The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

بعد از زایمان سزارین از کی می توان ورزشهای شکم کرد؟

سوال مخاطب:

چه مدت زمان بعد از زایمان سزارین می توان ورزش های مربوط به شکم را انجام داد؟

 

پاسخ کارشناس:

دکتر آرین (جراح و متخصص زنان،زایمان و نازایی)

 

چهل روز بعد از زایمان ورزش های سبک سوئدی که به شکم فشار زیادی نیامده قابل اجرا است ولی ورزش های سنگین تر بعد از سه ماهگی باید انجام شود چون ممکن است بخیه ها از داخل و زیر پوست باز شود و ایجاد فتق محل عمل را بنماید. ورزش هایی نظیر پیاده روی یا تردمیل در صورتی که شیب نداشته باشد یا سرعت آن از 4-3 بیشتر نباشد و شنا نیز از چهلم به بعد قابل اجرا است.

نحوه ی تمرین: برای انجام این تمرین به پشت دراز بكشيد و حالت عادی ستون فقرات (وضعيتي است كه ستون فقرات شما خميده يا مستقيم نيست در واقع حالتی است بين اين دو) خود را حفظ كنيد. نفس راحتی به داخل كشيده و آنرا به آرامی بيرون بفرستيد. در حين انجام اين تنفس، به آرامی قسمت پايين شكم خود را به سمت ستون فقرات خود بكشيد. آنرا برای 5 ثانيه نگهداشته و سپس آنرا بتدريج رها كرده و استراحت كنيد. اين تمرين بسيار آرام انجام می شود، اگر شكم خود را زياد از حد به داخل بكشيد، اعضاي داخلی شکمی را نيز درگير می كنيد. اين حركت را برای 2 تا 10 مرتبه، دو يا سه بار در روز و قبل از بلند شدن از بستر انجام دهيد.

نواحی مورد نظر این حرکت عضلات داخلی شكمی، عضلات كف لگن و عضلات انتها كمر می باشد.

 

موضوعاتی که در این بخش مشاهده می کنید سوالاتی است که توسط مخاطبان نی نی پلاس مطرح شده و توسط پزشکان متخصص و ماما هایی که با این مجموعه همکاری می کنند پاسخ داده شده است.

شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به مادران دیگر كمك كنید، زیرا مشكل شما ممكن است مشكل دیگر مادران نیز باشد.

مطالب بیشتر:

 

منبع: نی نی +