The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

همه چیز درباره وزن مناسب در دوران بارداری!

همان‌ طور ‌که بارداری پیشرفت می کند و حجم شکم افزایش می یابد و لباس‌ها تنگ می‌ شود، بسیاری از بارداران به سایز خود حساسیت نشان می‌ دهند.

حالت تهوع و استفراغ باعث ناراحتی زیادی می‌‌ شود و باید آن را تحمل کنید. اما جای امیدواری است که از حدود هفته‌ دوازدهم تا شانزدهم این حالت‌ها بهبود می‌ یابد. اگر چه برای برخی از بانوان حالت تهوع تا اتمام بارداری از بین نمی‌رود.

رحم و جفت در حال رشد و میزان مایع آمنیوتیک اطراف جنین در حال افزایش است، گرچه در این مرحله هنوز کمتر از یک فنجان پر (250 میلی‌لیتر) است. ولی تا آنجا که به جنین مربوط می‌ شود، تمامی اعضای بدن، ماهیچه‌ ها و اعصاب او شکل گرفته‌ اند. نوک پستان و فولیکول‌های موی او در حال شکل‌ گیری است. اکنون فرزندتان فارغ‌ التحصیل شده است: پزشک او را جنین می‌ خواند و دیگر رویان نیست.

در سونوگرافی می ‌بینید که کوچولوی شما به شدت در حال حرکت است، اما در این مرحله نمی‌ توانید حرکات او را احساس کنید، چون به اندازه‌ کافی قوی نیست.

اگر این اولین بارداری شماست، احتمالا از حدود هفته‌ بیستم حرکات فرزندتان را احساس می‌ کنید. در بارداری‌ های بعدی زودتر (هفته‌ شانزدهم تا هجدهم) احساس می ‌شود.

آخر ماه دوم، اندازه‌ بچه حدود سی میلی متر و وزنش فقط حدود دو گرم است.

افزایش وزن مطلوب برای مادر

امروزه متخصصان زنان و زایمان توصیه می‌ کنند که بارداران نباید افزایش وزن بسیار زیاد یا بسیار کمی داشته باشند. نظریات قبلی مثل کنترل شدید وزن یا افزایش وزن بدون کنترل دیگر مطرح نیست. زیرا هر دو مورد به افزایش خطر از دست رفتن جنین منجر می‌ شود. افزایش تقریبی 9 تا دوازده کیلوگرمی یا حتی کمی بیشتر، بر اساس ساختار و قد و وزن مادر هنگام باردار شدن، به‌ عنوان افزایش وزن مطلوب محسوب می ‌شود. میزان افزایش وزن تابع یک قاعده نیست و اکثر بانوان بین هفته ‌های هفدهم و بیستم بیش از هر زمان دیگری وزن شان افزایش می ‌یابد.

آن همه وزن کجا می‌رود؟

در دوران بارداری عوامل متعددی بر افزایش وزن یک خانم تاثیر دارد، مثلا میزان فعالیت او، شیوه‌ تغذیه و سایز کلی او در هنگام شروع بارداری. اگر در نظر بگیریم که خانمی در شروع بارداری وزنی نزدیک به مطلوب داشته است، در دوران بارداری باید افزایش وزنی بین 9 تا دوازده کیلوگرم داشته باشد.

هدف نهایی از برنامه‌ ریزی تغذیه ‌ای در دوران بارداری این است که مادری سالم باشید تا فرزندی سالم به دنیا آورید.

سه ماهه‌ اول: افزایش وزن کمی بین 700 گرم تا 1400 صد گرم است.

سه ماهه‌ دوم: افزایش وزن هفتگی از 350 تا 400 گرم مقبول است.

اضافه وزن بارداری از جنین، جفت، رحم بزرگ شده، ذخایر مواد مغذی و مجاری شیر و حجم اضافی خون و مایعات سلولی تشکیل شده است. شکی نیست که وضعیت تغذیه ‌ای مادر نقش بزرگی در سلامت جنین و نوزاد بازی می‌ کند. بارداری بهترین وقت برای بازبینی عادات غذایی است تا شیوه‌ سالم‌ تر و سودمند تری را برای خود و خانواده جدید تان بنیان نهید.

در پایان دوران بارداری وزن بچه کمتر از نصف " وزن اضافی " را تشکیل می ‌دهد. بقیه‌ وزن ساخته شده از:

- ذخایر مواد مغذی

- جفت

- رحم بزرگ شده و مجاری شیر

- حجم عظیم ‌تری از مایعات و خون

تعیین شاخص توده‌ بدن

- خود را روی ترازوی دقیقی وزن کنید.

- وزن تان (55 کیلوگرم) را بر مجذور قدتان تقسیم کنید.

- شاخص توده بدن 16 یا کمتر از آن به این معنای کمبود وزن است.

- شاخص توده‌ بدنی 18.5 تا 25، به معنای وزن مطلوب است.

منبع: health