The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

چند توصیه برای تنظیم الگوی خواب نوزادان

جا به جا شدن الگوهای خواب شبانه‌ مشکل معمول نوزادان است که درمان نسبتاً ساده‌ای دارد.

پس از وظیفه خسته‌کننده حمل فرزندتان طی نه ماه و زایمان و ورود ایمن او به این دنیا، احتمالاً خیلی دلتان می‌خواهد بتوانید با احساس آرامش استراحت‌ کنید و به وظایف مادرانه خود بپردازید. اما متاسفانه انگار نوزادتان فکر دیگری دارد و می‌خواهد تمام شب شما را سرپا و بیدار نگه دارد. و در عوض، هنگام روز که شما برای انجام دادن کارها مشغول هستید، او به راحتی و در صلح و صفا آرمیده است.

 

 

علت متفاوت بودن الگوی خواب نوزاد در روزهای اول پس از تولد چیست؟

علتی که روز و شب فرزندتان جابه‌جا شده این است که در هفته‌های نهایی بارداری وقتی که روزها شما به کارهای روزانه‌تان مشغول بودید، او به تکان خوردن و خوابیدن عادت کرده بود و در عوض، شب‌ها مدت بیشتری بیدار می‌ماند، پس از زایمان، بسیاری از نوزادان این عادت را حفظ می‌کنند و الگوی خواب شبانه روزی آنان جا به جا می‌شود.

اگر فرزندتان ساعت‌هایی از روز را می‌خوابد و نیمی از شب بیدار است و به شیر خوردن و بازیگوشی مشغول می‌شود، باید به او کمک کنید تا ساعت بدنی خود را دوباره تنظیم کند. وقتی چگونگی آن را بدانید، اجرای آن سخت نخواهد بود.

 

روش تنظیم الگوی خواب نوزادان

 هدف اصلی کمک به فرزندتان است تا یاد بگیرد که این زمان تعامل است و توجه داشته باشید که او 80% از تغذیه خود را در ساعات روشنایی روز دریافت می‌کند. البته مطالب زیر نیز کمکتان می‌کند:

  • ساعت هشت صبح فرزندتان را از خواب بیدار کنید و او را متوجه کنید که بیدار شدن در ساعات روشنایی روز با شروع فعالیت های روزانه همراه است. او باید بداند که بیداری در این زمان مناسب است.
  •  مطمئن شوید که هنگام روز حداقل هر سه تا چهار ساعت او تغذیه شود. اگر هنوز خواب‌ است و از زمان آخرین شیردهی او سه ساعت و نیم گذشته است، بیدارش کنید تا فاصله شیردهی اش بیش از چهار ساعت نشود.
  • خواب بعدازظهر را در مکانی غیر از خواب شبانه تعیین کنید. حتی زیر نور خورشید هم ایده‌ی خوبی است. نور خورشید به نوزادان کمک می‌کند تا خواب شبانه خوبی داشته باشند. (اما مطمئن شوید که نور غیرمستقیم آفتاب باشد تا دچار آفتاب سوختگی نشود.)
  • بین ساعت پنج و شش بعد از ظهر، برنامه منظم حمام و ماساژ می‌تواند به او بفهماند که شب در حال آمدن است.
  • پس از حمام، دیگر او را تحریک نکنید، قنداقش کنید و در تاریکی به او شیر بدهید. برای آروغ زدن زمان زیادی نگهش ندارید و او را برای خواب بگذارید.

هدف اصلی این است که کوچولویتان درک کند که بیداری در شب هنگام کسالت آور و خسته کننده است و ارزش بیدار ماندن ندارد. احتمالاً فرزندتان در آغاز دوست دارد که شب ها نیز به تعداد تغذیه روزانه اش شیر بنوشد، اما هدف شما دو نوبت شیردهی شبانه است.

  • تعاملات شبانه را همراه با آرامش انجام دهید – اگر پوشک او کثیف نیست، آن را عوض نکنید (مثلاً اگر مدفوعی نیست).
  • برای شیردهی اتاق را تاریک نگه دارید، یا از نور ملایمی فقط برای تسهیل در عبور و مرور استفاده کنید.
  • شب‌ها هرگز برای شیردهی او را از خواب بیدار نکنید، مگر پزشک آن را تجویز کرده باشد.
  • پس از تغذیه شبانه با او حرف نزنید یا حتی بیش از پنج دقیقه او را برای آروغ زدن بیدار نگه ندارید، اگر پس از تغذیه، او را در فضای تاریک در بستر قرار دهید، اکثر نوزادان به بهترین وجه آرام می‌گیرند.

 

مطالعه بیشتر:

1- تغییر الگوی خواب شیرخواران

2- الگوی خواب شیرخواران از تولد تا سه ماهگی

3- اختلالات خواب و بی خوابی در کودکان نوپا

4- باورهای نادرست در مورد خواب نوزاد