دستور پخت ساندویچ پنیر گریل شده

پنیرها منبعی غنی از کلسیم هستند.سه‌ ماهه دوم بارداری به منزله عبور از نقطه عطف بزرگی در بارداری شماست. زیرا جنین تقریبا کاملا رشد کرده و خطر سقط جنین به شدت کاهش یافته و جفت تکامل یافته است. علایمی مانند تهوع و خستگی مفرط در این سه ماهه از بین می رود و حالت تهوع شما با گرسنگی شدید و ویارهای عجیب و غریب به سراغ شما می آید.

مقدار خون شما در دوران بارداری حدودا ۵۰ درصد افزایش می‌یابد. بنابراین بدنتان به آهن بیشتری نیاز دارد. برای اطمینان از دریافت کافی آهن، اسفناج، گوشت قرمز بدون چربی، سبزی‌هایی با برگ سبز تیره، نان با غلات کامل ،میوه‌های خشک و حبوبات را حتما مصرف کنید.بهترین برنامه غذایی برای مادران باردار بهرمندی از تمامی گروهای غذایی است. برخورداری از یک رژیم متنوع و مغذی مانند لبنیات، گوشت، غلات، حبوبات و سبزی و میوه می تواند نیازهای شما و فرزندتان را در دوران بارداری تامین کند.

مصرف پنیر در بارداری مفید است؟

 به طور کلی مصرف پنیر (انواع مختلف مثل چدار،ریکوتا... ) دوران بارداری بی ضرراند. پنیرها منبعی غنی از کلسیم هستند .با این حال پنیر به طور کلی عنوان منبعی برای باکتری لیستریا Listeria شناخته می شود.باکتری لیستریا ممکن است منجر به بیماری لیستروزیز شود که برای جنین خطرناک است و باعث سقط جنین می شود.لذا بهتر است بانوان حامله از مصرف پنیرهای غیرپاستوریزه در طول بارداری خودداری کنند.لیستریا (Listeria) عفونتی ناشی از بلعیدن باکتری لیستریا مونوسیتوژنز است. لیستریا معمولاً به سبب خوردن غذاهای آلوده ایجاد می‌شود. بعد از بلعیدن باکتری، لیستریا از طریق دستگاه گوارش حرکت کرده و در نهایت به جریان خون وارد می‌شود.با این وجود در برخی منابع گفته شده است در صورت مصرف پنیرهای سفت (مثل پنیر تبریزی یا لیقوان) حتی چنانچه در تولید آنها از شیر غیرپاستوریزه استفاده شده باشد، مشکلی برای مادران باردار یا جنین به وجود نمی آید.

پنیرهای ایمن در دوران بارداری

پنیرهای پروبیوتیک: این نوع پنیرها انواع و تنوع زیادی دارا هستند.

پنیرهای سفت: پنیر چدار، ، فتا، گودا، پارمسان ، لستر قرمز و پنیر ریکوتا از جمله پنیرهای سفتی هستند که میتوانید در این دوران مورد استفاده قرار دهید. پنیرهایی مانند پنیر تبریز و لیقوان هم در دسته پنیرهای سفت قرار میگیرند.

پنیر نرم فرآوری شده: پنیر سیر، پنیر خامه‌ای، پنیر مازارلا و پنیرهای فرآوری شده چون فرآوری شده‌اند مشکلی ایجاد نمیکنند.

 

دستور پخت ساندویچ پنیر گریل شده ((این وعده غذایی منبعی خوب است از پروتئین، کلسیم و فیبر))

مواد لازم

  • مایونز کم چرب 1 قاشق چایخوری
  • نان تست 2 برش
  • پنیر سفید پاستوریزه 55 گرم (کم چرب و غنی شده با کلسیم اضافی)
  • خردل برای مزه دار کردن (اختیاری)

طرز تهیه:

یک تابه نچسب کوچک را روی حرارت ملایم قرار دهید. نیمی از مایونز را به صورت یک لایه نازک بر یک طرف نان تست پخش کنید و سپس نان تست را داخل تابه قرار داده (به طوریکه طرف آغشته به سس زیر قرار گیرد)، سپس تکه های پنیر را روی نان تست قرار دهید. در صورت استفاده از خردل، یک طرف برش دیگر نان تست را آغشته به آن نمایید و در طرف دیگر  با قیمانده مایونز را استفاده کنید و این برش را روی برش قبلی قرار دهید (به طوریکه طرف آغشته به مایونز رو قرار گیرد). زمانیکه یک طرف نان قهوه ای رنگ شد و پنیر شروع به ذوب شدن نمود نان را برگردانید تا طرف دیگر آن نیز پخته و تیره رنگ شود. ساندویچ را نصف کرده و نوش جان کنید.

نکته: این ساندویچ را می‌توانید با سبزیجات پخته یا خام، سوپ سبزیجات، سالاد سبز و میوه تازه سرو کنید.

مطالب بیشتر:

 

منبع: ماهنامه نی نی +