دستور تهیه اسموتی هلو

ماست محصولی سالم و مغذی  می باشد.سه‌ ماهه دوم بارداری به منزله عبور از نقطه عطف بزرگی در بارداری شماست. زیرا جنین تقریبا کاملا رشد کرده و خطر سقط جنین به شدت کاهش یافته و جفت تکامل یافته است. علایمی مانند تهوع و خستگی مفرط در این سه ماهه از بین می رود و حالت تهوع شما با گرسنگی شدید و ویارهای عجیب و غریب به سراغ شما می آید.

مقدار خون شما در دوران بارداری حدودا ۵۰ درصد افزایش می‌یابد. بنابراین بدنتان به آهن بیشتری نیاز دارد. برای اطمینان از دریافت کافی آهن، اسفناج، گوشت قرمز بدون چربی، سبزی‌هایی با برگ سبز تیره، نان با غلات کامل، میوه‌های خشک و حبوبات را حتما مصرف کنید. بهترین برنامه غذایی برای مادران باردار بهرمندی از تمامی گروهای غذایی است. برخورداری از یک رژیم متنوع و مغذی مانند لبنیات، گوشت، غلات، حبوبات و سبزی و میوه می تواند نیازهای شما و فرزندتان را در دوران بارداری تامین کند.بهترین برنامه غذایی برای مادران باردار بهرمندی از تمامی گروهای غذایی است. برخورداری از یک رژیم متنوع و مغذی مانند لبنیات، گوشت، غلات، حبوبات و سبزی و میوه می تواند نیازهای شما و فرزندتان را در دوران بارداری تامین کند.

مصرف هلو در دوران بارداری

هلو سرشار از آهن، پروتئین، قند، پکتین و روی است و مصرف آن به میزان متعادل در دوران بارداری هیچ مشکلی ایجاد نمی کند. اما از آنجاکه طبع هلو گرم است، نباید به میزان زیادی در دوران بارداری مصرف شود، زیرا گرمای بدن مادر بادار بطور طبیعی بالاست و می تواند آزار دهنده باشد. اگر حتی قبل از بارداری به پرزهای روی هلو هیچ حساسیتی نداشته اید، سعی کنید در دوران بارداری پوست این میوه را بکنید تا در گلوی خود حساسیت ایجاد نکنید.

هلو بدلیل سرشار بودن از ویتامین ها و مواد معدنی زیر برای بارداری و جنین مفید است:

کالرری-59 کربوهیدرات-14گرم پروتئین-1.4گرم چربی-0.4گرم فیبر-2.3گرم ویتامین ث-10میلیگرم ویتامین  آ-489 IU پتاسیم-285میلیگرممنیزیم-14میلیگرم آهن-0.4 میلیگرم

مصرف کردن ماست در دوران بارداری

اگر محصولات لبنی پاستوریزه باشد مصرف آنها بدون اشکال است. محصولات غیر پاستوریزه حاوی باکتری است که برای جنین یا مادر ضرردارد. این محصول لبنی بی نظیر، منبعی عالی از زینک، ماده معدنی مفید برای رشد و ترمیم بافت‌هاست. 

خواص ماست در دوران بارداری

ماست محصولی سالم و مغذی می باشدو دارای :

  • کلسیم. از آنجایی محصولات لبنی حاوی کلسیم است و کلسیم موجود در ماست نه تنها برای استخوان ها ضروری است بلکه برای رشد جنین نیز لازم است.
  • پروبیوتیک. باکتری موجود در ماست به رشد جنین کمک میکند و مزایای زیادی نیز دارد. همچنین حاوی باکتری‌های پروبیوتیک خوب برای تسریع عمل هضم و افزایش ایمنی است و باعث میشود مشکلات گوارشی نداشته باشید
  • زینک . زینک موجود در این محصول لبنی به ساخت بلوک‌های دیاگرام ژنتیکی کهDNAنام دارد، کمک شایانی می‌کند

 

دستور تهیه اسموتی هلو ؛ که منبعی خوب است از کربوهیدرات، پروتئین، فیبر، کلسیم، آهن، اسید فولیک

مواد لازم

  • هلو 2 عدد، متوسط
  • ماست میوه‌ای (هلو) 170 گرم
  • پرتغال گرفته شده 3 عدد

طرز تهیه:

هسته هلو‌ها را جدا کنید و به قطعات کوچک خرد کنید و با ماست میوه‌ای در مخلوط کن بریزید و خوب مخلوط کنید، کم کم آب پرتقال را به آن اضافه کنید تا مخلوطی نرم و یکنواخت بدست آید. غلظت این نوشیدنی را با کم یا زیاد کردن آب پرتقال به دلخواه خود در آورید.

* در این نوشیدنی می توانید از انواع توت‌ها  برای مزه بهتر استفاده کنید. * استفاده از ماست کم چرب توصیه می شود.

 

منبع: ماهنامه نی نی +