The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

ایمنی بعد از تزریق واکسن کرونا و واکسینه کامل یعنی چه؟

در 13 مه 2021، دستورالعملهای ایمنی برای کسانی که کاملاً علیه ویروس کرونا واکسینه شده اند، اصلاح شد. بر اساس دستورالعمل های به روزرسانی شده، مگر در مواردی که قانون کشوری، ایالتی، استانی، محلی و شغلی ایجاب کند، افرادی که به طور کامل واکسن کرونا تزریق کرده اند، می توانند بدون استفاده از ماسک یا فاصله فیزیکی فعالیت خود را از سر بگیرند. اما هنگام مراجعه به مطب پزشک، بیمارستان ها یا مراکز بستری استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی الزامی است. در ادامه این متن دستورالعمل های مهم بعد از تزریق واکسن کرونا را با هم مرور می کنیم.

واکسینه کامل یعنی چه؟

طبق دستورالعمل های جهانی، هر فرد در صورت احراز شرایط زیر به طور کامل واکسینه، تلقی می شود:

• دو هفته بعد از تزریق دوز دوم در واکسن های فایزر و مدرنا

• دو هفته پس از یک دوز واکسن جانسون اند جانسون. با این حال، داده های به دست آمده از آزمایش های بالینی نشان داده است چهار هفته پس از تزریق یک دوز واکسن شرایط برای پیشگیری از بروز بیماری شدید یا عفونت بدون علامت بهتر خواهد شد. به همین دلیل، مرکز پزشکی جان هاپکینز چهار هفته پس از تزریق واکسن های یک دوزی را کاملاً واکسینه شده تلقی می کند.

اگر به طور کامل واکسینه شویم، آیا می توانیم در دورهمی و تجمعات شرکت کنیم؟

بله، اما رعایت شرایط خاص بهتر است. متخصصان معتقدند که ویروس می تواند حتی در بین چند نفر نیز گسترش یابد و اکیداً توصیه می شود در صورت عدم واکسیناسیون برخی از افراد از حضور در دورهمی ها و اجتماعات خانوادگی بدون رعایت نکات ایمنی خودداری به عمل آید.

به چند نکته زیر درمورد واکسن کرونا توجه کنید:

گردهمایی در فضای باز پس از واکسیناسیون کامل: چه روشی ایمن تر است

• جشن ها و مراسم ها را در فضای باز برگزار کنید.

• در تجمعات، چنانچه از وضعیت واکسناسیون همه مطمئن نیستید، حدود 5/1 متر فاصله فیزیکی را رعایت کنید.

• میزبانان باید مراقب باشد و با در نظر گرفتن اینکه ممکن است برخی از مدعوین، واکسینه نشده باشند، با احتیاط عمل کند.

• میهمانان واکسینه نشده برای ایمنی خود باید ماسک بزنند و فاصله فیزیکی را رعایت نمایند. حفظ فاصله ایمن تر و بهتر است.

تجمعات داخل فضای بسته بعد از واکسیناسیون: چه روشی ایمن تر است

به طور کلی، سازمانهای جهانی حضور در محل کار و بازگشت به فعالیت های روزمره را برای افرادی که کاملا واکسینه شده اند، بدون مانع می دانند. با این حال، استفاده از ماسک برای افرادی که واکسن کرونا را زده اند در مکان های خاص مانند کلینیک ها و بیمارستانها و وسایل حمل و نقل عمومی و غیره الزامی است.

متخصصان مرکز جان هاپکینز آمریکا توصیه می کنند در صورت حضور افراد واکسینه نشده در مکانهای سربسته به دلایل زیر حتما ماسک بزنید و مراقب باشید:

• در فروشگاه، اماکان تفریحی، مساجد یا سالن ها اجتماعات، اطلاع از شرایط واکسیناسیون افراد حاضر امکان پذیر نمی باشد.

• ممکن است برخی از افراد علی رغم اینکه واکسن نزده اند، از ماسک استفاده نکنند. بیشتر مکان های عمومی، مدرکی برای تائید تزریق واکسن از فرد مدعی دریافت نمی کنند.

• حضور بدون ماسک در مجامع عمومی، در صورت عدم واکسیناسیون کامل، خود فرد و دیگران را در معرض خطر قرار می دهد. هنوز بسیاری از افراد از جمله جوانان و افراد زیر 18 سال در بسیاری از کشورهای دنیا واکسینه نشده اند.

آیا بعد از تزریق واکسن کرونا می توانم نوه هایم را در آغوش بگیرم؟

بزرگترهای خانواده پس از این همه دوری، بسیار مشتاق دیدار فرزندان و نوه هایشان هستند. در صورتی که پدربزرگ و مادربزرگ كاملاً واكسینه شده باشند، می توانند نوه های واكسینه نشده را در آغوش بگیرند، به شرط آنکه كودكان همه در یک خانه زندگی كنند و بیماری های زمینه ای مانند نقص ایمنی نداشته باشند. در حال حاضر، در بسیاری از کشورها، واکسن کرونا برای همه افراد 12 سال به بالا مجاز است. چنانچه بی خطر بودن واکسن ها برای کودکان زیر 12 سال اثبات شود، کودکان کوچکتر نیز واکسینه خواهند شد.

پزشکان و پژوهشگران هنوز در حال بررسی و ارزیابی داده ها در خصوص نقش کودکان در گرفتن یا انتقال کووید 19 هستند. در عین حال که بر طبق داده ها کودکان در مقایسه با بزرگسالان کمتر دچار بیماری شدید ناشی از کووید 19 می شوند، برخی از آنها، به ویژه آن دسته که بیماری های زمینه ای دارند، در معرض خطر هستند.

در مورد دورهمی ها دوستانه یا خانوادگی چطور؟

هر موقعیتی باید جداگانه بررسی شود. متخصصان می گویند برای حضور در کنار فرزندان، اقوام و دوستان، باید بیش از پیش راحت و آزادانه در مورد شرایط صحبت کنیم. حتی اگر كاملاً واكسینه شده باشید، برای حضور در کنار افراد مسن و دارای بیماری های زمینه ای، حتما در مورد واكسیناسیون آنها و میزان خطر بپرسید و از آنها بخواهید راحت و صادقانه جواب بدهند. نباید به سادگی افراد را ایمن تصور کرد و در تعامل با دیگران احساس راحتی نمود.

وقتی واکسیناسیون کامل شد، چه موقع می توانیم به زندگی عادی بازگردیم؟

اشخاصی كه واکسن کرونا را تزریق کرده اند، در اجتماعات تقریباً ایمن هستند اما مسئله محافظت از کسانی است که هنوز واکسن خود را به طور کامل دریافت نکرده اند. چرا؟ چون واکسن های ویروس کرونا تنها از بروز بیماری جدی جلوگیری می کنند و افراد حتی در صورت تزریق واکسن نیز ممکن است به ویروس مبتلا شوند و بدون هیچ علامتی آن را در بدن داشته باشند و به شخص دیگر منتقل کنند. ما به این افراد ناقل بی علامت می گوییم. داده های جدید نشان می دهد که احتمال این خطر کم است، اما صفر نیست.

در این میان، استفاده از ماسک و حفظ فاصله فیزیکی از دیگران هنگام حضور در مکان های عمومی، افرادی را که هنوز واکسینه نشده اند از آلودگی به عفونت مصون می دارد. اگرچه هر روز افراد بیشتری واکسن کرونا دریافت می کنند، اما شمار افرادی که هنوز این واکسن ها را نزده اند، کم نیست. دسترسی به واکسن ها هنوز مهم است. هرگاه به اکثریت کافی افراد واکسین تزریق شود، ممکن است مدتی طول بکشد تا زندگی به سطح سهولت و آزادی قبل از کرونا بازگردد.

آیا واکسن کرونا، فرد را از انواع سویه های ویروس کرونا محافظت می کند؟

ممکن است مدتی لازم باشد نکات ایمنی و اقدامات احتیاطی را رعایت کنیم تا ببینیم برای هر یک از سویه های در حال چرخش ویروس کرونا چه اتفاقی می افتد. ما به زمان نیاز داریم و برای پی بردن به حقایق این بیماری باید شکیبا باشیم. هر مرحله را بشناسیم و سنجیده عمل کنیم.

تاکنون انواع واکسن کرونا حداقل در مقابل تعدادی از سویه های ویروس کرونا موفق عمل کرده اند. حتی اگر فرد واکسینه شده به سویه دیگری از این ویروس مبتلا شود، احتمال ابتلا به بیماری سخت، ضعیف است. واکسن های ویروس کرونا نه تنها از افراد، بلکه از جامعه محافظت می کنند. هرچه تعداد افراد واکسینه شده، بیشتر باشد، عفونت های کمتری اتفاق می افتد و عفونت های کمتر به معنای احتمال ضعیف تر جهش ویروس است.

در حال حاضر، بزرگترین مسئله در همه گیری، اهمیت واکسن کرونا در محدود کردن تعداد و شیوع عفونت ها و ظهور سویه های جدید است. توجه داشته باشید که حتی اگر این سویه ها را نشناسیم، دانش آن را داریم که واکسن ها را در مقابل جهش ها مقاوم سازی کنیم.

مطالعه بیشتر:

تاثیر ویروس کرونا بر بارداری و زایمان چیست؟

واکسن کرونا و اقدام به بارداری مجاز است یا خیر؟

واکسن کرونا برای کودکان در چه سنی ایمن است؟

واکسن کرونا در شیردهی و تاثیر واکسن کرونا بر نوزاد چیست؟

?پرسش و پاسخ های تزریق واکسن کرونا

مراقبت ها بعد از واکسیناسیون کرونا چگونه باید باشد؟

• جشن ها و مراسم ها را در فضای باز برگزار کنید. • در تجمعات، چنانچه از وضعیت واکسناسیون همه مطمئن نیستید، حدود 5/1 متر فاصله فیزیکی را رعایت کنید. • میزبانان باید مراقب باشد و با در نظر گرفتن اینکه ممکن است برخی از مدعوین، واکسینه نشده باشند، با احتیاط عمل کند. • میهمانان واکسینه نشده برای ایمنی خود باید ماسک بزنند و فاصله فیزیکی را رعایت نمایند. حفظ فاصله ایمن تر و بهتر است.

اگر به طور کامل واکسینه شویم، آیا می توانیم در دور همی و تجمعات شرکت کنیم؟

بله، اما رعایت شرایط خاص بهتر است. متخصصان معتقدند که ویروس می تواند حتی در بین چند نفر نیز گسترش یابد و اکیداً توصیه می شود در صورت عدم واکسیناسیون برخی از افراد از حضور در دورهمی ها و اجتماعات خانوادگی بدون رعایت نکات ایمنی خودداری به عمل آید.

آیا بعد از تزریق واکسن کرونا می توانم نوه هایم را در آغوش بگیرم؟

بزرگترهای خانواده پس از این همه دوری، بسیار مشتاق دیدار فرزندان و نوه هایشان هستند. در صورتی که پدربزرگ و مادربزرگ كاملاً واكسین شده باشند، می توانند نوه های واكسینه نشده را در آغوش بگیرند، به شرط آنکه كودكان همه در یك خانه زندگی كنند و بیماری های زمینه ای مانند نقص ایمنی نداشته باشند.

آیا واکسن کرونا، فرد را از انواع سویه های ویروس کرونا محافظت می کند؟

تاکنون انواع واکسن کرونا حداقل در مقابل تعدادی از سویه های ویروس کرونا موفق عمل کرده اند. حتی اگر فرد واکسینه شده به سویه دیگری از این ویروس مبتلا شود، احتمال ابتلا به بیماری سخت، ضعیف است.

منبع: hopkinsmedicine