The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

عادت ماهانه بعد از سقط جنین از چه زمانی شروع می شود؟

 اگر سابقه بی نظمی قاعدگی نداشته باشید، احتمالا یک ماه بعد از سقط دوباره به وضعیت عادی باز خواهید گشت. اما چنانچه قبل از سقط، عادت ماهانه شما منظم نبوده باشد، اوضاع به این شکل پیش نمی رود. اولین عادت ماهانه بعد از سقط جنین طبیعی یا عمدی معمولاً تحت تاثیر عوامل متعددی از جمله هورمون ها است.

این مقاله در شناسایی این عوامل به شما کمک کرده و اطلاعاتی دربارۀ اولین قاعدگی بعد از سقط جنین، چگونگی آن و انتظاراتی که باید از وضعیت خود داشته باشید، ارائه خواهد کرد. پس برای دریافت این اطلاعات با ما همراه باشید.

عوامل موثر بر شروع عادت ماهانه بعد از سقط جنین

معمولاً چهار تا شش هفته بعد از سقط باید منتظر عادت ماهانه بود، اما نظم قاعدگی به زمان بیشتری نیاز دارد و بسته به اینکه قبل از بارداری قاعدگی منظمی داشته یا خیر مدتی طول می کشد.

1- سطح هورمون hCG (اچ سی جی)

اولین عادت ماهانه بعد از سقط جنین زمانی رخ می دهد که سطح ترشح هورمون گنادوتروپین جفتی انسان که در اصطلاح پزشکی به آن اچ سی جی می گویند، به صفر برسد. در بیشتر آزمایش هایی که امروزه انجام می شود، مقدار اچ سی جی، کمتر از صفر قید می گردد، اما دقیقاً مشخص نمی شود که آیا سطح هورمون به صفر رسیده است یا خیر، بنابراین نمی توان به درستی دریافت که این عامل چه موقع به صفر می رسد.

2- سن بارداری

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر عادت ماهانه بعد از سقط جنین، سن بارداری است یعنی این که سقط در چه سنی از بارداری رخ داده است. هر چه زمان بیشتری از بارداری گذشته باشد، بدن برای بازگشت به وضعیت عادی، به فرصت بیشتری نیاز دارد. به این ترتیب که اگر سقط در اوایل بارداری اتفاق بیفتد، حدود 4 هفته بعد می توان منتظر اولین قاعدگی بود اما اگر وقوع سقط در سه ماهه دوم باشد، عادت ماهانه، دو تا سه ماه به تعویق خواهد افتاد.

بعد از تمام شدن خون ریزی بعد از سقط، باید مدت زمانی را هر چند کوتاه پاک و بدون خونریزی باشید، هرگونه خون ریزی بعد از آن (نه لکه بینی) قاعدگی محسوب می شود. 

اگر از جملۀ افرادی هستید که پیش از بارداری، قاعدگی منظم داشته اید و اکنون علی رغم گذشت 6 هفته بعد از سقط، هنوز عادت ماهانه نداشتید، باید با پزشک متخصص زنان مشورت کنید.

اولین قاعدگی پس از سقط جنین معمولا شدیدتر از شرایط عادی و با درد و گرفتگی همراه است اما همه خانم ها درد و گرفتگی را تجربه نمی کنند. مدت این قاعدگی معمولا 4 تا 7 روز طول می کشد و طی آن ممکن است لخته های خون دفع گردد. این شرایط نیز در همه افراد یکسان نیست.

اولین قاعدگی بعد از سقط طبیعی یا عمدی جنین تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. در هر دو صورت به سختی می توان درباره زمان و چگونگی آن اظهار نظر کرد.  بهتر است خود را با افراد دیگر مقایسه نکنید و پرسش های خود را از پزشک بپرسید.

در شرایط طبیعی، هورمون ها ظرف مدت سه هفته کار خود را از سر می گیرند و خونریزی واژینال یا سایر علائم مربوط به سقط قطع می شوند، بنابراین برای اطمینان از حصول بهبودی کامل و بازیابی سلامت، بهتر است علائم و نشانه ها تحت کنترل قرار بگیرند. همانطور که می دانید تغییرات هورمونی با علائم و شرایط خاصی همراه هستند و شروع عادت ماهانه بعد از سقط جنین را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

مطالعه بیشتر:

1- آیا جلوگیری از سقط جنین ممکن است؟

2- عوارض سقط جنین عمدی (مشکلات بعد از سقط جنین)

3- جلوگیری از سقط جنین با شناخت علت سقط جنین

4- چگونه با افسردگی پس از سقط جنین کنار بیاییم؟