The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

احساس سوزن سوزن شدن بدن در بارداری به چه علت است؟

 گاهی مادران آینده علائم بسیار غیرمنتظره ای را به خصوص در چند ماه آخر بارداری تجربه می کنند. به عنوان مثال احساس سوزن سوزن شدن بدن در بارداری و گزگز را در نظر بگیرید. برخی از زنان باردار در اواخر بارداری خود " احساس سوزن سوزن شدن بدن در بارداری " یا احساس بی حسی را در دست ها، انگشتان، پاها، کمر یا باسن خود دارند. این علائم نه تنها می توانند تحریک کننده و گاهی اوقات بسیار ناخوشایند باشند، بلکه ممکن است باعث شود شما این سوال را با نگرانی بپرسید که دقیقا چه اتفاقی در حال رخ دادن است؟ ما در ادامه این مطلب همه چیز را در مورد احساس سوزن سوزن شدن بدن در بارداری برای شما شرح خواهیم داد.

منظور از احساس سوزن سوزن شدن بدن در بارداری چیست؟

در این بخش برخی علائم بی حسی و سوزن سوزن شدن در بارداری گزارش شده است:

• افزایش علائم هنگام بیدار شدن از خواب، در نیمه شب یا هنگام انجام حرکات خاص با بدن بروز می کند.

• احساس "سوزن سوزن شدن"، بی حسی یا سوزش که با درد همراه است.

• با افزایش وزن و احتباس مایعات، تا اواسط یا تا انتهای بارداری همراه با خانم باردار است.

علت احساس سوزن سوزن شدن بدن در بارداری چیست؟

شما می توانید هورمون ها و همچنین تغییرات بدنی طبیعی را که تجربه می کنید، مقصر این علائم بی حسی و گزگز بدانید.

با پیشرفت بارداری، بدن شما مقدار بیشتری هورمون ریلکسین را تولید می کند که به شما اجازه می دهد رباط های شما در دوران بارداری و زایمان کشیده شود. با این حال، ریلکسین اضافی همچنین باعث تغییر وضعیت بدن و مرکز ثقل شما می شود. در نتیجه، ممکن است اعصاب شما تحریک شده و باعث دردهای تیر کشنده و سوزن سوزن شدن در پاها، ران ها، کمر و باسن شما شود. به همین ترتیب، هرچه رحم شما سنگین تر و پرتر می شود، فشار غیرمعمولی بر عضلات، رباط ها و اعصاب شما وارد می کند که می تواند به افزایش احساس بی حسی و گزگز نیز کمک کند.

همانطور که به سمت سه ماهه دوم و سوم بارداری پیش می روید، تورم دست و پا به دلیل احتباس آب یک علامت شایع است. این تورم می تواند باعث احساس بی حسی و گزگز در اندام های شما شود و همچنین می تواند به عصب های مچ دست، پشت، پاها، ران ها و باسن شما فشار وارد کند.

آیا احساس سوزن سوزن شدن دست و انگشتان در بارداری طبیعی است؟

احساس بی حسی و احساس سوزن سوزن شدن در دست ها و انگشتان شما غیرمعمول نیست، به خصوص به مرور زمان که بارداری شما به انتها نزدیک می شود. در برخی از زنان، مایعات اضافی جمع شده درون بدن به عصب میانی درون مچ دست فشار وارد می کند و باعث سندرم تونل کارپال می شود.

سندرم تونل کارپال در بارداری

سندرم تونل کارپال در دوران بارداری کاملا شایع است، در حدود 31 تا 62 درصد از زنان باردار با این مشکل تشخیص داده می شوند. علل سندرم تونل مچ دست در بارداری شامل:

• احتباس مایعات

• افزایش وزن

• نوسانات هورمونی است.

بیشتر موارد سندرم تونل مچ دست در چند ماه آخر بارداری رخ می دهد، اما اگر سندرم تونل کارپال را در بارداری های قبلی تجربه کرده اید یا در شرایط غیربارداری آن را تجربه کرده اید، علائم شما ممکن است زودتر بروز کند. ممکن است علائم را در یک یا هر دو دست خود داشته باشید، اما علائم معمولا در دست غالب شما شدیدتر است.

با سندرم تونل کارپال، ممکن است علائم زیر را تجربه کنید:

• احساس سوزش در دست، مچ دست و بازو

• دشواری در گرفتن اشیا

• درد در دست، مچ دست و انگشت های دست

• "سوزن سوزن شدن" در انگشت ها و دست ها

• بی حسی انگشت ها، به ویژه انگشت شست، اشاره و انگشت های میانی

• درد تیرکشنده به شانه، گردن و بازو

• تورم در دست و انگشت ها

آیا احساس سوزن سوزن شدن پاها، پشت و باسن در بارداری طبیعی است؟

احساس کمر درد در دوران بارداری معمول است و گاهی این درد به پاها و باسن شما نیز منتشر می شود، به خصوص اگر به اعصاب فشار وارد شود. بی حسی و سوزن سوزن شدن در پاها، کمر و باسن در دوران بارداری معمولا به دلیل موارد زیر است:

• احتباس مایع

• هورمون هایی مانند ریلکسین که باعث شل شدن رباط های شما می شود

• فشار رحم در حال رشد و فشرده شدن اندام های شما

• افزایش وزن

تمام این فشارها، شل شدن رباط ها، افزایش بیش از حد وزن و احتباس مایعات می تواند سبب مشکلاتی درون بدن شما شود. عضلات ممکن است ضعیف یا کشیده شوند و وضعیت بدن شما تغییر کند.

اگر متوجه شدید که در طول روز مدام به جلو و عقب خم می شوید، به این معنی است که عضلات کمر شما باید بیشتر کار کنند که می تواند منجر به آزار و درد شما شوند.

همچنین هنگام بارداری در برابر آسیب های مربوط به ورزش آسیب پذیرتر هستید.

بسیاری از زنان به دلیل هورمون ریلکسین، در حین بارداری نیز دچار التهاباتی در مفاصل خود می شوند. مشکل این است که تمام این باز و بسته شدن مفاصل و التهابات می تواند باعث بی ثباتی در بدن شما شود و منجر به درد تیرکشنده، حساسیت به لمس، بی حسی و گزگز در پایین کمر یا پاها شود.

سیاتیک در بارداری

احتمالا شایعترین علت گزگز و بی حسی در پشت، پاها و باسن در دوران بارداری، سیاتیک است که ناشی از عصب سیاتیکی است که تحت فشار قرار گرفته است. این وضعیت معمولا در سه ماهه سوم بارداری ایجاد می شود و در بیشتر موارد خفیف است، اما ممکن است برای برخی از زنان ناتوان کننده باشد. علائم ممکن است شامل موارد زیر باشد:

• سوزش و درد

• معمولا درد در یک طرف بدن رخ می دهد، اما گاهی اوقات هر دو طرف را تحت تأثیر قرار می دهد

• علائمی که در ناحیه کمر، باسن و لگن ظاهر می شود و به سمت پایین ساق پا حرکت می کند

• احساس سوزن سوزن شدن، بی حسی و ضعف عضلانی

مرالژیا پرستتیکا در بارداری

در حالی که سیاتیک یک بیماری بارداری نسبتا شایع است که می تواند شامل بی حسی و گزگز پشت، پاها و باسن باشد، ممکن است بیماری به نام مرالژی پارستتیکا نیز ایجاد شود که در نتیجه فشار بر روی عصب پوستی جانبی استخوان ران ایجاد می شود، که عصبی در جلو و کنار ران شما است. علائم ممکن است شامل موارد زیر باشد:

• درد در ران که ممکن است به سمت زانو منتشر شود.

• بی حسی و احساس سوزش نیز ممکن است.

• احساساتی مانند احساس "زخم بودن" در ناحیه ران است.

• علائمی که معمولا فقط به یک پا محدود می شوند ( گاهی اوقات ممکن است ناحیه باسن نیز درگیر شود).

احساس سوزن سوزن شدن بدن در بارداری چه درمانی دارد؟

بی حسی و سوزن سوزن شدن دست، انگشت ها، کمر، پاها و باسن در دوران بارداری با انجام راهکارهای زیر قابل درمان است:

• ماساژ ملائم

• بهتر است که وضعیت خواب خود را تغییر دهید (استفاده از بالش بدن بارداری به شما کمک زیادی می کند)

• بودن در وان حمام با انجام حرکات کششی و آرامش دهنده

علاوه بر این، پزشک ممکن است درمان بیماری خاص شما را پس از تشخیص توصیه کند.

درمان های سندرم تونل کارپال

• استفاده از کمپرس یخ برای کاهش تورم

• بالا نگهداشتن دست و مچ دست ها

• داروی ضد درد مناسب در بارداری

• برای نگه داشتن مچ دست خود در حالت عادی از مچ بند یا آتل استفاده کنید.

درمان های سیاتیک و مرالژیا پارستتیکا

• استفاده از پدهای گرمایشی

• ماساژ درمانی

• فیزیوتراپی

• داروی ضد درد مناسب در بارداری

• خوابیدن به سمتی از بدن که تحت تأثیر قرار نگرفته است.

• دوش آب گرم یا حمام

چه موقع باید برای احساس سوزن سوزن شدن بدن در بارداری به پزشک خود مراجعه کنید؟

بیشتر موارد بی حسی و مور مور شدن در بارداری طبیعی و شایع است. با این حال، اگر هر نوع مشکل و علامت جدیدی را متوجه شدید باید با پزشک یا ماما در میان بگذارید.

اگر علائم دیگری همراه با بی حسی و گزگز مانند خونریزی واژن، درد شدید شکم، انقباضات، سردردهای شدید، تاری دید یا تورم شدید را تجربه کردید، باید فورا با پزشک خود تماس بگیرید. در بیشتر موارد، بی حسی و سوزن سوزن شدن در بارداری به دلیل افزایش وزن، احتباس مایعات و هورمون ها ایجاد می شود. در بعضی موارد، ممکن است یک عصب تحت فشار وجود داشته باشد، مانند سندرم تونل کارپال، سیاتیک، یا مرالژی پارستتیکا. در این موارد، درمان های خانگی، فیزیوتراپی یا داروهای مسکن مورد تأیید پزشک، همه مواردی هستند که برای تسکین مورد نیاز هستند. اگرچه بیشتر موارد بی حسی و سوزن سوزن شدن در بارداری طبیعی است، اما برخی موارد جدی تر وجود دارد که بی حسی و گزگز شدن به عنوان علائم بیماری خاصی در نظر گرفته می شود.اگر به هر یک از شرایط زیر مشکوک هستید، باید سریعا آنها را با پزشک خود درمیان بگذارید، زیرا ممکن است منجر به عوارض خطرناکی در دوران بارداری شود.

آیا کم خونی ممکن است علت احساس سوزن سوزن شدن بدن در بارداری باشد؟

کم خونی ناشی از فقر آهن در دوران بارداری می تواند باعث "سندرم پای بی قرار" شود که ممکن است با گزگز یا احساس "حرکات خزنده" در پاها همراه باشد. کمبود ویتامین ب 12 در دوران بارداری می تواند باعث آسیب عصبی شود، که می تواند منجر به بی حسی و مور مور شدن دست و همچنین ضعف عضلانی عمومی، مشکل در راه رفتن، از دست دادن حافظه و سلامت روان شود.

آیا پره اکلامپسی می تواند علت احساس سوزن سوزن شدن بدن در بارداری باشد؟

پره اکلامپسی یک بیماری بارداری جدی است که می تواند باعث تورم شدید شود و ممکن است دلیل احتمالی بی حسی و گزگز در بارداری باشد. اگر احساس گزگز و بی حسی شما با اختلالات بینایی،سردردهای شدید، کاهش حجم ادرار، درد شدید شکم، استفراغ، حالت تهوع یا تشنج همراه است، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.

آیا دیابت بارداری می تواند علت احساس سوزن سوزن شدن بدن در بارداری باشد؟

دیابت بارداری گاهی باعث علائم گزگز و بی حسی در دست و پاهای شما می شود. اگر قبلا به این بیماری مبتلا شده اید، این علائم ممکن است نشانه آن باشد که دیابت بارداری به درستی کنترل نمی شود. در مورد گزگز و بی حسی یا سایر علائم جدید که ممکن است به تشخیص و مدیریت دیابت حاملگی مربوط باشد، با پزشک خود صحبت کنید.

مطالعه بیشتر:

بی حسی انگشتان در بارداری به چه علت است؟

سوزش لگن در بارداری آیا این حس طبیعی است؟

خواب رفتن دست و پا در بارداری به چه علت است؟

بی حسی و مور مور شدن انگشتان دست در بارداری یا سندرم تونل کارپال

?پرسش و پاسخ های احساس سوزن سوزن شدن بدن در بارداری

آیا دیابت بارداری می تواند علت احساس سوزن سوزن شدن بدن در بارداری باشد؟

دیابت بارداری گاهی باعث علائم گزگز و بی حسی در دست و پاهای شما می شود. اگر قبلا به این بیماری مبتلا شده اید، این علائم ممکن است نشانه آن باشد که دیابت بارداری به درستی کنترل نمی شود. در مورد گزگز و بی حسی یا سایر علائم جدید که ممکن است به تشخیص و مدیریت دیابت حاملگی مربوط باشد، با پزشک خود صحبت کنید.

آیا پره اکلامپسی می تواند علت احساس سوزن سوزن شدن بدن در بارداری باشد؟

پره اکلامپسی یک بیماری بارداری جدی است که می تواند باعث تورم شدید شود و ممکن است دلیل احتمالی بی حسی و گزگز در بارداری باشد. اگر احساس گزگز و بی حسی شما با اختلالات بینایی،سردردهای شدید، کاهش حجم ادرار، درد شدید شکم، استفراغ، حالت تهوع یا تشنج همراه است، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.

آیا کم خونی ممکن است علت احساس سوزن سوزن شدن بدن در بارداری باشد؟

کم خونی ناشی از فقر آهن در دوران بارداری می تواند باعث سندرم پای بی قرار شود که ممکن است با گزگز یا احساس حرکات خزنده در پاها همراه باشد. کمبود ویتامین ب 12 در دوران بارداری می تواند باعث آسیب عصبی شود، که می تواند منجر به بی حسی و مور مور شدن دست و همچنین ضعف عضلانی عمومی، مشکل در راه رفتن، از دست دادن حافظه و سلامت روان شود.

چه موقع باید برای احساس سوزن سوزن شدن بدن در بارداری به پزشک خود مراجعه کنید؟

اگر علائم دیگری همراه با بی حسی و گزگز مانند خونریزی واژن، درد شدید شکم، انقباضات، سردردهای شدید، تاری دید یا تورم شدید را تجربه کردید، باید فورا با پزشک خود تماس بگیرید

منبع: verywellfamily