The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

فواید استفاده از رب گوجه فرنگی در بارداری

رب گوجه فرنگی فرم غلیظ شده گوجه فرنگی است، که پوست و دانه‌های آن جدا و صاف شده است. ساعت‌های متمادی پخت و کاهش رطوبت اضافی باعث می‌شود که گوجه فرنگی به صورت یک خمیر غلیظ شود. و به صورت‌های مختلف، چه در قوطی یا بسته های شیشه ایی به فروش می‌رسد و دارای طعم و عطر گوجه فرنگی است. رب گوجه فرنگی منبع چندین ماده مغذی و موادی است که در گوجه فرنگی خام قابل دسترسی نیست و همین، رب گوجه فرنگی را به یک ماده سالم و مفید تبدیل می‌کند.

فواید رب گوجه فرنگی در بارداری

شما چه اهل آشپزی کردن باشید یا نه، رب گوجه فرنگی ماده پر مصرفی است که شما دوست دارید در کابینت آشپزخانه تان داشته باشید. ارزش غذایی آن شبیه گوجه فرنگی تازه است، زیرا این ماده گوجه فرنگی است که غلیظ شده است. تنها یک قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی منبع خوبی از آنتی اکسیدان است و دارای ۳ تا ۶ درصد از نیاز روزانه شما به آهن، پتاسیم و ویتامین B است.

رب گوجه فرنگی از جوشاندن گوجه فرنگی تازه تا زمانی که گوجه فرنگی‌ها کاملا له شوند تهیه می‌شود. سپس آن را از صافی رد می‌کنند تا پوست و تخم‌های آن جدا شوند و مایه صاف شده چند ساعت پخته می شود. وقتی که رطوبت و آب آن کاملا تبخیر شد یک ماده غلیظ به دست می‌آید. معمولاً نمک و روغن زیتون هم به آن اضافه می‌شود، اما بعضی محصولات تجاری دارای مقادیری ادویه و شیرین کننده هم هستند، مثل شربت ذرت فروکتوز.

یک قوطی ۱۷۰گرمی رب گوجه فرنگی برای پخت یک قابلمه خوراک فلفل و لوبیا یا خورش برای شش نفر، کافی است. به طوری که برای هر نفر حدود ۳۰ گرم است. ارزش غذایی آن بر حسب یک قاشق غذاخوری محاسبه می شود، که حدود نصف نیاز روزانه است.

1- لیکوپن

گوجه فرنگی بهترین منبع طبیعی لیکوپن است، یک آنتی اکسیدان قوی که به خانواده ویتامین B تعلق دارد. طبق بررسی های انجام شده در نوامبر ۲۰۱۱ در "پایگاه اطلاعات کلاسیک بررسی‌های سیستماتیک"، این ماده به دلیل خاصیت آن در پیشگیری از سرطان پروستات همیشه در اخبار است. اما تحقیقات نتایج متفاوتی به دست آورده است. یک مطالعه منتشر شده در نسخه منتشر شده در سال ۲۰۱۲ ژورنال "نورولوژی" گزارش داد مردانی که لیکوپن بیشتری مصرف کرده‌اند کمتر در معرض سکته هستند.

دستورالعمل خاصی برای مصرف روزانه لیکوپن در نظر گرفته نشده است، اما خوردن روزانه حدود ۴ تا ۸ میلی گرم احتمالاً برای بهره مندی از مزایای آن کافی است. شما می‌توانید 6/4 میلی گرم لیکوپن را با مصرف یک قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی دریافت کنید.

2- ویتامین C

ویتامین C به عنوان یک آنتی اکسیدان شناخته می‌شود، اما همچنین، باعث تولید واسطه‌های عصبی و کلاژن نیزمی‌شود. که از پوست و رباط‌های بدن محافظت می‌کند. توانایی آنتی اکسیدانی آن از آسیب رادیکال‌های آزاد به بدن شما جلوگیری می‌کند. ویتامین C در پوست شما باعث کاهش آسیب از قرار گرفتن در معرض آفتاب می‌شود. آقایان باید ۹۰ میلی گرم ویتامین C در رژیم غذایی روزانه‌شان داشته باشند، در حالی که بانوان به ۷۵ میلی گرم از این ویتامین نیاز دارند. دریافت روزانه ویتامین C برای مادران باردار تا ۸۰ میلی گرم افزایش می‌یابد. افرادی که سیگار می‌کشند هر روز ۳۵ میلی گرم بیشتر نیاز دارند. یک قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی حاوی 5/3گرم ویتامین C است.

3- مواد مغذی

ویتامین A، یک قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی حاوی ۱۳ کالری و فاقد چربی است، یعنی مصرف این ماده باعث اضافه وزن نمی‌شود. همچنین دارای ۲۴۴ واحد ویتامین A است، که برای سلامتی چشم‌ها، تولید مثل و سلامتی جنین مفید است. اگرچه ویتامین C آن از گوجه فرنگی تازه کمتر است، ولی 5/3میلی گرم آنتی اکسیدان دارد که سیستم ایمنی و ترمیم پوست را بهبود می‌بخشد. این ماده همچنین یک منبع ویتامین K و چندین نوع ویتامین B است. هر قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی ۵ میلی گرم آهن که برای عملکرد گلبول‌های قرمز خون ضروری است را دارا می‌باشد. رب گوجه فرنگی ۱۶۲ میلی گرم پتاسیم، به ازای هر قاشق غذاخوری دارد که به تنظیم مایعات و مواد معدنی بدن کمک می‌کند.

4- آنتی اکسیدان

فرایند تولید رب گوجه فرنگی، قابلیت جذب برخی از آنتی اکسیدان‌های گوجه فرنگی را افزایش می‌دهد. آنتی اکسیدان‌ها ترکیباتی هستند که باعث حذف رادیکال‌های آزاد بدن شده و از رشد سلول های سرطانی جلوگیری می کند. یک مطالعه منتشر شده در "مجله کشاورزی و مواد غذایی" در سال ۲۰۰۲ نشان داد که فرایند حرارت دادن به گوجه فرنگی، در مجموع فعالیت آنتی اکسیدانی گوجه فرنگی را افزایش می‌دهد، خصوصاً لیکوپن. دریافت بالای محصولات گوجه فرنگی حاوی لیکوپن با کاهش خطر سرطان پروستات ارتباط دارد.

5- محافظت در برابر آفتاب سوختگی

مصرف رب گوجه می تواند پوست شما را در برابر قرمزی که در اثر قرار گرفتن در معرض نور ماوراء بنفش خورشید رخ می‌دهد محافظت کند. "مجله تغذیه" در ماه می ۲۰۰۱ یک مطالعه منتشر کرد که مصرف 40 گرم رب گوجه فرنگی با ۱۰ گرم روغن زیتون به مدت ۱۰ هفته باعث کاهش آفتاب سوختگی و قرمزی پوست تا ۴۰ درصد می‌شود. محققان، وجود لیکوپن در رب گوجه فرنگی را به عنوان علت این نتیجه مثبت می‌دانند. در یک مطالعه در ژانویه ۲۰۱۱ در "مجله پوستی بریتانیا"، نشان داد که مصرف ۵۵ گرم رب گوجه فرنگی طی یک دوره ۱۲ هفته‌ای، از پوست در برابر آسیب‌های ناشی از نور خورشید حفاظت می‌کند.

تولید کنندگان، از رب گوجه فرنگی به عنوان پایه برای آب گوجه فرنگی و سس گوجه استفاده می‌کنند. شما می‌توانید رب گوجه فرنگی را به سس مارینارا (سس گوجه فرنگی با سیر) برای خوش طعم کردن و غلیظ شدن غذاهای گوشتی و پاستا اضافه کنید.

 

توصیه هایی برای مصرف رب گوجه در بارداری

رب گوجه فرنگی را می توانید با آب گوشت، آب و گوشت گوجه فرنگی کنسرو شده و یا مایعات و سس غذاهایی که درست می‌کنید رقیق کنید. در صورت لزوم، این یک سس گوجه فرنگی پایه است. اما طعم آن ساده است و فاقد موادی مثل سیر، پیاز، فلفل دلمه‌ای و آویشن است. رب گوجه فرنگی یک ماده خوب برای طعم دادن به خورش‌ها، خوراک‌ها و سوپ ها است. با ترکیب کردن رب گوجه فرنگی، آب سبزیجات پخته، پیاز، ذرت، لوبیا سفید و سبز و ادویه های مختلف، یک سوپ خوشمزه تهیه کنید. و همچنین با مخلوطی از سیر، هویچ خرد شده، گوجه فرنگی خرد شده، آب مرغ و رب گوجه فرنگی یک سس لذیذ و خوشرنگ برای مرغ درست کنید.

 

مطالعه بیشتر:

1- گوجه فرنگی خواص و فوایدی دارد؟

2- آیا خوردن گوجه در بارداری بی خطر است؟

3- تاثیر گوجه فرنگی در افزایش قدرت باروری مردان

4- آیا خوردن املت و نیمرو در بارداری بی خطر است؟

5- فواید و مضرات مصرف گوجه فرنگی در بارداری

6- آیا می توانم در بارداری سس گوجه (سس کچاپ) بخورم؟