The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

فواید خوردن جگر، دل و قلوه در بارداری

خوردن دل و قلوه دارای خواص بسیاری بوده و همچنین ارزش غذایی بالایی نیز دارند، ولی در عین حال مصرف آنها ممکن است خطراتی را نیز به دنبال داشته باشد. اما در کشور ما این بخش ها از جمله غذاهای محبوب و پرطرفدار است، به همین دلیل ممکن است که شما در دوران باردارتان بارها و بارها آن را هوس کنید، اما آیا این غذا برای شما فوایدی دارد؟

امعا و احشاء به چه قسمت هایی از بدن حیوانات گفته می شود؟

 امعا و احشاء حیوانات دارای مقادیر فراوانی از ویتامین ها و مواد مغذی می باشند. اما چنانچه به درستی تمیز نشوند، ممکن است باعث ایجاد باکتری های مضر در روده ها و بروز بیماری شوند. همچنین مصرف مغز حیوانات ممکن است باعث انتقال بیماری های خاصی مانند جنون گاوی نیز شود.

امعا و احشاء بدن حیوانات انواع مختلفی دارد، که بهترین آنها به شرح زیر میباشد:

 • جگر
 • قلب یا دل
 • کلیه ها یا قلوه
 • خوش گوشت
 • مغز
 • زبان
 • سیرابی

ویتامین ها و فواید ادل و جگر

دل، جگر و قلوه اغلب به عنوان غذایی فوق العاده شناخته می شود، زیرا دارای منابع غنی ویتامین ها و مواد مغذی می باشد. این مواد غذایی عبارتند از :

 • ویتامین B
 • آهن
 • فسفر
 • مس
 • منیزیم
 • ویتامین A
 • ویتامین D
 • ویتامین E
 • ویتامین K

در طبیعت وحش هم حیوانات درنده کاملاً از ارزش بالای اندام های گوشتی طعمه‌های خود اطلاع دارند و به عنوان مثال اول از همه جگر طعمه را می خورند، زیرا جگر دارای مقادیر بسیار زیادی از مواد غذایی مفید می باشد.

فواید خوردن جگر در بارداری

جگر به عنوان غنی ترین امعا و احشاء بدن از لحاظ مواد مغذی شناخته شده و همچنین منبع غنی ویتامین A می باشد. ویتامین A برای سلامت چشم ها سودمند بوده و احتمال ابتلا به بیماری‌های التهابی را کاهش می دهد. همچنین برای درمان بیماری‌های آلزایمر و آرتروز  نیز مفید می باشد .

جگر دارای مقادیر فراوان اسید فولیک، آهن، کروم، مس و روی بوده و برای سلامت قلب بسیار مفید می باشد. جگر همچنین باعث افزایش میزان هموگلوبین خون نیز می شود. با تمام این ها شما دردوران بارداری مجاز به مصرف جگر نیستید، زیرا مقادیر بسیار بالای ویتامین A موجود در آن سبب بروز ناهنجاری های تکاملی در جنین خواهد شد. پس از بین تمامی موارد خوردن این یک قلم را باید کنار بگذارید.

فواید خوردن قلوه در بارداری

قلوه ها سرشار از مواد مغذی و پروتئین ها بوده و همچنین دارای مقادیر زیادی از اسیدهای چرب امگا ۳ می باشند. قلوه ها دارای خواص ضد التهابی بوده و برای قلب نیز مفید می باشند.

فواید خوردن مغز در بارداری

مغز دارای اسیدهای چرب امگا ۳ و مواد مغذی بوده و سرشار از  "فسفات دیکولین" و "فسفات دیلسرین" می باشد. هر دوی این مواد برای سیستم عصبی مفید می‌باشند. آنتی اکسیدان‌های حاصل از مصرف مغز حیوانات  باعث محافظت از سیستم مغزی و نخاعی انسان در برابر آسیبها می شود.

فواید خوردن قلب یا دل در بارداری

دل دارای مقادیر زیادی فولات، آهن، روی و سلنیوم بوده و همچنین منبع غنی ویتامین B2,B6,B12 می باشد. هر سه این ویتامین ها در گروه ویتامین های B کمپلکس قرار می گیرد. ویتامین های گروه B که در اندام گوشتی حیوانات یافت می شود، برای سلامت قلب مفید بوده و از آن در برابر بیماری های مختلف محافظت می کنند. ویتامین های گروه B باعث نگه داشتن فشار خون در وضعیت نرمال بوده و خطر ابتلا به بیماری کلسترول بالا را کاهش می دهند. همچنین باعث سلامت رگ های خونی نیز می شوند.

این ویتامین ها برای سلامت  مغز نیز مفید بوده و خطر ابتلا به بیماری آلزایمر،  زوال عقل،  افسردگی و اضطراب را کاهش میدهند. گوشت دل همچنین دارای مقادیر فراوان "کوآنزیم کیو ۱۰"  بوده که این آنتی اکسیدان احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش می دهد. این آنزیم همچنین روند پیری را کند کرده و باعث افزایش میزان انرژی بدن نیز می شود. از بین تمامی موارد، بهترین گزینه برای مادران باردار خوردن دل است.

فواید خوردن زبان در بارداری

گوشت زبان دارای مقادیر زیاد کالری و اسیدهای چرب بوده و همچنین مقادیر فراوانی روی، آهن، کولین و ویتامین B12 دارد. مصرف  گوشت زبان مخصوصا برای زنان باردار و کسانی که دوران نقاهت پس از بیماری را می گذرانند، بسیار مناسب می باشد. اما اگر دچار اضافه وزن هستید، این مورد به شما پیشنهاد نمی شود. فولات موجود در گوشت زبان یک ویتامین بوده که قدرت باروری انسان را زیاد کرده و همچنین از بروز نقایصی مانند ستون فقرات شکاف دار و بیماری های قلبی در جنین جلوگیری میکند. به علاوه ویتامین B6 موجود در گوشت زبان می تواند به درمان بیماری صبحگاهی در طول دوره بارداری کمک کند.

 

مطالعه بیشتر:

1- آیا خوردن امعا و احشاء (جگر، دل و قلوه) در دوران بارداری بی خطر است؟

2- آیا خوردن جگر در بارداری بی ضرر است؟

3- آیا خوردن جگر مرغ و جگر سفید در دوران بارداری مجاز است؟

4- آیا خوردن گوشت قرمز در بارداری ممنوع است؟

5- آیا خوردن گوشت گوسفندی و گوشت بز در بارداری مجاز است؟