تاثیر رابطه جنسی بر روابط زوجین

علت شاد بودن زوجینی که به کرات رابطه جنسی برقرار می کنند شناخته شد: عشق و علاقه

 

دانشمندانی که بر روی روابط زوجین مطالعه می کنند دریافته بودند برقراری رابطه جنسی رابطه زوجین را عمیق تر و آنها را شادتر می کند.

دکتر انیک دبروت، استاد مدرسه روان پزشکی دانشگاه هلسینکی و سرپرست این مطالعه گفت:" یافته های ما نشان داده اند، برقراری روابط جنسی مکرر، محبت و دلبستگی میان زوجین را افزایش می دهد. "

او افزود:" این یافته خیال افرادی که نگران عملکرد جنسی و بدن بی عیب و نقص هستند را راحت می کند. آنها باید بدانند رابطه جنسی یکی از بهترین راه های ابراز عشق و علاقه به همسر است. "

محققان پس از تجزیه و تحلیل نتایج مطالعات گسترده ای که بر روی تاثیر روابط جنسی بر روابط زوجینی که در کشورهای عضو اتحادیه اروپا، آسیا و ایالات متحده آمریکا زندگی می کردند انجام شده به این یافته دست یافتند.

دانشمندان پس از آن که از شرکت کنندگان در مطالعات خواستند درباره لحظاتی که بدن همسر را لمس و به او ابراز علاقه کرده اند بگویند پی بردند، زوجینی که از نظر جنسی فعال تر هستند از زندگی مشترک و همسرشان رضایت بیشتری دارند.

دکتر بنیامین چرز، استاد روابط خانوادگی و تمایلات جنسی دانشگاه تورنتو گفت:" میان کیفیت و کمیت رابطه جنسی زوجین و میزان رضایت آنها از زندگی رابطه تنگاتنگی وجود دارد. "

 

مطالعه بیشتر:

1- تاثیر رابطه جنسی بر سیستم ایمنی بدن

2- تاثیر رابطه جنسی بر موفقیت فناوری کمک باروری (ART)

3- نقش تغذیه و زمان برقراری رابطه جنسی در تعیین جنسیت فرزند

4- اشتباهات رایج در مورد ناباروری زوجین

 

منبع: healthday