The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

بوی واژن چگونه باید باشد و انواع بوی واژن چیست؟

بوی واژن شما غیرطبیعی نیست، نباید انتظار بوی گل داشته باشیم!!! شاید خیلی از ما در تبلیغات تامپون های بهداشتی دیده ایم که بدن را با عطرهای مختلف به درخشش آفتاب نشان می دهند اما کافی است سری به داروخانه های اطراف خود بزنید. اینجاست که با دنیایی از محصولات آرایشی و بهداشتی از دوش واژن گرفته تا هر چیز دیگر برای از بین بردن بوی طبیعی واژن برخورد می کنید اما جالب است بدانید که هیچ از این محصولات از نظر پزشکی تائید شده نیستند و نه تنها بوی واژن را از بین نمی برند بلکه واژینوز باکتریایی ایجاد می کنند. در حقیقت واژن محل تجمع میلیاردها باکتری است که ترکیب آنها هر روز و گاهی هر ساعت تغییر می کند. تغییر طبیعی است. این تغییرات بو احتمالاً در نتیجه چرخه قاعدگی، عادات بهداشتی فرد یا ویژگی های خاص او پدید می آید. با توجه به اینکه غدد عرق در کشاله ران تجمع کرده اند، آیا جای تعجب نیست که واژن بویی نداشته باشد؟ ما در این مقاله با مشورت پزشکان و متخصصان به دقت به جزئیات این مسئله می پردازیم، با ما همراه باشید.

انواع بوی واژن

احتمالا شما هم در زمان های مختلف تغییر بوی واژن خود را تجربه کرده اید، این تغییر دلایل گوناگونی می تواند داشته باشد ازجمله:

1- بوی تند یا ترشیدگی

استشمام چنین بویی از واژن بسیار عادی است زیرا بسیاری از غذاهای تخمیر شده مانند ماست، نان خمیر ترش و حتی آبجو ترش حاوی لاکتوباسیل ها همان نوع باکتری خوبی هستند در اکثر واژن های سالم وجود دارد. بنابراین از بوی عجیبی شبیه به آب جوی ترش، نگران نباشید.

دلیل بوی تند

• اسیدی شدن: واژن سالم کمی اسیدی و دارای پی هاش بین 3.8 تا 4.5 است. باکتری لاکتوباسیل واژن را اسیدی نگه می دارد و در برابر رشد بیش از حد انواع باکتری ها بد از آن محافظت می کند.

2- بوی مس شبیه به سکه

بسیاری از افراد بوی فلز مانند شبیه به مس را مطرح می کنند. این نیز معمولاً جای نگرانی ندارد و به ندرت نشان دهنده یک مشکل جدی تر است.

دلایل بوی مس

• خون: خون حاوی آهن است که بوی فلز دارد. شایع ترین دلیل استشمام این بو خون قاعدگی است. در طول دوره قاعدگی، خون و بافت از دیواره رحم جدا شده و از مجرای واژن عبور می کند.

• ارتباط جنسی: خونریزی خفیف بعد از مقاربت امری رایج است که معمولاً به دلیل خشکی واژن یا رابطه جنسی شدید که می تواند باعث بریدگی یا خراشیدگی های کوچک شود، ایجاد گردد. برای جلوگیری از این امر، می توانید از روان کننده استفاده کنید.

بوی مس به دلایل کمتر معمول، اما جدی خونریزی واژن نیز رخ می دهد. بوی فلز نباید مدت زیادی پس از پایان دوره قاعدگی باقی بماند. همچنین تماس واژن با مایع منی، سطح PH را تغییر داده و بوی فلز ایجاد می کند.

در صورت بروز خونریزی غیر مرتبط با عادت ماهیانه یا بوی فلز همراه با خارش و ترشحات ادامه دار، بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

3- بوی شیرین شیره مانند

وقتی می گوییم شیرین منظور کوکی های تازه پخته شیرین نیست بلکه بویی قوی و خاک مانند است. نگران نباشید، این بو نیز جای نگرانی ندارد.

دلیل بوی شیرین

• باکتری ها: PH واژن یک اکوسیستم باکتریایی در حال تغییر است و گاهی اوقات به همین دلیل کمی بوی شیرین استشمام می شود.

4- شیمیایی شبیه به سرویس بهداشتی تازه تمیز شده

بویی مشابه سفید کننده یا آمونیاک به دلایل مختلف ایجاد می شود. گاهی اوقات لازم است به پزشک مراجعه کنیم.

دلایل بوی شیمیایی

• ادرار: ادرار حاوی نوعی آمونیاک به نام اوره است. تجمع ادرار در لباس زیر یا اطراف واژن موجب بوی شیمیایی خاصی می شود. به خاطر داشته باشید، بوی شدید آمونیاک در ادرار نشانه کم آبی بدن است.

• واژینوز باکتریال: واژینوز باکتریایی اغلب بوی شیمیایی شبیه به بوی ماهی ایجاد می کند. مینکین می گوید: "بوی شیمیایی اغلب در دسته ماهی ها قرار می گیرد."

واژینوز باکتریایی یک عفونت بسیار شایع با علائم زیر است:

• بوی بد شبیه به بوی ماهی

• ترشحات رقیق خاکستری، سفید یا سبز

• خارش واژن

• سوزش ادرار

5- نامطبوع مانند رایحه گیاهی دودی و خاکی

نه، فقط شما نیستید بسیاری از افراد بوی شبیه به ماری جوانا را در بدن خود احساس می کنند. متأسفانه، هیچ پاسخ علمی خوبی برای این موضوع وجود ندارد. اما به دلیل وجود غدد عرقی می توان حدس زد که چرا این بو در بدن و ناحیه واژن استشمام می شود.

دلیل بوی نامطبوع

• استرس عاطفی: بدن شامل دو نوع غدد عرقی به نام آپوکرین و اکریین است. غدد اکرین عرق تولید می کنند تا بدن خنک شود و غدد آپوکرین به احساسات پاسخ می دهند. غدد آپوکرین در زیر بغل و در کشاله ران قرار دارند. وقتی استرس دارید یا مضطرب هستید، غدد آپوکرین مایع شیری تولید می کنند. این مایع به خودی خود بی بو است. اما وقتی در کنار باکتری های واژن قرار می گیرد، بوی تندی ایجاد می کند.

6- ماهی یا گوشت فاسد شده

احتمالاً درباره بوی غیرطبیعی ماهی در واژن شنیده اید. در حقیقت، ماهی تازه نباید بوی زیادی بدهد. بگذارید ماهی را تجزیه کنیم. تری متیل آمین ترکیب شیمیایی است که در ماهی وجود دارد و باعث ایجاد بوی خاصی در ماهی پوسیده و بوهای غیرطبیعی در واژن می شود.

دلیل بوی ماهی مرده

• واژینوز باکتریال: وقتی باکتری های بی هوازی در واژن رشد کنند، واژینوز باکتریایی ایجاد می شود. این موجودات بی هوازی بو دار هستند.

• تریکومونیازیس: تریکومونیازیس شایع ترین عفونت مقاربتی قابل درمان است و به راحتی با یک دوره آنتی بیوتیک درمان می شود. این عفونت به دلیل بوی تند ماهی که ایجاد می کند، معروف است. عفونت تریکومونیازیس بسیار بد بو و احساس بوی ماهی در آن به مراتب شدیدتر از واژینوز باکتریایی است. در موارد نادر، بوی ماهی نشان دهنده وضعیت جدی تری است.

7- بوی گندیدگی مانند یک موجود زنده پوسیده

بوی گندیدگی که به شدت بینی را آزار می دهد و چهره را در هم می کشد. اگر بویی شبیه به مردار یک موجود زنده احساس کردید، ممکن است از واژن نبوده بلکه چیزی در واژن مانده باشد.

دلیل بوی گندیدگی

• تامپون جا مانده: جاماندن یک تامپون چند روز و حتی هفته ها در داخل واژن بسیار رایج تر از آن است که فکر می کنید و برای بسیاری از افراد اتفاق می افتد. برداشتن تامپون جامانده به تنهایی کاملا بی خطر است و بیمار نباید از وجود آن ناراحت یا شرمنده باشد.

چه زمانی باید برای بوی واژن به پزشک مراجعه کنید؟

به طور کلی، تشخیص غیرطبیعی بودن بوی واژن آسان است. بوی غیرطبیعی غیر قابل تحمل است و فرد از استشمام آن چهره در هم می کشد مانند ماهی کهنه، بوی مردار، گندیدگی که همگی علامت خطر است. اگر علت جدی وجود داشته باشد، اغلب علائم دیگری نیز در کنار بو ظاهر می شود. در صورت وجود بوی واژن نامطبوع در کنار علائم زیر به پزشک مراجعه کنید:

• خارش یا سوزش

• درد

درد هنگام رابطه جنسی

• ترشح غلیظ و پنیر مانند

• خونریزی واژینال که ارتباطی با قاعدگی شما ندارد

بوی واژن تغییر می کند و این خوب است

تغییرات جزئی در بوی واژن طبیعی است. به خاطر داشته باشید که نوع بوی واژن به PH آن بستگی دارد و موارد زیادی بر PH تأثیر می گذارد. مثلا بعد از مقاربت، مایع منی که دارای PH نسبتا بالایی است، بوی متفاوتی ایجاد می کند که یک تغییر موقتی است.

یائسگی نیز بر PH واژن نیز تأثیر می گذارد. به دلیل کمبود استروژن، زنان در دوران یائسگی مخاط واژن کمتری دارند. مخاطی که دیواره واژن را می پوشاند باکتری لاکتوباسیلوس را پرورش می دهد. بنابراین، بدون مخاط PH واژن بسیار بالاتر خواهد بود.

توصیه ما این است که از بوی واژن نگران نشوید. بهتر است بوی واژن هر روز تغییر کند. به هر حال، واژن کارهای فوق العاده زیادی انجام می دهد و زمان آن فرا رسیده است که در این باره بیشتر بدانیم.

مطالعه بیشتر:

نزديكی در زمان عفونت واژن آیا امکان پذیر است؟

سوزش واژن و چگونه مشکل سوزش واژن را درمان کنیم؟

خارش واژن بعد از قاعدگی به چه علت است و درمان آن چیست؟

علت ترشح خونی در نوزاد دختر چیست و تا چه مدت ادامه دارد؟

?پرسش و پاسخ های بوی واژن

آیا تغییر بوی واژن بعد از نزدیکی طبیعی است؟

بله. بعد از مقاربت، مایع منی که دارای پی هاش نسبتا بالایی است، بوی متفاوتی ایجاد می کند که یک تغییر موقتی است.

چه زمانی باید برای بوی واژن به پزشک مراجعه کنید؟

در صورت وجود بوی واژن نامطبوع در کنار علائم زیر به پزشک مراجعه کنید: • خارش یا سوزش • درد • درد هنگام رابطه جنسی • ترشح غلیظ و پنیر مانند • خونریزی واژینال که ارتباطی با قاعدگی شما ندارد

دلیل بوی تند واژن چیست؟

اسیدی شدن واژن. واژن سالم کمی اسیدی و دارای پی هاش بین 3.8 تا 4.5 است. باکتری لاکتوباسیل واژن را اسیدی نگه می دارد و در برابر رشد بیش از حد انواع باکتری ها بد از آن محافظت می کند.

علت بوی مس شبیه به سکه از واژن چیست؟

خون حاوی آهن است که بوی فلز دارد. شایع ترین دلیل استشمام این بو خون قاعدگی است. در طول دوره قاعدگی، خون و بافت از دیواره رحم جدا شده و از مجرای واژن عبور می کند.

منبع: healthline