The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

برقراری پیوند بین مادر و جنین در دوران بارداری

شاید پیش از باردار شدن از اینکه بچه درونتان چگونه می‌تواند شما را تسخیر کند، هیچ تصوری نداشتید. برای نه ماه شما و فرزندتان یکی هستید – با یکدیگر رشد می‌کنید و دگرگونی های شگفت‌انگیزی را پشت سر می‌گذارید. او همراه دائمی شماست، نه فقط در بدن بلکه در افکارشماست.

این پیوند از مدت‌ها پیش از تولد آغاز می‌شود. برای آماده ساختن فرزندتان برای ملاقات رودررو با شما، کارهای زیادی می‌توانید انجام دهید.  

در هفته بیست و ششم بارداری اعصاب شنوایی کاملاً کارا هستند و استخوان های کوچک گوش کاملاً رشد یافته‌اند (اندازه افراد بالغ). اگر تا به حال شروع نکرده‌اید، اکنون زمان آن رسیده است که خواندن داستان‌ و آواز برای فرزند درونتان را آغاز کنید.

 

پیوند بین مادر و جنین از چه زمانی آغاز می شود؟

پیوند بین شما و فرزندتان لحظه ای آغاز می‌شود که از بارداری خود مطلع می‌شوید. وقتی اولین نشانه های زندگی در درونتان را احساس می‌کنید، این پیوند ادامه می‌یابد و متوجه خواهید شد که درونتان چیزی شگفت‌انگیز در حال رخداد است. شاید این موضوع را درک کنید که این شخص، جدا از شماست و ویژگی خاص خود را دارد.

نوزاد همچون لوح تهی متولد نمی‌شود، او با چند غریزه و احساس و آگاهی پا به این جهان می‌گذارد. آنچه مادران قدیمی به آن معتقدند و علم نیز آنرا ثابت کرده این است که فرزند درون شکم مادر موجودی فعال، حساس، باهوش و جست و جوگر است و مسائل پیرامونی خود واکنش نشان می‌دهد.

شما و فرزندتان مرتبط هستید، زیرا جریان خون مشترک دارید و مواد مغذی و هورمون ها را از طریق جفت رد و بدل می‌کنید. در این دوران به علت دگرگونی‌های شیمیایی در جریان خونتان، احساسات متفاوتی دارید و به این معناست که هر آنچه شما احساس می‌کنید، فرزندتان نیز می‌تواند حس کند. اگر در آغاز شما نسبت به خودتان احساس خوبی نداشته باشید، نمی‌توانید برای فرزندتان احساس خوبی فراهم کنید. وقتی مادر احساس شادی می‌کند، بچه نیز حس شادابی خواهد داشت. 

 

فواید برقراری پیوند بین مادر و جنین در دوران بارداری

مادرانی‌که در دوران بارداری با فرزند دورنشان ارتباط برقرار می‌کنند و خودآگاهانه اوقاتی را در سکوت آرامش به فرزند درونشان اختصاص می‌دهند، پیوند جسمی و احساسی ویژه‌ای به وجود می‌آورند که برای یک عمر ادامه خواهد یافت.

اکنون می‌دانیم آنچه که پیش از تولد برای فرزند خود بنا می‌کنیم بر آینده بچه تاثیر زیادی دارد. بر اساس پژوهش‌ها، با تحریک جنین از سوی والدین، رشد هوشی او به روش‌های زیر گسترش می‌یابد:

  • رشد زبانی را فزونی می‌بخشد.
  • امتیازها در خواندن افزایش می‌یابد.
  • ضریب هوشی بیشتر می‌شود.
  • درجه پیشروی از فهم، توازن و آگاهی حرکتی به وجود خواهد آمد.
  • به نقاط عطف رشد زودتر می‌رسند و قد و اندازه‌ی دور سر آنان افزایش می‌یابد.

 

به فرزند دورن رحمتان عشق بورزید

این برنامه حس شنوایی و لامسه فرزند درونتان را تحریک می‌کند. این کاری است که شما و همسرتان می‌توانید بصورت فعالانه آنرا انجام دهید.

انتخاب زمان مهم است. حداقل سه بار در هفته فعالانه بر تحریک حس لامسه و شنوایی فرزندتان تمرکز کنید. در نیمه اول بارداری خود که حرکات فرزندتان را احساس نمی‌کنید، پس از غذا خوردن زمانی را صرف تحریک حواس او کنید. وقتی می‌توانید حرکات فرزندتان را احساس کنید، بیشتر متوجه چرخه های خواب و وضعیت های هوشیاری فرزندتان می‌شوید و بیشتر می‌توانید از وضعیت هوشیاری او بهره گیرید.

لمس کردن فرزند درونتان از طریق ماساژ شکم، هورمون های احساس خوب را در بدنتان رها می‌کند و فرزندتان در احساس عشق و مهربانی شناور خواهد شد. فرزند درونتان می‌داند که ارزشمند است، خواستارش هستید و به او عشق می‌ورزید. این شروع بنای اعتماد‌به‌نفس است. در ادامه توصیه‌هایی را برای به حداکثر رساندن زمان برقراری پیوند می‌خوانید:

  • پایدار باشید و زمانی را در روز بیابید که همه چیز آرام است مُخلی وجود ندارد. صداهای غیرضروری در اطراف وجود نداشته باشد و موسیقی مورد علاقه خود را گوش کنید. و بطور روزانه و به هر طریقی با فرزندتان تماس داشته باشید.
  • آرام و آسوده باشید. سعی کنید زمانی را بیابید تا از باقی دنیا دور شوید و حداقل برای پانزده دقیقه و دو بار در روز یا سی دقیقه در یک نوبت، فقط بر فرزندتان متمرکز شوید. ماهیچه‌های سفت خود را نرم کنید. آنچه از نظر جسمی، احساسی و روحی برایتان روی می‌دهد، برای فرزندتان نیز در حال رخداد است. باید محیط مناسبی به وجود آورید و برای شکوفایی فرزند درونتان بدون عجله دست بکار شوید.
  • آهنگی گوش کنید. که برای شما آرامش‌بخش باشد و شما را از تنش و استرس رهایی بخشد. گاه شاید فقط بخواهید در حالی که شکمتان را ماساژ می‌دهید، با فرزندتان حرف بزنید یا داستانی کودکانه بخوانید. همان طور که احساسات خود را بیان می‌کنید، در لحظه لذت ببرید. مطالعات نشان می‌دهد که نوزادان پس از تولد با شنیدن همان داستان‌ها و آوازهایی که در رحم به شنیدن آنها عادت داشتند، آرام می‌شوند.
  • برای دو نفر نفس بکشید. تنفس آرام و آهسته سریعاً به شما و فرزند درونتان آرامش می‌بخشد، خصوصاً اگر با تنش‌های طبیعی روزانه دست به گریبان بوده‌اید. از دنیای پرهیاهو دور شوید و بر بدن و فرزند درونتان تمرکز کنید.
  • تماس عاشقانه برقرار کنید. شاید در آغاز این کار غریب به نظر رسد، اما از همان اوایل شکم‌ خود را لمس کنید تا چنین کاری برای شما به عادت تبدیل شود. سراسر دوران بارداری به این کار ادامه دهید، خصوصاً پس از شش ماهگی. ماساژ دادن بچه درونتان را یاد بگیرید. تماس عاشقانه و خودآگاه شما، به فرزندتان کمک می‌کند تا مغز خود را برای هوشیار و آرام بودن برنامه ریزی کند. از همه مهم‌تر، فرزند درونتان می‌تواند از طریق احساسات شما عشق شما را احساس کند. وقتی حس می‌کنید که به شما عشق ورزیده می‌شود، ارزشمند می‌شوید، پس فرزندتان نیز آن را احساس خواهد کرد.

 

روش های برای برقراری پیوند بین مادر و جنین

کمی از روغن بچه یا روغن‌های در دسترس استفاده کنید تا از اصطحکاک روی پوست کاسته شود و دستتان بتواند به سهولت اطراف شکم حرکت کند. اگر از روغن‌های رایحه‌درمانی استفاده می‌کنید، به سراغ روغن‌های مناسب و سالم بروید.  

ماساژ آفلوراژ

تماس نوک انگشتی ملایم. زیاد فشار نیاورید. در تمام اوقات تماس دست با پوست را حفظ کنید. یک دست را زیر قفسه سینه و دست دیگر را زیر ناف قرار دهید. در جهتی دایره وار شکم را بمالید. این کار را سه مرتبه انجام دهید و سپس جهت را تغییر دهید. حرکات را آهسته انجام دهید. (پدران نیز می‌توانند به شما کمک کنند.)

ماساژ پتریسیژ

از دو دست استفاده کنید، بخش بالایی انگشتان را روی پوست شکم قرار دهید و در مکان‌های متفاوت محکم فشار بیاورید. از دو دست استفاده کنید، به آرامی بین شست و انگشتان در حرکتی مثل ورزدادن خمیر، پوست را به سمت داخل حرکت دهید.

ماساژ تاپوتمنت

دست را روی شکم باز کنید، کف دست به سمت پایین باشد. با حرکات سریع ضربه بزنید. این کار را در وضعیت های مختلف روی شکم انجام دهید، دست‌ها را جابه‌جا کنید.

ماساژ فدرینگ

فقط با نوک انگشتان بمالید، کمی فشار بیاورید. (پدران نیز می‌توانند این کار را انجام دهند.)

صرف نظر از اینکه در کدام ماه از بارداری هستید، حتی اگر چند هفته یا چند روز وقت دارید، باید هر چه سریع‌تر رابطه‌ای عمیق با فرزندتان برقرار کنید. اگر این کار را از همان آغاز انجام نداده‌اید، احساس گناه نکنید. فقط خوب بخورید، ورزش کنید، از خشونت و موقعیت‌های پرهیاهو پرهیز کنید و همواره مراقبت خود باشید.

روزنگار کوچکی را شروع کنید و در حد امکان یادداشت بردارید. مثل اینکه با فرزندتان حرف می‌زنید، آنها را یادداشت کنید. این کار نه فقط به شما کمک می‌کند که با فرزندتان پیوند برقرار کنید، بلکه یادگار زیبایی است که وقتی فرزندتان بزرگ شد می توانید به او هدیه دهید.   

درباره موضوعی با فرزندتان حرف بزنید و به او بگویید که تا چه حد به او عشق می‌ورزید و نگرانی هایتان درباره زایمان چیست. از فرزندتان سوال کنید یا چیزی از او درخواست کنید مثل چرخیدن به وضعیتی دیگر.

 اگر روز خوبی نداشتید یا خسته، کلافه یا از آنچه پیش روست، هراسانید، آن را با فرزندتان نیز در میان بگذارید. فرزندتان در میان بدن شما زندگی می‌کند، او آنچه احساس می‌کنید را حس می‌کند، اما احساسات منفی که می‌گذرد را درک نمی‌کند. همیشه به او اطمینان خاطر دهید، خصوصاً اگر شوکه شده‌اید یا از نظر جسمی یا احساسی روز سختی را گذرانده‌اید. آنان محتاج توضیح و اطمینان خاطری هستند که ناراحتی شما خطای آنان نیست.  

توصیه به پدران : باید پدران را تشویق کرد که روش‌های متفاوت ماساژ روی شکم مادر را امتحان کند. تماس او با فرزند درونتان تجربه‌ی بسیار متفاوتی خواهد بود، مادر نوازش می‌کند، و پدر ضربه می‌زند و فرزند درونتان انتظار تفاوت را دارد. تماس او باعث می‌شود که احساس کنید، ویژه‌اید و به شما عشق ورزیده می‌شود و این احساسات به فرزندتان منتقل خواهد شد. برای اینکه صدای خارجی به درون رحم برسد، اگر فرد با صدای طبیعی صحبت می‌کند باید نسبتاً نزدیک به شکم مادر باشد. اگر پدر یا برادران و خواهران می‌خواهند با فرزند درونتان حرف بزنند، احتمالاً باید گونه‌ی خود را به شکم مادر بچسباند تا صدا مستقیماً از میان بدن‌ شما به او برسد.      

 

مطالعه بیشتر:

1- نقاط عطف سه ماه اول زندگی نوزادان

2- نقطه عطف رشد نوزاد در شش هفتگی

3- برقراری پیوند بین پدر و نوزاد

4- برقراری پیوند با نوزاد

5- برقراری ارتباط با نوزاد پس از تولد