The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

روش های طبیعی افزایش تعداد اسپرم در مردان

اسپرم ها سلول های جنسی هستند که نیمی از محتوای ژنتیکی جنین های احتمال را دارا می باشند. این سلول ها در طی فرآیندی به نام اسپرماتوژنز در درون دستگاه تولید مثلی آقایان تولید می شوند. این فرایند یعنی از زمانی که یک سلول زایای اولیه به سلول اسپرم بالغ تبدیل شود، حدود 2.5 ماه طول می کشد!! شاید حیرت انگیز به نظر برسد اما حقیقتا بدن ما برای تولید هر اسپرم بالغ 2 ماه و نیم زمان صرف می کند.

اسپرم چه مدت زنده می ماند؟

اسپرم ها سلول های نسبتا حساسی هستند یعنی نسبت به شرایط محیطی بسیار آسیب پذیر بوده و طول عمر آنها به چندین عامل بستگی دارد، اما مهمترین آنها جایی است که اسپرم در آن قرار می گیرد.

اسپرم ها در یک سطح خشک مانند لباس یا ملافه، زمانی که مایع منی خشک می شود، می میرند. اما در آب، مانند یک حمام گرم و یا سونای گرم، احتمالا به مدت طولانی تری زندگی می کنند. زیرا  برای رشد به مکان های گرم و مرطوب نیاز دارند. اما احتمال این که اسپرمی که در یک وان آب قرار دارد وارد بدن خانمی شود و باعث بارداری او شود، بسیار کم است.

هنگامی که اسپرم به بدن یک خانم وارد می شود و شرایط مطلوبی داشته باشد، می تواند پنج تا شش روز زنده بماند. به همین دلیل اگر چند روز قبل از تخمک گذاری خود با همسرتان نزدیکی داشته باشید، احتمال بارداری وجود دارد.

بعد از مقاربت اسپرم ها وارد واژن می شوند. به علت ترشحات حاصل از باکتری به نام لاکتوباسیل دودرلاین که به طور طبیعی در واژن بانوان وجود دارد، PH طبیعی این محیط اسیدی است، درنتیجه بیشتر اسپرم ها نمی توانند زنده بمانند. براساس منابع علمی اسپرم هایی که حاوی کروموزوم Y هستند، یعنی ژن مربوط به جنسیت پسر، نسبت به شرایط نامطلوب محیطی از جمله اسیدیته واژن حساس تر بوده و زودتر از بین می روند.

 

چگونه تعداد اسپرم را افزایش دهیم؟

بسیاری از مواردی که باعث ارتقاء سلامتی شما می شود بر تعداد و سلامت اسپرم ها هم موثر است.

1- داشتن وزن طبیعی

اگر دچار اضافه وزن هستید، از دست دادن وزن، یکی از مواردی است که می تواند باعث افزایش تعداد اسپرم شود.

مطالعات نشان داده اند که کاهش وزن می تواند به میزان قابل توجهی حجم مایع منی، غلظت آن ، تحرک اسپرم و همچنین سلامت کلی اسپرم را افزایش دهد. تغییرات غیر طبیعی تعداد اسپرم در مردان دارای شاخص توده بدنی بالا بیشتر است. بنابراین اگر خیلی چاق هستید، ممکن است حتی از دست دادن مقدار کمی وزن، به سلامت اسپرم کمک کند.

برای کاهش وزن با متخصص تغذیه مشورت کنید. و رژیم غذایی صحیح داشته باشید. ورزش در کنار تغذیه می تواند به تسریع روند کاهش وزن کمک کند.

2- ورزش کردن

حتی اگر وزن طبیعی هم دارید، ورزش و فعالیت و داشتن یک الگوی سالم برای زندگی به کیفیت اسپرم هایتان کمک می کند. یک مطالعه نشان داده است که ورزش وزنه برداری و ورزش در فضای باز می تواند سلامت اسپرم را بیشتر از سایر انواع ورزش ها بهبود بخشد. ورزش همچنین می تواند به حفظ یا کاهش وزن کمک کند، که مزایای بیشتری برای سلامت اسپرم شما دارد.

3- کمبودهای ویتامین ها در بدنتان را رفع کنید.

برخی از انواع ویتامین ها، از جمله ویتامین D، C، E ، برای سلامتی اسپرم مهم هستند. یک مطالعه نشان داد که مصرف 1000 میلی گرم ویتامین C در هر روز می تواند غلظت اسپرم مردان و تحرک آن را افزایش دهد.

مطالعات دیگر نشان می دهد که میزان موفقیت بارداری در میان زوج هایی که مردان دارای ویتامین D کم هستند، کاهش می یابد. برای شناخت رابطه بین این ویتامین و باروری، نیاز به تحقیق بیشتری وجود دارد، اما به نظر می رسد همبستگی وجود دارد.

در مورد میزان ویتامین های لازم در بدنتان با پزشک خود صحبت کنید. آنها می توانند با استفاده از یک آزمایش خون ساده میزان ویتامین ها در بدنتان را بسنجند.

4- اجتناب از مصرف مواد مخدر و الکل

تعداد اسپرم کم و اسپرم ناسالم با مصرف مواد مخدر و الکل مرتبط است. نوشیدن زیاد الکل که به عنوان نوشیدن دو یا چند نوشیدنی الکلی در روز تعریف می شود، مصرف دخانیات از هر نوع، مصرف زیاد مواد مخدر، از جمله کوکائین و استروئیدهای آنابولیک در کیفیت و تعداد اسپرم آقایان موثر است. اگر الکل یا مواد مخدر استفاده می کنید، بهتر است قبل از بارداری همسرتان با پزشک مشورت کنید.

5- از موادی که در محیط باعث آسیب به اسپرم می شوند، آگاه باشید.

در صورتی که در معرض تماس با موادی مانند مواد زیر قرار گرفتید، در اسرع وقت لباس خود را عوض کنید و دوش بگیرید.

 • فلزات
 • حلال ها
 • آفت کش ها
 • رنگ ها
 • رقیق کننده ها
 • چسب یا رنگ های غیر آبدار
 • مواد سمی

این سموم ممکن است بر تعداد اسپرم تاثیر بگذارد. اگر به هر دلیلی در معرض هر کدام از این موارد هستید، قبل از اقدام برای بارداری از این آلاینده ها دوری کنید. مشاغلی که در آنها مجبورید در معرض گرمای شدید و یا اشعه باشید هم می توانند باعث کاهش تعداد اسپرم هایتان شود.

6- دوچرخه سواری را کاهش دهید

دوچرخه سواری زیاد می تواند باعث کاهش تعداد اسپرم شود. دوچرخه سواری بیش از پنج ساعت در هفته می تواند غلظت اسپرم ها را کاهش دهد.

7- اجتناب از پوشیدن شلوارهای تنگ

حفظ دمای مناسب و جریان هوا در محیط بیضه ها می تواند به تولید اسپرم سالم کمک کند. شلوارهای نخی انتخاب بهتری هستند.

در کل برای ارتقای تعداد و کیفیت مناسب اسپرم این موارد را مدنظر قرار دهید.

 • سیگار نکشید و یا از مواد مخدر استفاده نکنید، به خصوص استروئیدهای آنابولیک.
 • از تماس با سمومی مانند آفت کش ها و فلزات سنگین اجتناب کنید.
 • الکل ننوشید.
 • رژیم غذایی سالم داشته باشید و وزنتان را در حد طبیعی حفظ کنید.
 • لباس های تنگ نپوشید و در شرایطی که باعث افزایش گرمای بیضه می شود مثل سونا و جکوزی کمتر قرار بگیرید، زیرا گرما باعث کاهش اسپرم می شود.
 • درصورت کمبود ویتامین، ویتامین های لازم را دریافت کنید.

 

مطالعه بیشتر:

1- چه تعداد اسپرم برای بارداری نیاز است؟

2- کیفیت اسپرم در فصل های مختلف سال

3- افزایش کیفیت اسپرم مردان با ورزش کردن

4- دوپینگ اسپرم و تخمک؛ با بهترین مکمل های تقویت کننده قدرت باروری آشنا شوید!

5- 9 روش حفظ کیفیت اسپرم مردان