The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آیا استفاده از گوشت های دارای آنتی بیوتیک و هورمون خطرناک است؟

داستان‌های ترسناک در مورد محصولات گوشتی پر از آنتی بیوتیک‌ها در همه جا، از اخبار گرفته تا مجلات بهداشتی گفته می شود. اما آیا حقیقتی در پشت این داستان‌ها و تصاویرِ گاوها و خوک‌ها در حال تزریق و خوردن قرص وجود دارد؟ اگر اینچنین است، این برای افرادی که گوشت مصرف می‌کنند چه معنی دارد؟ ما تحقیقاتی را در رابطه با تاثیر مصرف محصولات حیوانی دارای هورمون و آنتی بیوتیک انجام داده‌ایم که در ادامه خواهید دید.

علت وجود آنتی بیوتیک و هورمون ها در گوشت چیست؟ 

در حالیکه گوشت هایی مانند، گوشت گاو، گوشت خوک، مرغ و بوقلمون ممکن است به عنوان یک محصول طبیعی شناخته شوند، بسیاری از مزارع دام های خود را با هورمون ها و آنتی بیوتیک ها پرورش می‌دهند. هورمون ها اغلب برای کمک به رشد سریعتر دام ها و داشتن گوشت نرمتر استفاده می‌شوند.

هرچند که این عمل به دلایل مختلف بحث برانگیز است، اما شش نوع مختلف از هورمون های استروئیدی برای مصرف در اکثر حیوانات گوشتی توسط FDA (سازمان غذا و داروی آمریکا) تائید شده‌اند. مرغ‌داران از دادن هورمون به ماکیان (مرغ و...) منع شده‌اند.

آنتی بیوتیک ها نیز اغلب به حیواناتی که به عنوان غذا مصرف می‌شوند، داده می‌شود. دلایل دادن آنتی بیوتیک به حیوانات متفاوت است، اما معمولاً در شرایط زیر تجویز می‌شوند:

  • برای کمک به حفاظت از حیوانات از شرایط غیر بهداشتی که در حال افزایش هستند.
  • برای کمک به اضافه وزن
  • برای درمان عفونت

در حالیکه FDA می ‌گوید که هورمون های تجویز شده برای حیوانات گوشتی برای انسان خطرناک نیستند، بسیاری از مردم نگران هستند که خوردن گوشت هایی که حاوی هورمون هستند، می‌تواند به رشد سرطان یا بلوغ زودرس در دختران منجر شود. بعضی از پزشکان و دانشمندان بر این باورند که احتمال خطر بسیار زیاد است.

در مورد حیوانات گوشتی که به آنها آنتی بیوتیک داده می‌شود شواهد در حال افزایش وجود دارند که نشان می‌دهند استفاده از آنتی بیوتیک ها در دام های گوشتی برای انسان خطرناک هستند. اگر برای حیوانی یک نوع آنتی بیوتیک خاص در طی چند دوره تجویز شود، بدن حیوان به آن دارو مقاوم می‌شود. این می‌تواند برای کسانی که گوشت مصرف می‌کنند مشکلاتی ایجاد کند، زیرا بدن آنها نیز می‌تواند نسبت به آن آنتی بیوتیک مقاومت پیدا کند. این بدان معنی است که اگر شما بیمار شوید و به یک آنتی بیوتیک نیاز پیدا کنید، بدنتان ممکن است به آنتی بیوتیک پاسخ ندهد.

 

گوشت های بدون آنتی بیوتیک و هورمون

اگر نگران داروهای موجود در گوشت هستید، گوشت های ارگانیک که از حیواناتی که در پرورش آنها از آنتی بیوتیک و هورمون استفاده نشده است مصرف کنید.

همیشه در مورد گوشتی که خریداری می‌کنید سوال کنید و از فروشنده بخواهید که گوشت بدون هورمون و آنتی بیوتیک در اختیارتان قرار دهد. و برای سلامت خود و خانواده‌تان مصرف این نوع گوشت ها را در اولویت قرار دهید. برای مثال در هنگام خرید گوشت گوساله از نوعی که در مزارع و با علف پرورش یافته‌اند انتخاب کنید.

به عنوان جایگزین، به دنبال منابع دیگری از پروتئین باشید. در حال حاضر توصیه می‌شود که در هفته چهار وعده غذای دریایی مصرف کنید. بنابراین سعی کنید بعضی از غذاهای گوشتی را با ماهی جایگزین کنید. این یک منبع سالم پروتئین و امگا ۳ است که اثرات زیست محیطی کمتری نسبت به گوشت دارد. اگر مطمئن نیستید که ماهی که از سوپر مارکت خریداری می‌کنید فاقد هورمون یا آنتی بیوتیک است، به بازارهای محلی و ماهی فروش‌ها مراجعه کنید. آنها قادر به پاسخگویی به نگرانی‌های شما هستند و به شما در یافتن محصول مناسب برای خانواده‌تان کمک خواهند کرد.

بعضی از مزارع پرورش ماهی که در مقابل سلامتی مصرف کنندگان احساس مسئولیت می کنند، ماهی‌های خود را بدون استفاده از هورمون رشد و یا آنتی بیوتیک پرورش می‌دهند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که ماهی‌های آنان عاری از هرگونه مواد ناسالم و بیماری هستند. وقتی یک ماهی بیمار می‌شود، در بعضی از مزارع آن را از استخر بیرون می‌آورند. اما بهترین حالت این است که ماهی را در شرایط عالی پرورش داد که نیازی به آنتی بیوتیک نباشد.

با خرید گوشتی که برچسب ارگانیک دارد یا ماهی که بدون استفاده از هورمون رشد یا آنتی بیوتیک، پرورش یافته، می‌توانید مطمئن شوید که از خطراتی که به وسیله مصرف محصولات پرورش یافته ناسالم سلامتی شما را تهدید می کنند جلوگیری می‌کنید. گوشت های ارگانیک معمولاً نسبت به گوشت های معمولی گرانتر هستند، اما آرامش خیال و سلامتی ارزش این اضافه بها را دارد.

 

آیا امکان از بین بردن هورمون های موجود گوشت وجود دارد؟

احتمالا شنیده اید و یا در سایت های متفاوت خوانده اید که اگر مرغ و یا گوشت را به فلان روش بپزید، هورمون ها و آنتی بیوتیک های موجود در آن از بین رفته و به بدن شما منتقل نخواهند شد. اما آیا چنین ادعایی حقیقت دارد؟ آیا پختن کامل گوشت های دارای هورمون و واکسن مثل مرغ و... می‌تواند از انتقال آنها به بدن جلوگیری کند؟

بر خلاف تصورعده زیادی ، واکسن‌ها و هورمون ها از طریق گوشت انتقال پیدا نمی‌کنند. واکسن‌ها نسخه‌های غیر فعال یا مرده یک ویروس هستند که برای تحریک سیستم ایمنی بدن جهت ایجاد آنتی بادی برای آن ویروس خاص، جهت پیشگیری از آن بیماری در آینده، به بدن انسان یا حیوان تزریق می شوند. این فرایند طی چند روز اتفاق می‌افتد، پس از مدت زیادی که از تزریق واکسن می گذرد، به وسیله آنتی بادی‌ها تخریب می‌شود.

هورمون ها پروتئین هستند، آنها مشخصاً شبیه پروتئین طبیعی هستند که بدن مرغ تولید می‌کند. با دادن هورمون های اضافه به مرغ، باعث می‌شوند که آنها بزرگتر شوند. اما هیچگونه خطری بابت مصرف آنها وجود ندارد، زیرا هورمون هایی که آنها به مرغ می‌دهند با هورمون های طبیعی تولید شده توسط بدن خود مرغ‌ها در هنگام رشد طبیعی تفاوتی ندارد.

صرفنظر از این، هورمون هایی که پروتئین هستند، در دمایی که معمولاً گوشت ها پخته می‌شوند، ماهیتشان تغییر می‌کند و دیگر آسیب رسان نوخواهند بود.

ولی هورمون های مصنوعی و آنتی بیوتیک ها کماکان در سیستم شما باقی می‌مانند و این یکی از دلایلی است که امروزه باعث ایجاد عدم تعادل درهورمون های بدن شده است.

بسیاری از افراد دچار عدم توازن هورمونی هستند و نمی‌دانند که همین منجر به بروز نشانه‌های بیماری در آنها می‌شود. عدم تعادل هورمون بیشتر در بانوان قابل توجه است، اما بر آقایان نیز تاثیر گذار است.

انواع مشکلات سیستم تولید مثل بانوان از جمله PCOS، فیبروم، ناباروری، تغییرات خلقی، مو و پوست بی حالت و کدر، سقط جنین، به دلیل هورمون های مصنوعی فراوانی است که مصرف می‌شود و همچنین سرطان پستان را به ورود موادی نظیر این هورمون ها به بدن نسبت می دهند.

آقایان نیز می‌توانند دچار مشکلات بسیاری شوند، کم شدن میل جنسی، بی تفاوتی نسبت به پیشرفت در زندگی، ریزش مو، عقیم شدن، کاهش عضلات، بزرگ شدن سینه و غیره...

بسیاری از مواد شیمیایی مورد استفاده برای رشد، که در صنایع غذایی و دام مصرف می‌شوند، از نوع استروژنیک هستند، هورمون های مصنوعی گاهی اوقات زنواستروژن نامیده می‌شوند. این هورمون های مصنوعی می‌توانند جایگزین هورمون های طبیعی بدن شوند و منجر به انواع عوارض ناخوشایند گردند.

برخی از مردم برای خنثی کردن اثر این هورمون ها، از درمان‌های هورمونی جایگزین استفاده می‌کنند، اما این باعث ورود هورمون های مصنوعی بیشتر به بدن و ایجاد مشکلات بدتر به جای اصلاح و بهبود وضعیت خواهد شد. بهترین روش درمان اختلالات هورمونی، درمان با جایگزینی هورمون های طبیعی است.

 

مطالعه بیشتر:

1- آیا باید در مورد آنتی بیوتیک موجود در گوشت نگران باشم؟

2- باقیمانده آنتی بیوتیک در گوشت مرغ در بارداری چه خطراتی دارد؟

3- آیا خوردن گوشت قرمز در بارداری ممنوع است؟

4- آیا مصرف ژامبون و فرآورده های گوشتی در بارداری ایمن است؟

5- آیا خوردن گوشت گوسفندی و گوشت بز در بارداری مجاز است؟

6- خوردن گوشت گوساله و گوشت بره در بارداری چه فواید و خطراتی دارد؟