دلیل ارتباط جنسی دردناک و در نهایت ارتباطی جنسی ناخوشایند است.

علت دردناک بودن دخول در دوران یائسگی چیست؟

یکی دیگر از عوارض شایع یائسگی، دخول یا مقاربت دردناک است. عوامل بسیاری می تواند در ایجاد این عارضه نقش داشته باشد، از جمله خشکی واژن و نازک شدن بافت های آن. برای برخی بانوان این باعث ناراحتی در رابطه جنسی می شود. برخی علاوه بر درد شدید، دچار سوزش نیز می شوند.

برای حل مشکل سوزش هنگام دخول چه کنیم؟

بسیاری از بانوان با استفاده از روان کننده ها و مرطوب کننده های بدون نسخه موجود در بازار احساس رضایت می کنند.

منبع: healthline