The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

تاثیر بی حسی اپیدورال چقدر باقی می ماند؟

اگر فقط یک چیز باشد که سینما و تلویزیون درباره بارداری درست می گوید، این است که مثل آب خوردن نیست! خوشبختانه، پزشکی مدرن گزینه های متعددی برای راحتی مادران دارد. برخی از انواع مسکن های زایمان شامل نیتورس اکسید و اپیدورال است که دومی آن قدر معروف است که مادران معمولا همان را می خواهند و می شناسند. زایمان ممکن است زمان زیادی طول بکشد و بسیاری از مادران می خواهند بدانند اثر بی حسی اپیدورال چقدر باقی می ماند. پاسخ کوتاه این است که داروی ضددرد اپیدورال تا زمانی که شما (و پزشک) بخواهد باقی می ماند. چرا که اپیدورال افزودن دارو برای راحت نگه داشتن شما را آسان می سازد.

چقدر طول می کشد تا تاثیر بی حسی اپیدورال از بین برود؟

پس از توقف بی حسی اپیدورال، ممکن است به مدت چند ساعت قبل تمام شدن تاثیر آن احساس کرختی یا گیجی کنید. این یعنی:

- باید در حالت نشسته یا خوابیده باقی بمانید

- احساس درد زیادی در پاها نخواهید داشت

- احساس می کنید پاهایتان سست یا ضعیف است

وقتی تاثیر اپیدورال شروع به از بین رفتن می کند، ممکن است در پاهایتان احساس سوزن سوزن شدن کنید. ممکن دوباره احساس درد هم بکنید. اگر احساس ناراحتی می کنید بلافاصله به پزشک اطلاع دهید.

تاثیر اپیدورال می تواند تا ساعت ها حین زایمان و پس از آن باقی بماند. این نکته به دلایل مختلف مثبت است:

- اجازه می دهد اگر زایمان طولانی داشته اید راحت استراحت کنید.

- به کنترل درد و ناراحتی کمک می کند.

- اگر زایمان سزارین داشته اید، اپیدورال اجازه می دهد بیدار بمانید و نوزاد خود را ببینید.

- اگر حین زایمان دچار پارگی میان دو راه شوید، اپیدورال ناحیه را بی حس می کند و چیزی حس نخواهید کرد.

- اپیدورال شما را پس از زایمان راحت نگه می دارد تا بتوانید نوزاد خود را پیش از آن که هر دو به خواب بروید در آغوش بگیرید.

اپیدورال چیست؟

اپیدورال نوعی روند است، نه دارو. اپیدورال نوعی انتقال است که اجازه می دهد داروی ضددرد دقیقا به جایی که نیاز دارید خیلی سریع برسد. اپیدورال برای موارد زیر استفاده می شود:

- زایمان

- سزارین

- برخی انواع جراحی

- پس از برخی انواع جراحی

- درمان کمردرد

به این روند بی حسی اپیدورال، بی حسی عصبی ستون فقرات و گاهی اپیدورال نخاعی هم می گویند. دلیلش این است که دقیقا همان جا قرار می گیرد.

در اپیدورال، پزشک ممکن است به شما داروهای ضد دردی بدهد که اعصاب شما را بی حس کند. این یعنی از کمر به پایین دیگر هیچ حسی ندارید. اما عضلات شکم هنوز کار می کند، بنابراین هنوز می توانید زور بزنید و نوزاد خود را بدون خطر بدنیا بیاورید.

دو نوع دارو مورد استفاده در اپیدورال شامل موارد زیر است:

- ضد درد: درد را بدون بی حس کردن پوست یا بدن کاهش می دهد.

- بی حس کننده: درد را با بی حس کردن یک بخش از بدن از بین می برد.

اپیدورال معمولا توسط دکتر بیهوشی انجام می شود. پزشک زنان نیز می تواند اپدورال را انجام دهد.

چه زمانی می توانید اپدورال دریافت کنید؟

بسیاری از مادران قسم می خورند به محض این که نوزاد خود را دیده اند دیگر درد زایمان را به خاطر نمی آوردند. احتمالا به این خاطر است که هنگام زایمان اپیدورال را انتخاب کرده اند. تقریبا ۷۱ درصد از بارداران اپیدورال را انتخاب می کنند.

تقریبا هر زمانی که شما و پزشک تان مطمئن شود زایمان واقعا اتفاق می افتد و نوزاد دیر یا زود بدنیا می آید می توانید از اپیدورال استفاده کنید. می توانید به محض این که فهمیدید در روند زایمان قرار گرفته اید یا کمی بعد اپیدورال دریافت کنید.

یکی از تنها مواقعی که ممکن است پزشک اپیدورال را تایید نکند زمانی است که در مراحل آخر زایمان قرار دارید و دهانه رحم کاملا باز شده و نوزاد در حال بیرون آمدن است. دریافت اپیدورال در این زمان ممکن است زور زدن شما را مختل کند.

یا زمانی که دچار عوارض جدی هستید و نیاز به سزارین فوری است. ممکن است لازم باشد برای زایمان کاملا بیهوش شوید.

هنگام استفاده از اپیدورال چه حسی خواهید داشت؟

1. معمولا هنگام دریافت اپیدورال کاملا هشیار هستید.

2. پزشک یا پرستار کمک می کند تا روی صندلی یا تخت بنشینید و به سمت جلو خم شوید. یا ممکن است به پهلو دراز بکشید و زانوها را در سینه جمع کنید یا تا حدی که هنگام بارداری می توانید جمع کنید.

3. ناحیه اپیدورال وسط پایین کمر با الکل تمیز می شود.

4. پزشک ناحیه اطراف محل اپیدورال را با تزریق های کوچک زیر پوستی بی حس می کند. این کار کمک می کند حین روند احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

5. از سوزنی برای قرار دادن یک لوله بسیار باریک یا سوند داخل کمر استفاده می شود تا درست کنار نخاع شما قرار بگیرد.

6. سوزن بیرون کشیده می شود و فقط اپیدورال در کمر باقی می ماند.

7. پزشک داروهای بی حسی و ضد درد را وارد اپیدورال می کند تا سریع عمل کند.

8. ممکن است ابتدا مقدار کمی دارو داده شود تا احساس شما را ارزیابی کنند.

9. اپیدورال درست کنار اعصابی است که پیام های درد را به مغز می رساند. در مدت چند دقیقه باید احساس راحتی کنید.

10. این که اپیدورال چقدر سریع عمل می کند بستگی به نوع دارویی دارد که پزشک تشخیص می دهد برای شما مناسب است.

11. حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول می کشد تا اپیدورال به حداکثر تاثیر خود برسد.

12. اگر به داروی بیشتری نیاز داشته باشید پزشک از طریق اپیدورال آن را به شما می رساند.

چه کسی نامزد خوبی برای اپیدورال است؟

بیشتر بانوان باردار می توانند حین زایمان از اپیدورال استفاده کنند. در شرایط زیر نمی توانید از آن استفاده کنید:

- عفونت در پایین کمر

- عفونت جدی خون

- اشکال در لخته شدن خون

- استفاده از داروهای رقیق کننده خون

- مشکلات شدید کمر

- جراحی پایین کمر در گذشته

ایمنی و خطرات اپیدورال

اپیدورال معمولا بسیار بی خطر است. حین روند، کل تیم پزشکی اطراف شما هستند و فشار خون و دیگر علایم حیاتی را مدام تحت نظر دارند. در صورت لزوم بلافاصله به شما مایعات و اکسیژن می رسانند.

اما مانند هر دارو و روند دیگری، دریافت اپیدورال خطر بسیار کم مشکلات و عوارض جانبی دارد که شامل موارد زیر است:

- افت فشار خون

- کمردرد

- احساس درد در ناحیه

- تهوع

- استفراغ

- گیجی

- سبکی سر

- سردرد

- لرز

- تب

- ضعف

- خارش پوست

- عفونت

- ضایعه عصبی

این عوارض جانبی معمولا موقت است و به خودی خود از بین می رود.

اپیدورال چه احساسی دارد؟

اپیدورال راحتی شیرینی به همراه دارد اما ممکن است کمی دندان هایتان را بهم فشار دهید زیر هنگام فرو کردن آن ممکن است احساس درد کنید. ابتدا ممکن است سوزش تزریق برای بی حس کردن ناحیه را احساس کنید. بعد اگر ناحیه اطراف محل اپیدورال به حد کافی بی حس باشد، با وارد شدن اپیدورال به کمر کمی احساس فشار می کنید.

این که پس از دریافت اپیدورال چه حسی خواهید داشت به نوع دارو و دوز آن بستگی دارد. ممکن است تنها به داروی بی حس کننده نیاز داشته باشید که یعنی حس می کنید پاها و پایین تنه تان کمی ضعیف و بی حس شده است.

یا ممکن است پزشک داروی ضددرد هم به شما بزند و احساس آرامش کنید. هنوز می توانید بالاتنه خود را تکان دهید و زور بزنید. اگر سزارین می کنید، پزشک داروی بی حسی و ضددرد بیشتری به شما تزریق می کند. این یعنی کاملا هشیار هستید اما تقریبا از سینه به پایین چیزی احساس نمی کنید.

نتیجه

پیش از زمان زایمان با پزشک خود درباره اپیدورال و انواع دیگر ضددردها صحبت کنید. دانستن ترجیح شما درباره ضددرد باید بخشی از برنامه زایمان باشد. با این که زایمان تقریبا هیچ وقت طبق برنامه ریزی پیش نمی رود، اما مهم است برنامه داشته باشید.

اگر تصمیم بگیرید اپیدورال دریافت کنید، این را بدانید که پزشک تا زمان بدنیا آمدن نوزاد داروی کافی به شما خواهد داد تا احساس راحتی کنید. چند ساعت طول می کشد تا تاثیر اپیدورال از بین برود و به تدریج حس پایین تنه باز می گردد.

اگر حین زایمان یا پس از آن احساس درد یا ناراحتی می کنید بلافاصله به پزشک اطلاع دهید. زایمان راحت نیست، اما با ذهنیت درست و در دسترس بودن منابع می توانید به راحتی از آن عبور کنید و خیلی زود از نوزاد خود لذت ببرید.

مطالعه بیشتر:

اپیدورال چست؟

اپیدورال و بی حسی نخاعی

مزایا و معایب بی حسی اپیدورال در زایمان

همه چیز در مورد تسکین درد زایمان با بی حسی اپیدورال

?پرسش و پاسخ های اپیدورال

آیا احساس کرختی یا گیجی بعد از اپیدورال طبیعی است؟

بله. پس از توقف بی حسی اپیدورال، ممکن است به مدت چند ساعت قبل تمام شدن تاثیر آن احساس کرختی یا گیجی کنید

بعد از تمام شدن بی حسی اپی دورال چه حسی داریم؟

وقتی تاثیر اپیدورال شروع به از بین رفتن می کند، ممکن است در پاهایتان احساس سوزن سوزن شدن کنید. ممکن دوباره احساس درد هم بکنید. اگر احساس ناراحتی می کنید بلافاصله به پزشک اطلاع دهید.

اپیدورال چیست؟

اپیدورال نوعی روند است، نه دارو. اپیدورال نوعی انتقال است که اجازه می دهد داروی ضددرد دقیقا به جایی که نیاز دارید خیلی سریع برسد.

چه زمانی می توانید اپدورال دریافت کنید؟

تقریبا هر زمانی که شما و پزشک تان مطمئن شود زایمان واقعا اتفاق می افتد و نوزاد دیر یا زود بدنیا می آید می توانید از اپیدورال استفاده کنید. می توانید به محض این که فهمیدید در روند زایمان قرار گرفته اید یا کمی بعد اپیدورال دریافت کنید.

منبع: healthline