The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

مایع منی سالم با مصرف سبزیجات

یافته های تازه نشان می دهند، مردانی که قصد دارند بچه دار شوند باید سبزیجات بخورند و نوشیدن الکل و مصرف گوشت و سیب زمینی فرآوری شده را متوقف کنند.

 

رابطه ی مایع منی سالم با تغذیه

دانشمندان پس از بررسی مطالعات گذشته دریافتند، رابطه مستقیمی میان تغذیه و مایع منی سالم وجود دارد.

خبر خوب این است که مردان با پیروی کردن از رژیم غذایی سرشار از ماهی، سبزیجات، میوه، لبنیات کم چرب و ماکیان می توانند سالم ماندن مایع منی شا را تضمین کنند، اما نوشیدن الکل، مصرف گوشت های فرآوری شده، سیب زمینی و پنیر از کیفیت مایع منی می کاهد.

محققان مدرسه پزشکی دانشگاه بارسلون دریافتند، پیروی کردن از رژیم غذایی سرشار از اسیدهای چرب امگا 3، ماده معدنی روی و ویتامین D قدرت باروری اسپرم ها را حفظ می کند.

پروفسور خوآن رودریگز، استاد مدرسه تغذیه دانشگاه بارسلون و سرپرست این مطالعه گفت:" در حالی که مصرف مکمل ویتامین های E، C و B و ماده معدنی سلنیوم( که در موادی نظیر جگر، گردو، تخمه آفتابگردان، میگو، سبوس و ...یافت می شود) موثرند، کارشناسان باور دارند نوشیدن الکل، کافئین، گوشت قرمز و گوشت های فرآوری شده احتمال بارداری را کم می کند. "

او افزود:" علت بروز بیش از 25 درصد ناباروری ها پیروی کردن مردان از رژیم غذایی ناسالم است."

 

ویژگی های مایع منی سالم

یک مایع منی سالم باید دارای ویژگی های زیر باشد:

حجم: حجم و یا مقدار آن در هر انزال باید 2 تا 3 میلی لیتر باشد که حدود 10 درصد آن از اسپرم تشکیل شده است.

بو: استشمام بوی کلر و یا ماهی از مایع منی طبیعی است.

مزه: مزه ی آن کمی شیرین بوده که ناشی از وجود مقادیر زیادی قند فروکتوز در آن است البته این مورد می تواند تحت تاثیر رژیم غذایی قرار گیرد.

PH: PH طبیعی آن بین 7.2 تا 7.8 می باشد. اسیدی تر بودن و یا قلیایی تر بودن از این مقدار می تواند دلالت بر آسیب های دستگاه ادراری تناسلی داشته باشد.

غلظت اسپرم: باید حدود 20 ملیون اسپرم در هر میلی لیتر وجود داشته باشد.

تحرک و قابلیت زنده ماندن: باروری در شرایطی حاصل می شود که حداقل %50 از کل اسپرم های موجود در مایع منی فعالیت لازم را داشته باشند. در حدود 20 دقیقه پس از انزال مایع منی رقیق شده و باید حداقل 50% از اسپرم ها حرکت فعال رو به جلو داشته باشند. 

 

ساختار اسپرم ها

برای باروری باید حداقل 50% اسپرم های یک انزال ساختار طبیعی داشته باشند. به طور کلی این ساختار سالم شامل یک سر بیضی شکل به همراه کلاهک آکروزومی، یک قطعه ی میانی و یک دم دارای حرکت شلاق مانند رو به جلو است. بر خلاف تخمک تعداد اسپرم های ناهنجار بسیار زیاد است. این اسپرم های ناهنجار ممکن است غول آسا، کوتوله، به هم چسبیده، دارای دو سر و یا دو دم و ... باشند.

روند تولید اسپرم در حدود 74 روز ( بر اساس کتاب جنین شناسی لانگمن) طول می کشد. این سلول ها در لوله های اسپرم ساز بیضه ساخته شده و سپس به درون مجرای پیچ خورده ای به نام اپیدیدیم وارد شده تا آن جا به بلوغ برسند.لازم به ذکر است که فعال شدن نهاییی این سلول ها درون دستگاه تناسلی بانوان رخ می دهد.

 

بر طبق قوانین سازمان جهانی بهداشت، مایع منی نرمال و با کیفیت باید دارای ویژگی های زیر باشد.

 

  • باید در هر میلی لیتر 20 میلیون اسپرم وجود داشته باشد.
  • حجم آن حداقل 2 میلی لیتر باشد.
  • حداقل 30% از اسپرم ها باید بالغ باشند.
  • حداقل 75% از اسپرم ها باید باید زنده بوده و قابلیت حیات داشته باشند.
  • حداقل 25% از اسپرم ها باید با حرکت سریع رو به جلو شنا کنند.
  • حداقل 50% از اسپرم ها باید توانایی شنا کردن داشته باشند حتی اگر حرکت آن ها کند باشد.

 

مطالعه بیشتر : 

1- تاثیر خواب بر تعداد اسپرم و قدرت باروری مردان

2- کیفیت اسپرم در فصل های مختلف سال

3- تاثیر سن زنان و مردان بر چرخه‌ زندگی تخمک و اسپرم

4- 7 دلیل ضعیف شدن اسپرم و قدرت باروری

5- 9 روش حفظ کیفیت اسپرم مردان

6- درمان و علت زرد رنگ شدن مایع منی

 

 

 

منبع: نی نی پلاس