The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

10 دلیل برای لذت بخش بودن بارداری دوم

شماره دو وارد میدان شده است و اگر با برنامه انجام شده باشد، قطعاً بسیار شادمان و خوشحال خواهید بود. ولی گاهی هنوز از خستگی جسمی، اثرات روحی بارداری اول و بی‌خوابی‌های مراقبت از فرزندتان رها نشده‌اید که خبر بارداری دوم شما را شوکه و کلافه می‌کند. در ادامه واقعیاتی را درباره دومین بارداری‌ می‌خوانید که اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهد.

 

تبریک می‌گوئیم! دوباره باردارید. اما با کودکی نوپا یا بچه کوچکی که هنوز به مراقبت بسیار نیاز دارد این خبر خوشحال کننده طراوت و شادابی بارداری قبلی را نداشته باشد. اما، خوشبختانه، 10 علت عالی وجود دارد که درباره بارداری دوم احساس خوبی داشته باشید.

1- می‌دانید که باید انتظار چه چیزهایی را داشته باشید

این مسئله‌ بزرگی است. بارداری اول خود را به یاد بیاورید، احتمالاً هر مرتبه که با یکی از مشکلات شایع بارداری برخورد می کردید ( تهوع، خستگی، کمر درد و ...) با شنیدن آنچه از اطرافیانتان به شما منتقل می‌شد، آشفته و نگران می‌شدید! خبر خوب این‌ است که در بارداری دوم با بیشتر این حالت‌ها آشنایی دارید و از آنچه می‌توانید و نمی‌توانید بخورید و انجام کارهایی که برای سلامت شما و فرزندتان ایمن است، آگاهی دارید. و درباره مسائل کوچک بارداری استرسی ندارید و هرگز مثل قبل نگران نخواهید شد.

2- دگرگونی‌های بدنی‌ شما را آشفته نخواهد کرد

در واقع یکی از برتری‌های بزرگ بارداری دوم این است که بنابر تجربه پیشین خود می‌دانید که بدن‌تان تا چه اندازه شگفت‌انگیز است، انعطاف‌پذیری خود را به اثبات رسانده است و می دانید که بدنتان تا چه میزانی تحمل دارد (و پس از آن نیز به حالت پیشین باز خواهد گشت). ‌علاوه براین ماهیچه‌های شما آرامش بیشتری دارد، به این معنا که احتمالاً از درد و ناراحتی های رباط ها و مفاصل بارداری اول خبری نخواهد بود. و احتمالاً شکم‌تان نیز زودتر آشکار می‌شود.

3- حرکات فرزندتان را زودتر احساس خواهید کرد

یکی از بهترین قسمت های بارداری احساسی است که مادر از لگدپرانی، پیچ و تاب خوردن و سکسکه فرزند خود بدست می‌آورد. بانوان در نخستین بارداری معمولاً فقط از حدود 18 تا 20 هفتگی حرکات فرزند درون خود را احساس می‌کنند، اما در بارداری دوم به این دلیل که می‌دانید حرکات او چگونه خواهد بود و همچنین آرامش بیشتر ماهیچه های رحمی تان، احتمالاً حرکات و لگدهای او را زمانی بین 16 و 18 هفتگی احساس خواهید کرد.

4- برای نگرانی در مورد مسائل کم اهمیت زمان کمتری دارید

پر مشغله بودن آنقدرها هم بد نیست، این مسئله شما را از نگرانی‌های بی‌پایان و بیهوده نجات می‌دهد، مسئله‌ای که موجب آزار بسیاری از بانوان باردار می‌گردد، مثل " اگر فرزندم دچار بیماری نادری باشد، چه می‌شود، اگر خیلی زود وارد مراحل زایمان شوم، چه می‌شود، اگر ... ".

5- برای ملاقات با فرزندتان آمادگی بیشتری دارید

گرچه برای ملاقات فرزندتان اول‌تان نیز بسیار هیجان‌زده بودید، ولی احتمالاً هیجانی آمیخته با استرس و اضطراب را تجربه کرده‌اید. خوشبختانه، اکنون می‌دانید که مادر شدن چقدر شگفت‌انگیز و دوره نوزادی فرزندتان کوتاه و شیرین خواهد بود و از انجام وظایف معمول نگهداری از نوزاد مثل حمام کردن، تغذیه و پذیرای از او لذت بیشتری خواهیدبرد. مادر دو دختر می‌گوید: در بارداری دوم درباره چیزهای مسخره ای مثل احتمال سقط جنین هنگام حمام کردن نگرانی بسیار کمتری داشتم و از بارداری خود بیشتر لذت بردم و از توانایی‌های خود مطمئن‌تر بودم.

6- می‌توانید تجربه خود را با فرزند اول‌تان به مشارکت بگذارید  

همان‌طوری‌که شکم‌تان بزرگ می‌شود، فرصت ویژه ای دارید که با بچه‌ کوچک تر خود درباره برادر یا خواهر کوچولوی جدیدش گفتگو کنید و پاسخ او را بشنوید. خانم "جنی پرکال" روانشناس کلینیکی، مامایی توصیه می‌کند: بیان احساسات منفی کودکان، بدون اینکه مورد قضاوت یا مخالفت شما قرار گیرد، برای بچه‌ها بسیار مهم است. وقتی آنان درباره توجه کمتر شما و نگرانی‌های خود صحبت کنند، برای گسترش یک پیوند واقعی با خواهر یا برادر جدید خود آماده خواهند بود.

7- وسایل مورد نیاز او را بهتر می‌شناسید

می‌دانیم که خرید سیسمونی لذت‌بخش و حتی هیجان‌انگیز است. اما چیز آرامش‌بخشی که برای بچه دوم دارید، آگاهی از این مسئله است که هر آنچه نیاز دارید را چگونه با صرف کمترین هزینه مالی و زمانی تهیه کنید. درباره این که چه نوع پوشک، شیشه یا شوینده‌ای را بخرید، احساس سرگشتگی ندارید و بالا و پایین رفتن در میان طبقات مختلف فروشگاه برای خرید اسباب نوزاد خبری نخواهد بود.

8- می دانید که عملکرد بهتر بدنتان به چقدر خواب نیاز دارید

یکی از بزرگ‌ترین شوک‌هایی که والدین جدید با آن روبرویند، کمبود خواب است. اما پس از تجربه یک یا دو (یا سه) سال وقت دارید تا به انجام وظیفه با حداقل خواب عادت کنید، بنابراین گرچه احتمال دارد با آن هفته‌های وحشت‌انگیز نخستین هیجان‌زده نباشید، می‌دانید که می‌توانید و آنرا طی خواهید کرد.

9- نزدیکانی که برای کمک به نگهداری از بچه آمادگی دارند

از قبل مشخص هستند پس از زایمان بازگشت به محل کار یا انجام کاری که برنامه زمانی خاصی داشته باشد و یافتن پرستار یا مهد کودکی مناسب، کار دشوار است. اما خوشبختانه شما برای فرزند قبلی خود این مسیر را طی کرده اید، در نگهداری از نوزادان مهارت یافته اید و از قبل چارچوب و برنامه روزانه‌ مناسب را یافته اید.

10- این مسیر را قبلاً پیموده‌اید

این‌که برای زایمان روش طبیعی را برگزیده اید یا زایمان در آب یا سزارین، یک موضوع بیشترین اهمیت را دارد؛ این مسیر را قبلاً طی کرده‌اید. روند زایمان برای بسیاری از بانوانی که اولین تجربه خود را پیش رو دارند، ترسناک است. این به معنی این نیست که دیگر برای زایمان هیچگونه اظطرابی نخواهید داشت، ولی حداقل می‌دانید که برای مدیریت زایمان توانایی لازم را دارید. و حتی اگر مسیر زایمان براساس نقشه سپری نشود، می دانید که به زودی، فرزند زیبای خود را می بینید.

به این نکته توجه کنید که بارداری دوم همیشه آسان تر نیست 

بارداری دومی همیشه آسان‌تر نیست. و احتمال این که بارداری دومی با مشکلاتی مثل  خستگی شدید یا حالت تهوع همراه باشد، وجود دارد. یا سن‌تان افزایش یافته است یا نگهداری از بچه نوپای شیطان انرژی شما را کاهش داده است. درباره این مسائل خود را آزار ندهید.

 

مطالعه بیشتر:

1- آماده سازی فرزند اول برای بارداری دوم و ورود فرزند دوم

2- فاصله زمانی مناسب بین دو بارداری چقدر است؟

3- بارداری برای دومین بار و آمادگی برای فرزند دوم

4- مشکلات والدین برای بارداری دوم یا فرزند دوم