The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

دستور پخت ساندویچ گلابی با پنیر

سه‌ ماهه دوم بارداری به منزله عبور از نقطه عطف بزرگی در بارداری شماست. زیرا جنین تقریبا کاملا رشد کرده و خطر سقط جنین به شدت کاهش یافته و جفت تکامل یافته است. علایمی مانند تهوع و خستگی مفرط در این سه ماهه از بین می رود و حالت تهوع شما با گرسنگی شدید و ویارهای عجیب و غریب به سراغ شما می آید.

مقدار خون شما در دوران بارداری حدودا ۵۰ درصد افزایش می‌یابد. بنابراین بدنتان به آهن بیشتری نیاز دارد. برای اطمینان از دریافت کافی آهن، اسفناج، گوشت قرمز بدون چربی، سبزی‌هایی با برگ سبز تیره، نان با غلات کامل، میوه‌های خشک و حبوبات را حتما مصرف کنید. بهترین برنامه غذایی برای مادران باردار بهرمندی از تمامی گروهای غذایی است. برخورداری از یک رژیم متنوع و مغذی مانند لبنیات، گوشت، غلات، حبوبات و سبزی و میوه می تواند نیازهای شما و فرزندتان را در دوران بارداری تامین کند.

گلابی و حاملگی

میوه ی گلابی منبع تامین فیبر ، فولات و ویتامین C است. فولات یا اسیدفولیک (ویتامین B9) در تکامل رشد جنین بسیار با اهمیت می باشد.مصرف اسید فولیک توسط مادر در رشد طناب نخاعی و مغز جنین و پیشگیری از ناهنجاری های عصبی زمان تولد، مانند نقص لوله عصبی نوزادان (اسپینا بیفیدا)  می باشد.میزان فولات مورد نیاز در هر روز برای زنان باردار ۶۰۰ میکروگرم می باشد. هر عدد گلابی بزرگ دارای ۱۴ میکروگرم فولات می باشد.گلابی سرشار از ویتامین C است.

مصرف پنیر در بارداری مفید است؟

 به طور کلی مصرف پنیر (انواع مختلف مثل چدار،ریکوتا... ) دوران بارداری بی ضرراند. پنیرها منبعی غنی از کلسیم هستند .با این حال پنیر به طور کلی عنوان منبعی برای باکتری لیستریا Listeria شناخته می شود.باکتری لیستریا ممکن است منجر به بیماری لیستروزیز شود که برای جنین خطرناک است و باعث سقط جنین می شود.لذا بهتر است بانوان حامله از مصرف پنیرهای غیرپاستوریزه در طول بارداری خودداری کنند.لیستریا (Listeria) عفونتی ناشی از بلعیدن باکتری لیستریا مونوسیتوژنز است. لیستریا معمولاً به سبب خوردن غذاهای آلوده ایجاد می‌شود. بعد از بلعیدن باکتری، لیستریا از طریق دستگاه گوارش حرکت کرده و در نهایت به جریان خون وارد می‌شود.با این وجود در برخی منابع گفته شده است در صورت مصرف پنیرهای سفت (مثل پنیر تبریزی یا لیقوان) حتی چنانچه در تولید آنها از شیر غیرپاستوریزه استفاده شده باشد، مشکلی برای مادران باردار یا جنین به وجود نمی آید.

پنیرهای ایمن در دوران بارداری

پنیرهای پروبیوتیک: این نوع پنیرها انواع و تنوع زیادی دارا هستند.

پنیرهای سفت: پنیر چدار، ، فتا، گودا، پارمسان ، لستر قرمز و پنیر ریکوتا از جمله پنیرهای سفتی هستند که میتوانید در این دوران مورد استفاده قرار دهید. پنیرهایی مانند پنیر تبریز و لیقوان هم در دسته پنیرهای سفت قرار میگیرند.

پنیر نرم فرآوری شده: پنیر سیر، پنیر خامه‌ای، پنیر مازارلا و پنیرهای فرآوری شده چون فرآوری شده‌اند مشکلی ایجاد نمیکنند

 

دستور پخت ساندویچ گلابی با پنیر مناسب مادران باردار در سه‌ ماهه دوم بارداری ست.

مواد لازم

  • گلابی رسيده 1 عدد
  • نان باگت کوچک 2 عدد، (يا هر نوع نان ديگر) 
  • شاهی 1 دسته کوچک
  • پنير پارمزان 2 قاشق غذاخوری

چاشنی

  • سرکه بالزاميک 1 قاشق غذاخوری
  • روغن زيتون 2 قاشق غذاخوری
  • آب ليمو تازه چند قطره
  • فلفل سياه

 

این وعده غذایی منبعی خوب است از فيبر و ويتامين C 

طرز تهیه:

هسته گلابی را جدا کرده و آن را به صورت تکه های باريک خرد کرده و داخل نان قرار دهيد. سپس شاهی و پنير پارمزان را اضافه کنيد. مواد تشکيل دهنده چاشنی را با هم مخلوط کرده و به مقدار دلخواه به مواد داخل نان اضافه کنيد. 

منبع: ماهنامه نی نی +