The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آیا خوردن گوشت گوسفندی و گوشت بز در بارداری مجاز است؟

یکی از نگرانی های اغلب بانوان باردار، شک و تردید در مورد هر آنچه است که تاکنون و پیش از بارداری آنها را با خیال راحت می خورده اند. کاملا منطقی به نظر می رسد زیرا اکنون آنها یک موجود کوچک را در وجود خود می پرورانند که به شدت نسبت به عوامل محیطی حساس است و در معرض هر آنچه که مادر می خورد و وارد خون او می شود قرار خواهد گرفت.

خوردن گوشت گوسفندی در بارداری

یکی از گوشت های مصرفی رایج در بین ایرانیان گوشت گوسفند است که به علت طعم لذیذ، طبع گرم و سایر خواصی که دارد در طبخ بسیاری از غذاها کاربرد خواهد داشت.

گوشت گوسفند که از جمله گوشت های قرمز محسوب می شود و با توجه به علف خوار بودن این جاندار، گوشت آن منبع بسیار مطمئنی از پروتئین است. نواحی ران آن چربی نسبتا کمتری به بخش قلوه گاه داشته و برای مادر باردار مناسب تر است. هرقدر سن گوسفند افزایش یابد لطافت گوشت کمتر شده و انواع نر آن نسبت به جنس ماده گوشت بهتری دارد.

این گوشت غنی از آهن، روی، کلسیم، سلنیوم، مس، پتاسیم و منیزیم است و یک منبع مغذی از ویتامین های گروه B محسوب می شود.

یکی از نکات اساسی در طبخ و خوردن گوشت گوسفند، اطمینان از پخت کامل آن است. گوشت های خام و نیم پخته به علت خطر آلودگی لیستریا و توکسوپلاسموز برای مادر باردار ممنوع هستند. این باکتری ها احتمال بروز نقایص هنگام تولد، مرده زایی، وزن کم هنگام تولد و ... را افزایش می دهند.

از کجا می‌توان مطمئن بود گوشت به خوبی پخته شده است؟

از یک دماسنج گوشت استفاده کنید، چون همیشه نمی‌توانید مطمئن باشید که گوشت خوب پخته شده است یا خیر. گوشت گاو، گوساله و گوسفند را با دمای ۶۲ درجه سانتی‌گراد بپزید. مرغ و تمام گوشت های چرخ کرده را تا ۷۳ درجه بپزید.

اگر دماسنج ندارید، حتما گوشت را تا وقتی وسط آن صورتی نیست بپزید. اگر خارج از منزل غذا میل می کنید از خوردن گوشت های صورتی رنگ که به نظر نیم پز می رسند اجتناب کنید.

 

خوردن گوشت بز در بارداری

گوشت بز از جمله گوشت های قرمز محسوب می شود. علاوه بر طعم خاص آن، فواید سلامت زیادی هم دارد.   

مقدار چربی اشباع شده گوشت بز کمتر از کل مقدار چربی های اشباع نشده آن است که سطح کلسترول خون را بهبود می‌بخشد و التهاب را کاهش می‌دهد و ریتم قلب را تثبیت می‌کند.

گوشت بز خطر تصلب شرایین و بیماری قلبی کرونری را کاهش می‌دهد.

بزها نشخوارگر هستند و گوشت آن‌ها منبع خوبی از اسید لینولئیک کونژوگه (CLA) است (یک اسید چرب که می‌تواند به جلوگیری از سرطان و دیگر بیماری های التهابی کمک کند.)

گوشت بز حاوی ویتامین B است که به چربی سوزی کمک می‌کند. با توجه به این‌که گوشت بز حاوی مقدار زیادی پروتئین بی چربی و مقدار کمی‌ از چربی های اشباع شده است، به کنترل وزن و کاهش خطر چاقی کمک می‌کند.

گوشت بز حاوی سلنیم و کولین است که از سرطان جلوگیری می‌کند.

گوشت بز برای مادر باردار نیز مفید است و با افزایش میزان هموگلوبین در مادر و تقویت خون رسانی به جنین به خاطر مقدار زیاد آهن (۳ میلی‌گرم در هر ۱۰۰ گرم گوشت بز) از کم خونی مادر و جنین جلوگیری می‌کند.

اضافه کردن گوشت بز به رژیم بارداری به کاهش خطر نقص عضو جنین، نظیر نقص لوله عصبی و غیره کمک می‌کند.

گوشت بز به ترمیم ذخیره آهن خانم ها حین دوره قاعدگی کمک می‌کند و درد عادت ماهانه را کاهش می‌دهد. گوشت بز به خاطر مقدار زیاد ویتامین B12 کمک می‌کند تا پوست سالمی داشته باشید. بعلاوه از آن‌جا که سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ است، گوش بز درمان موثری برای اوتیسم محسوب می‌شود.

مقدار زیاد ویتامین B12 در گوشت بز به مبارزه با استرس و افسردگی کمک می‌کند. این گوشت سرشار از پتاسیم است و سدیم کمی دارد و از این رو به کنترل فشارخون کمک می‌کند و احتمال بیماری های کلیوی و سکته را کاهش می‌دهد.

گوشت بز از آن‌جا که نیاسین دارد متابولیسم انرژی را تقویت می‌کند. پروتئین موجود در گوشت بز به عنوان عامل از بین برنده گرسنگی عمل می‌کند و شکم را برای مدت طولانی تری سیر نگه می‌دارد و کنترل وزن را مدیریت می‌کند.

گوشت بز کلسیم زیادی دارد و به تقویت استخوان ها و دندان ها کمک می‌کند. این گوشت همچنین تولید سلول های جدید را تقویت می‌کند و از این رو روند پیری را کند می‌کند. گوشت بز به حفظ عملکرد سالم تیروئید نیز کمک می‌کند.

 

مطالعه بیشتر:

1- آیا خوردن گوشت قرمز در بارداری ممنوع است؟

2- خوردن گوشت گوساله و گوشت بره در بارداری چه فواید و خطراتی دارد؟

3- آیا خوردن کباب در بارداری مجاز است؟

4- همه چیز را در مورد مصرف انواع گوشت در بارداری بدانید

5- آیا خوردن جگر در بارداری بی ضرر است؟